LT   EN   RU  
2016 m. spalio 26 d., trečiadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
  Dailė
  Mokslas > Mokslo sritys > Dailė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-05-30 Spausdinti Spausdinti
Vilniaus Tiškevičių rūmai

1840 metais pagal architekto Tomo Tišeckio projektą pastatytas korpusas prie Trakų ir Kėdainių gatvių, kurio fasadas turėjo vėlyvojo klasicizmo bruožų. XIX amžiaus viduryje prie Trakų gatvės fasado ties pagrindiniu įjėjimo pristatytas ryškus akcentas – dviejų atlantų laikomas balkonas. Jį suprojektavo N. Čaginas, skulptūras atliko P. Andriolis su mokiniu J. Kozlovskiu.

Dviaukščiai korpusai įjungti į ištisinį apstatymą ir pritaikyti prie gatvių posūkių. Už rūmų į kvartalo gilumą tęsiasi ilgas, siauras, pusiau uždaras kiemas. Rūmų planas netaisyklingas. Jų išorės architektūra sietina su ampyru. Visi trys gatvių fasadai panašūs. Pirmąjį aukštą skaido horizontalūs rėžiai ir aukšti stačiakampiai langai. Siauras karnizas skiria antrąjį aukštą, kuriame sutelkta pagrindinė puošyba: tarplangiuose kyla kaneliūromis suraižytos dorėninės puskolonės, stačiakampėse palangių nišose įkomponuotos plastinės antikinės galvutės. Fasadus vainikuoja antablementas su ryškiais karnizo modiljonais. Pagrindinio fasado viršuje iškyla banguoto silueto frontonėlis, papuoštas Tiškevičių herbu ir suremtas voliutomis.

Rūmų interjerą puošė lipdyba : vestibiulyje išliko analogiškų antikinių formų (kaip ir fasade) medalionas su skulptūrine galvute ir abipus reljefiški grifonai.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Vaiko sveikata (8)    KGB (35)    Netolerancija (6)    Variakojis (11)    Mokslai (1219)    Mokslininkai (2)    Gintaras Beresnevičius (26)    Žemės grobstymai (50)    Kaukazo aviganis (2)    Opel (4)    Sportas (180)    Kietieji diskai (17)    Simbolika (2)    Užgavėnes (9)    Sektos žudikės (6)    Omnitel (12)    Viktor Uspaskich (61)    Fajetai (2)    Firmos (12)    Vadyba (89)    Programos (61)    Bendruomenės (158)    Meilė (138)    Alkoholiniai gėrimai (74)    Pankiškos muzikos grupės (15)    Svarstyklės (7)    Nacionaldarbininkų Sąjūdis (2)    Filmai (91)    Arkliai (12)    Soliariumai (5)    Specialiosios tarnybos (36)    Eurointegracija (5)    Helouvynas (7)    Kelionių įspūdžiai (26)    Kompiuteriniai žaidimai (270)    Vadovavimas (185)    Go-go (10)    Mityba (43)    Skolininkai (12)    Kačių veislės (25)    Advokatai (10)    Kazimiera Prunskienė (13)    Elektronika (8)    Pramoginiai šokiai (2)    Kreditai (2)    Politika (26)    Atsiprašymas (3)    Šokiai (56)    Religija ir tikėjimai (315)    SSL sertifikatai (6)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!