LT   EN   RU  
2016 m. vasario 13 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Švedija
  Turizmas > Šalys > Švedija
Lankomumo reitingas Publikuota: 2005-12-02
Švedijos vėliava
Tikslus Švedijos vėliavos amžius nežinomas, tačiau seniausi piešiniai, vaizduojantys geltoną kryžių mėlyname fone, pasiekė mus iš XVI amžiaus. 1569m. karaliaus įsaku Švedijos karo vėliavose turėjo būti vaizduojamas geltonas kryžius, nes valstybės herbas - tai auksiniu kryžiumi į keturias dalis padalintas mėlynas fonas. Manoma, kad Švedijos vėliavos dizainas sukurtas pagal Danijos vėliavą, o mėlyna ir geltona spalvos paimtos iš herbo. Tačiau tik 1620-aisiais, t.y. valdant Gustavui II Adolfui, užfiksuoti patikimi faktai, kurie patvirtina, kad Švedijos laivuose plevėsavo mėlynai geltonos vėliavos. Kaip nurodyta seniausiame išlikusiame vėliavos įstatyme (jis paskelbtas 1663m.), visi privalo naudoti triuodegę vėliavą; išimtį sudarė prekybiniai laivai, kuriems leista kelti keturkampio formos vėliavas. Šiandien triuodegę vėliavą naudoja tik Karališkoji šeima ir ginkluotosios pajėgos. Karališkoji šeima taip pat gali papuošti savo vėliavas Mažesniuoju arba Didesniuoju herbais, kurių vieta - kryžiaus centre. Nuo 1916m. birželio 6d. švenčiama Švedijos vėliavos diena. 1983m. ši diena paskelbta Švedijos valstybine švente. Tokia data pasirinkta dėl dviejų priežasčių: 1523m. birželio 6d. išrinkus Gustavą Vazą Švedijos karaliumi padėti savarankiškos Švedijos valstybės pamatai; tą pačią dieną 1809m. Švedija priėmė naują Konstituciją, kuri įteisino pilietines teises ir laisves. Vėliavos spalvos ir dizainas apibrėžiami 1982m. Vėliavos įstatyme. Vėliava pakeliama 8 val. (kovo 1 - spalio 31d.) arba 9 val. ryte, o nuleidžiama tuomet, kai leidžiasi saulė. Jeigu vėliava apšviesta, jos nebūtina nuleisti po saulėlydžio. Švedijoje yra maždaug 15 oficialių vėliavos iškėlimo dienų, tarp jų - ypatingos Karališkosios šeimos šventės, Gegužės 1d., rinkimų dienos, Jungtinių Tautų diena (spalio 24d.) ir Nobelio diena (gruodžio 10d.). Vėliavą galima iškelti ypatingomis vietinių švenčių ar šeimos progomis.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Svarstyklės (7)    Britų trumpaplaukės katės (2)    Liberalų sąjūdis (5)    Duomenų apsauga (3)    Bildukai (3)    Antanas Terleckas (2)    Biologija (222)    Kaziuko mugė (3)    Partizanai (12)    Seimo Pirmininkas (2)    Vadyba (89)    Filmai (91)    Politika (363)    Šaudymas iš lanko (2)    Gender Loops (6)    Gyvenimo džiaugsmas (2)    Viktor Uspaskich (61)    Naujieji metai (12)    KGB (35)    Šventasis Pranciškus (3)    Sektos (12)    Kelionių organizatoriai (6)    Arūnas Valinskas (4)    Projektavimas (7)    Įvaikinimas (3)    Išpažintis (16)    Žemės grobstymai (50)    Lotynų šokiai (5)    Emigrantai (22)    Fajetai (2)    Tėvynės sąjunga (4)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Garso ir vaizdo technika (2)    Šokoladas (10)    Spausdintuvai (12)    Klubai (5)    Melagių diena (3)    Gintaras Beresnevičius (26)    2009 metų horoskopas (15)    Mobilūs ryšiai (193)    Zigmas Vaišvila (10)    Zodiako ženklai (88)    Meilė bloguose (6)    Susitaikymas (9)    Slaptos bendrijos (24)    Pagonybė (3)    Advokatai (10)    Sodininkystė (22)    Drakonai (36)    Pramoginiai šokiai (2)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!