Asmenybių bendravimas

Asmenybių bendravimas

Skirtingos asmenybių dalys mūsų viduje su aplinkiniais žmonėmis bendrauja kiekviena savaip. Štai kodėl galite kartais jaustis sutrikę dėl savo santykių su aplinkiniais. Vieną dieną vertinate kai kuriuos savo draugo ar artimo žmogaus bruožus, o kitą dieną jie Jus erzina. Suvokdami, kaip Jūsų vidiniai „aš” galvoja, jaučia ir bendrauja su žmonėmis, pradėsite suprasti savo santykių komplikacijas ir pakelsite juos į visai kitą lygį.

Tvarkdarys

Jis realizuoja save toje terpėje, kuri apibrėžta taisyklėmis – šeimos ar socialinės grupės. Šis žmogus pasirinks tokį gyvenimą, kuris išpildys jo šeimos ar socialinės grupės viltis jo atžvilgiu, sėkmingai dirbs savo sferoje. Jeigu identifikuojate save su šia subpersonalija, bus lengviau įtikti savo giminaičiams ar kolegoms.

Straipsniai 1 reklama

Maištautojas

Jis laužo taisykles. Tai asmenybės dalis, kuri trukdo gerai sutarti su šeima ar bendruomene. Maištautojas dažnai elgiasi neprognozuojamai ir šokiruoja aplinkinius. Jis galvoja, kad neturi jokių taisyklių, tačiau vis dėlto turi vieną, bet esminę – laužyti visas taisykles.

Atsargus stebėtojas

Žmogus, kuriam svarbu saugumas ir garantijos mėgsta prieš kažką darydamas išsiaiškinti visą situaciją. Jis laikosi nuošalyje nuo visų įvykių ir gali nepelnytai būti palaikytas droviu, bet jam tiesiog būtina viską žinoti.

Spontaniškasis

Tokia asmenybė pirmiausia daro, o tik po to galvoja, ką padarė. Jis greitai susižavi žmonėmis ir imasi veiksmo. Jis nesvarsto savo veiksmų pasekmių. Toks žmongus gyvena šia minute.

Pataikūnas

Smagu tokia savybe pasižymintį žmogų turėti šalia savęs, nes jis nuolatos stengiasi, kad visiems būtų gerai. Jis malonus ir visada pasiryžęs padėti. Deja, jis negali patenkinti savų poreikių ir gali jaustis išsekęs, nes visą energiją atiduoda kitiems.

Goduolis

Jam rūpi tik jis pats. Svarbu, kad visi jo poreikiai būtų patenkinti – tai aukščiau visko. Tokiam žmogui nerūpi aplinkinių poreikiai, jam nieko nereiškia perlipti kažkam per galvą, jeigu to reikės jo labui. Goduolis niekada nesijaučia blogai, nes niekada savęs nenuskriaus dėl kitų.Pramušinėtojas

Tai jėga, kuri verčia mus imtis veiksmų. Žmogus, kurio „aš”- pramušinėtojas yra dominuojantis, paprastai labai daug nuveikia gyvenime. Jis nuolatos galvoja, ką čia dar nuveikus. Tas maratonas niekada nesibaigia – vis atsiranda naujų darbų. Žinoma, rezultatai būna pavydėtini, tačiau dažnai tokį gyvenimo būdą lydi stresai ir nemokėjimas atsipalaiduoti. Pramušinėtojai nemoka džiaugtis tuo, ką pasiekė – jiems reikia vis daugiau.

Sėslusis

Tai ramusis „aš”. Jis susikoncentravęs šiame gyvenimo momente. Jam niekur nereikia skubėti, nieko daryti. Jis tiesiog egzistuoja ir taip pakrauna savo „baterijas”. Laikas lyg sustoja vietoje ir, imant šiai subpersonalijai dominuoti, jūs atsipalaiduojate. Tai puikus atsvaras „pramušinėtojui”.

Perfekcionistas

Perfekcionistui rūpi, kad viskas būtų tobula. Viską, ką jis daro, patikrina 10 kartų ir nuolatos tobulina. Toks žmogus gali stovėti valandų valandas prieš veidrodį ir tobulinti makiažą ar metus krapštytis su viena darbo užduotimi, vis ją perdarydamas. Perfekcionistams labai sunku užbaigti bet kokį darbą.

Tinginys

Jis neturi jokių standartų. Tinginiui tinka viskas taip, kaip yra. Klaidos? Ne bėda. Netvarka? Niekam ji nerūpi. Žinoma, Jūs nenorite tokiu būti, bet pagalvokite, kaip gera taip atsipalaiduoti ir užmiršti viso pasaulio problemas.

Bendrautojas

Jeigu esate toks, su aplinkiniais žmonėmis elgiatės labai maloniai ir draugiškai. Bendrautojas mėgsta būti tarp žmonių ir lengva ranka dalinasi su jais visomis savo mintimis ir pergyvenimais. Visiems atrodo, lyg susilietumėte su aplinkiniais. Tai gal ir gerai, kol negresia bereikalingu energijos išeikvojimu.

Atsiskyrėlis

Tokio tipo asmenybė yra šalta ir besilaikanti distancijos nuo aplinkinių. Bendrauja tik tada, kai tai neišvengiama, dažniausiai darbiniais klausimais. Aptarinėjamos idėjos, problemos, bet ne jausmai. Atsiskyrėliškumas suteikia objektyvumo ir padeda išsaugoti savo erdvę. Ši savybė puikiai padeda versle.

Kritikas

Kiekvienas mūsų dažnai tampame savo pačių vidinės kritikos aukomis. Kritika parodo mūsų silpniąsias vietas, primena klaidas ir visas mūsų nedorybes – tobulumo mes niekada nepasieksim. Puikus pramušinėtojo ir perfekcionisto draugas, kritikas, verčia mus nuolatos stengtis ir vis zyzia, kad negerai.Vidinis balsas

Ši mūsų asmenybės dalis atstovauja išmintį – ji palaiko mus ir pataria. Vidinis balsas nurodo mums mūsų klaidas ir pataria kaip iš jų pasimokyti. Leisdami dominuoti šiai asmenybei, nuolatos būsite pilnas gerų patarimų kitiems ir atrodysite protingas pats sau.

Dvasingasis

Jam rūpi tik dvasiniai reikalai. Šis „aš” gali būti patyręs įvairių dvasinių sukrėtimų ar jausti ryšį su praėjusiais gyvenimais, todėl jam nuolatos norisi nagrinėti dvasinius dalykus. Tai gali pasireiškti religingumu ar net noru įsijungti į kokios sektos veiklą. Dvasingajam nerūpi kasdienybė ar buitis, jam svarbesnės egzistencinės problemos.

Žemiškasis

Tokiai asmenybei rūpi tai, kas vyksta dabar ir čia. Jam įdomus šis pasaulis, nors tai nereiškia, kad žemiškasis „aš” yra materialistas. Nors dažnas – prisiekęs ateistas. Jam svarbu empyrinis patyrimas, tiesioginė patirtis prieš kažką vertinant. Žemiškajam žmogui rūpi tokie dalykai kaip gamtosauga, maisto pramonė, šeimos reikalai ir t.t.

Jausmingasis

Jis nuolatos kažką jaučia. Jausmingasis susirenka aplink esančių žmonių jausmus, jį lengvai paveikia įvykiai ar aplinkinės asmenybės. Jaumus jis jaučia ne tik protu, bet visu kūnu – ir blogus, ir gerus. Šio „aš” nuotaikos gali būti lengvai paveikiamos aplinkos.

Protinguolis

Jeigu ši subpersonalija dominuoja jumyse – Jūs ištisai galvojate. Protinguolis analizuoja situacijas, sprendžia problemas, tačiau dažniausiai galvoja abstrakčiai. Jo protas objektyvus ir nepersonalizuotas. Jis nesusijęs su patirtimi ar jausmais, tačiau gali tai analizuoti. Visi mes turime protą, bet kai kurie žmonės jį dažniau naudoja.

Atviruolis

Jam rūpi viskas, tik ne jis pats. Jis nuolatos bendrauja su žmonėmis ir dalinasi savo idėjomis – tokiai asmenybei sunku būti vienišai. Atviruolis yra draugiškas ir komunikabilus. Juo galima pasitikėti, nes jis visiškai pasitiki savimi ir yra psichologiškai stiprus.

Drovuolis

Jam nejauku būti su kitais žmonėmis ar jų grupėmis. Drovuolis yra tylus, tačiau malonaus būdo. Tai žmogus intravertas – dažnai labiau neigiamai vertinamas nei atviruolis mūsų visuomenėje. Deja, nepelnytai – atviruolis dažnai būna jautresnis ir švelnesnis.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *