LT   EN   RU  
2015 m. gegužės 23 d., šeštadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
Pasiūlos ir paklausos požiūriu, gyvybė yra pigiausas dalykas pasaulyje. Vandens, žemės, oro kiekis apibrežtas, bet gyvybė gimdanti gyvybę - begalinė.
Dž. Londonas
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Dailė
  Mokslas > Mokslo sritys > Dailė
Lankomumo reitingas Publikuota: 2003-05-30 Spausdinti Spausdinti
Vilniaus Tiškevičių rūmai

1840 metais pagal architekto Tomo Tišeckio projektą pastatytas korpusas prie Trakų ir Kėdainių gatvių, kurio fasadas turėjo vėlyvojo klasicizmo bruožų. XIX amžiaus viduryje prie Trakų gatvės fasado ties pagrindiniu įjėjimo pristatytas ryškus akcentas – dviejų atlantų laikomas balkonas. Jį suprojektavo N. Čaginas, skulptūras atliko P. Andriolis su mokiniu J. Kozlovskiu.

Dviaukščiai korpusai įjungti į ištisinį apstatymą ir pritaikyti prie gatvių posūkių. Už rūmų į kvartalo gilumą tęsiasi ilgas, siauras, pusiau uždaras kiemas. Rūmų planas netaisyklingas. Jų išorės architektūra sietina su ampyru. Visi trys gatvių fasadai panašūs. Pirmąjį aukštą skaido horizontalūs rėžiai ir aukšti stačiakampiai langai. Siauras karnizas skiria antrąjį aukštą, kuriame sutelkta pagrindinė puošyba: tarplangiuose kyla kaneliūromis suraižytos dorėninės puskolonės, stačiakampėse palangių nišose įkomponuotos plastinės antikinės galvutės. Fasadus vainikuoja antablementas su ryškiais karnizo modiljonais. Pagrindinio fasado viršuje iškyla banguoto silueto frontonėlis, papuoštas Tiškevičių herbu ir suremtas voliutomis.

Rūmų interjerą puošė lipdyba : vestibiulyje išliko analogiškų antikinių formų (kaip ir fasade) medalionas su skulptūrine galvute ir abipus reljefiški grifonai.

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Maudymosi kostiumėliai (7)    Siamo katės (2)    Žirgų sportas (4)    Lotynų kalba (11)    Moters diena (4)    Delfinologija (4)    Jurga Ivanauskaitė (17)    Švedija (9)    P2P tinklai (2)    Sąmokslo teorijos (19)    Sony Ericcson (40)    Vytautas Bogušis (12)    Švietimas (1281)    Geležinkeliai (4)    Vaizdo sistemos (34)    Radvilos (32)    Pasakos (60)    Tėvynės sąjunga (4)    Šunų veislės (52)    Bendruomenės (158)    Šalys (61)    Eurointegracija (5)    Partijos (41)    Kandidatai į prezidentus (5)    Saugus internetas (11)    Airija (9)    Darbdaviai (10)    Kovo 8 (3)    Modemai (8)    Metalas (22)    Krišnaizmas (3)    Lengvosios muzikos grupės (27)    Ekologiški produktai (2)    Bildukai (3)    Paukščių gripas (21)    Reinkarnacija (6)    Turizmas (151)    Programavimas (20)    Kazino (10)    Įvaikinimas (3)    Kompiuteriai (148)    Kornreksai (3)    Klubai (5)    Vaiko sveikata (8)    Filatelija (11)    Neištikimybė (2)    Ekologinis ūkis (2)    Žydai (32)    Kanapės (15)    Šamanai (7)
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!