Klausimas psichologui: ar galima svetimą vyrą suvilioti naudojant burtus?
| |

Klausimas psichologui: ar galima svetimą vyrą suvilioti naudojant burtus?

Ar teisybė, kad galima apžavėti vedusius vyrus? Ir vedęs vyras nuo apžavų vaikšto kaip būtų privalgęs narkotikų… Nes mano vyrui taip atsitiko: paleistuvė įsibrovė į mūsų šeimą ir per vyną ir kraują su užkalbėjimu apžavėjo jį. O jis netiki ir nesupranta. O ta pasileidėlė dabar daro viską , kad išardytų šeimą, jam draudžia susitikti su vaikais, nors dar jis mėgina susitikti. Bet visas šventes jis jos užspaustas ir žiūri jos vyro vaiką ir jos anūkę. Pasakykite, ar protingam vyrui šautų į galvą palikti savo tikrus vaikus ir prižiūrėti svetimus? Psichologo atsakymas: Iš to ką parašei panašu, jog situacija Tavo šeimoje yra iš ties sunki, kelianti Tau daug įtampos ir pykčio. Neabejotinai yra sunku suprasti, kai artimo žmogaus elgesys pasikeičia ir atrodo nebepaklūsta jokiems bendriems socialiniams ir logikos dėsniams. Dėl klausimo, ar galima apžavėti vedusius vyrus, tai iš laiško panašu, kad Tu pati jau turi atsakymą į šį klausimą, todėl mano patvirtinimas ar paneigimas, ko gero, mažai ką pakeistų. Iš tiesų, kai susiduriame su keistu ir trikdančiu elgesiu, kai nebeturime galimybių, noro ar jėgų logiškai paaiškinti aplinkinių veiksmus, dažnai griebiamės kraštutinumo – ar tai būtų apžavai, prakeiksmai ar dar kas kita. Neabejotinai ir Tavo vyro veiksmai turi priežastį. Galbūt tai ir juodoji magija – nesu burtų specialistė, tačiau į juos galima pabandyti pažvelgti ir iš psichologinės pusės.

|

Agnė Žagrakalytė. Burtai ir prietarai

Viskas prasidėjo taip, kaip prasideda ir visos kitos mados: šokinėjimo per gumelę, papuošalų lipdymo iš išvirus sukietėjančio modelino, žiurkėnų laikymo ar triušių veisimo. Tąkart į madą atėjo šauktis dvasias, ant kartono lapo nusipaišius skritulį su raidėm bei dvasių darbą palengvinančiais riebiau nuspalvintais „taip” ir „ne”. Nespėjom net įsijaust, kai šį juokingą žaidimą iš mūsų, vaikų, atėmė viskuo nepatenkinti, įtarūs ir bailūs suaugėliai. Mada kviest dvasias ir jas kamantinėt, prieš akis plevenant žvakei, iš jaudulio virpančiuos pirštuos spaudžiant siūlą su kabančia adata, paplito taip greit ir plačiai, kad draudimai pasipylė ne tik iš klasės auklėtojų ir kibirkščiuojančių iš jaudulio katechečių lūpų, – kiek pamenu, baisiais dalykais gąsdino visi, – nuo „Panelės” žurnalo iki televizijos. Buvo aiškinama, kad prie žodžius dėliojančių raidžių stabteli visai ne vaiko rankos laikoma adata, o pikta linkinčios dvasios, niekur kitur neradusios vietos, todėl amžinai besitrinančios kitų pasaulių koridoriuos ir tik telaukiančios, kada koks jautrus paauglys bakstels į jas savo klausimo adatą, kad medvilnės siūlu užsikabarotų į mūsų pasaulį ir įsitaisytų kambary bent jau bilduko pavidalu. Jei ne tie sutartiniai draudimai, šis žaidimas būtų gana greit užmirštas, – kiek galima lindėt aptemdytam kambary beveik negaunant atsakymų į jokius klausimus, arba perskaityt tai, ką nori išgirst.

Jeanette Erazo Heufelder “Senosios Kubos magija”
|

Jeanette Erazo Heufelder “Senosios Kubos magija”

Remdamasi garsaus žurnalisto prisiminimais ir straipsniais apie senąją ikirevoliucinę Kubą, vokiečių rašytoja kuria ryšiaspalvį įstabaus miesto – Havanos- paveikslą. Havana iki 1959 m.revoliucijos: kerinti, spalvinga, pavojinga, perkama ir erotiška. Čia susitikdavo visi: dailininkai, rašytojai, kino žvaigždės, gangsteriai, muzikantai ir pabėgėliai iš Europos prieš karą ir po jo. Knygoje daugiau nei 70 nuotraukų. Fernandas Campoamoras – garsus žurnalistas, savo straipsniuose vaizdavęs ikirevoliucinę Havaną dieną ir naktį, slaptąjį ir viešąjį Kubos gyvenimą. Jis visame pasaulyje išgarsino barus “Bodeguita del Medio” ir “Floridita”, aprašė jausmingą rumbos ir ča ča ča gundymą, barus, mafijos lošimo namus ir kabaretus, – visą tuštybės, spalvų, nuodėmių ir malonumų mugę. Fernandas Campoamoras buvo pašėlęs reporteris, žinojęs bet kokį gandą jam dar net nepasklidus, Hemingvėjaus bičiulis, pažinojęs visus ir kiekvieną. Jo archyvas – tūkstančiai laiškų, nuotraukų, straipsnių ir žinučių – legendinis, bet niekam neprieinamas. Tik Jeanetta Erazo Heufelder sugebėjo įkalbėti atsiverti ir papasakoti apie anuos laikus aštuoniasdešimtmečio sulaukusį žurnalistą. Jis leido jai pasinaudoti ir neįkainojamu archyvu. Taip buvo sukurtas ryškiaspalvis nuostabaus miesto ir jo klestėjimo eros portretas – ši knyga. Senoji Havana – tarytum Kasablanka, Čikaga ir Paryžius būtų susibūrę draugėn papasakoti stebuklingų istorijų. Jeanette Erazo-Heufelder gimė 1964 m. Vokietijoje, vaikystę praleido Ekvadore. Diplomuota etnologė, filmų kūrėja ir rašytoja labiausiai domisi Lotynų Amerikos šalimis. Yra sukūrusi keletą dokumentinių televizijos filmų.

Basilissa “Kaip tapti ragana”
|

Basilissa “Kaip tapti ragana”

Šios knygos autorė, Vokietijoje praktikuojanti baltoji ragana, trumpai apžvelgia raganavimo istoriją, tradicijas, aptaria magijos formas, supažindina su apsaugomaisiais ritualais, meilės, sėkmės būrimais bei jų etika, nuolat primindama svarbiausią raganų taisyklę: “Daryk ką nori, kol tai niekam nekenkia”. Raganos ir paslaptingos jų žinios mūsų laikais kelia vis didesnį susidomėjimą. Suprantama, kad raganavimas nėra vien paistalai, kad tai – amžių amžiais kauptos gamtos ir medicinos žinios. Skaitydami šią knygą sužinosite, ką praeityje suvokė išmintingos moterys, ir ko iš jų gali pasimokyti šiuolaikinės raganos. Kaip ten bebūtų, bet ši knyga yra viena iš galimybių susipažinti su burtais ir jų pasekmėmis. Tai nėra kažkoks raganavimo vadovėlis, nors tam tikra prasme galėčiau šią knygą priskirti pradžiamoksliui. Juk niekas stačia galva nepuola į šį pasaulį, o be to, juk reikia žinoti ir nuo ko pradėti. “Šios knygos autorė, Vokietijoje praktikuojanti baltoji ragana, trumpai apžvelgia raganavimo istoriją, tradicijas, aptaria magijos formas, supažindina su apsaugomaisiais ritualais, meilės, sėkmės būrimais bei jų etika, nuolat primindama svarbiausią raganų taisyklę: “Daryk ką nori, kol tai niekam nekenkia”.

Sylvia Schneider “Tavo magiškos galios”
|

Sylvia Schneider “Tavo magiškos galios”

Jaunosios raganos – tai šaunios mergaitės, kurios važinėja riedučiais ir joja ant šluotos, naršo po internetą ir bendrauja su Visatos jėgomis. Jos paprasčiausiai žino, ko nori. Jos siekia tapti benkininkėmis, tačiau jų siela atvira gamtos magiškosioms jėgoms. Šių mergaičių paslaptis – stebuklingos gyvenimiškos galios ir valios jėga. Sylvia Schneider šioje knygoje atskleidžia paslaptis, kurios atveria duris į fantazijos pasaulį, stiprina pasitikėjimą savimi, gerina savijautą. Kas yra burtai? Kaip veikia burtažodžiai? Kas yra magija? Kas yra raganavimas? Ką tai turi bendra su kosmoso energija? Kas sugeba burti iš tikrųjų? Kas turi magiškų galių? Tikriausiai tik raganos, ar ne? Daugelis žmonių supranta žodį “ragana” kaip kokį keiksmažodį, o būrimą laiko kažkuo pavojingu. Prietarai lėmė, kad mes ir šiandien raganą dažnai įsivaizduojame taip: baisi, klaikiai atrodanti klastinga senė su didžiule karpa ant nosies ir juodu katinu ant kupros. O kiek sukurta pasakų apie piktas raganas ir jų blogus darbus! Visa tai baisi netiesa! Kas tai yra iš tikrųjų? Žodis “ragana” reiškia nepaprastą moterį ar mergaitę, žinančią, ko ji siekia gyvenime, “ragana” – moteriškosios energijos, išminties ir jėgos simbolis. Ar vadintume jas raganomis, burtininkėmis ar bet kokiais kitais vardais, tai – šiuolaikinės mergaitės ir moterys, kurios važinėjja “Porsche”, moka jodinėti ant šluotos. Jos ne tik sugeba dirbti kompiuteriu ir naršyti internete, bet ir gali bendrauti su kosmosu. Raganavimas – tai slaptų pojūčių išlaisvinimas ir pasąmonės patirties panaudojimas, nes visa tai glūdi giliai mumyse. Raganavimas – tai užsiėmimas mergaitėms ir moterims, kurios sutaria pačios su savimi, yra nepriklausomos, suvokia tavo jausmus ir sugeba jais naudotis. Jos pažįsta savo kūną, gerai jame jaučiasi, myli gyvenimą. Kiekviena iš mūsų turi tam tikrų magiškų galių.

Burtai, prietarai, reikšmės
|

Burtai, prietarai, reikšmės

Senovėje vagys nešdavosi iš žmogaus taukų padarytą žvakę. Jei kam nors su ja po nosimi pažiubindavo, tas užmigdavo ir visą parą išmiegodavo. Kad kurmis žemės neraustų, reikia žemę išmesti su šermukšnio pagaliuku. Ir numirėliai pas Poną Dievą eis ant šermukšnio lazdų pasiramsčiuodami. Norint privilioti. Niekam nematant išrauti žydintį liną, išimti spalį, iš pliekos susukti siūlą, tris kartus su tuo siūlu priverti tam, kurį nori pritraukti (B. Grossas girdėjo iš suvalkiečio Amerikoje – I. Končiaus pastaba). Siuvant drabužį sau, reikia įsikąsti, kad protas neišbėgtų. Negalima graužti žąsies plunksnos – pamesi protą. Stanienė (Žutautalė) – ragana: davė ji vaikui iš kišenės ištraukusi suvoliotos duonos šmotelį (gabaliuką) – vaikas vemia; jei savo pienu vaiką pamaitina – vemia; pagiria ji gyvulius – šie ima nykti; pati sirgdama užmeta ligą kitam. Jei kas nors apžavėjo, duoti apžavėtajam tris dienas stiklininkų. Žavėtojas pats atbėgs ir ko nors paprašys. Štai vieną kartą, tris dienas stiklininkus pavartojus, žydas, kuris buvo apžavėjęs, atbėgo, net sirgdamas sukata. Vaikis suderėjo. Ši už kito ištekėjo. Vaikis ją sužavėjo. Vengras paliepė jos vėmalus supilti į puodelį ir padėti į pakriautį, kur daug dūmų – sužavėjusysis pradės trokšti ir gaus ateiti. Užrašyta 1913 m. rugpjūčio 26 d.

Orų spėjimai
|

Orų spėjimai

Jei tetervinai iš ryto ulba, tai kitą jauną mėnesį šals, jei iš vakaro – bus šilta. Jei 40-ies mučelninkų naktį šalo, tai šals 40 naktų, jei nešalo – nešals ir bus geras pavasaris. Jei 40-ies mučelninkų naktį nešąla, tai bus šalnota vasara – pašaldys pasėlius ir pievas. Jeigu lyjant iššoka burbulai ir ant vandens ilgai važinėjasi, bus ilgas lietus. Jei paukščiai paskrenda anksti ir atrodo pavargę, bus blogas pavasaris ir visi metai bus blogi. Kas Užgavėnių dieną toli eina ir daug važinėjasi, tų pasėliai išaugs gražūs ir ilgi. Jei namie sėdi, menki tebus. Kas pirmą kartą pavasarį pamatė kielę žemai, to pasėliai bus menki, vos iš žemės išlindę, kas užlipęs, sakysim, kad ir ant stogo kielę pamatys, to pasėliai bus aukšti, sulig stogu. Parlėkusi kielė išspiria ledą.

Raganos naujokės memuarai
|

Raganos naujokės memuarai

Panelės redakcija gavo laišką: “Galėčiau save vadinti netituluota ragana – per metus burtais į kapus nuvariau tris žmones, bet visai ne tuos, kuriuos norėjau! Ir visa tai atlikau sėdėdama kambaryje ir praktikuodama juodąją magiją”. Suintriguoti lekiame į Kauną pasikalbėti su žmogumi, kuris žudo per atstumą (arba mano, kad sugeba tai daryti). Jausmai – kaip vandenynas 19-metė Rosita visai nepanaši į tikrą raganą: ir akys neužburiančios, ir plaukai ne varnos juodumo, o ir nuomojamas kambarėlis daug skurdesnis už vidutinio statistinio lietuvio (įdomu, kodėl nepanaudoja savo sugebėjimų buičiai pagerinti?). Rosita yra KTU pirmo kurso studentė. Specialybė irgi neraganiška – telekomunikacijos ir elektronika.
Viskas prasidėjo, žinoma, nuo meilės – didelės ir gilios kaip vandenynas. Mat Rosita kaip įkrito į ją, tai iki šiol išsikapstyti negali. Tokių jausmų priežastis: begalinis vaikino grožis (bent jau Rositai taip atrodo) ir tas faktas, jog draugystė buvo pirmoji (ir jam, ir jai). “Vaidas truputį vyresnis, gyveno netoliese (veiksmas vyksta mažame miestelyje prie Kauno). Nežinau, kodėl jis taip traukė panas – šniūrais iš paskos lakstydavo, tik jis su nė viena neprasidėdavo. Kai ėmėme draugauti, Vaido draugai perspėdavo: “Nesusidėk su juo (ir čia pat rekomenduodavo “prasidėti” su jais pačiais), tik širdį įskaudins.”