|

Klaipėdos klube „Global” – pavasaris iš Luis Paris rankų

„Cela sent le printemps”*, – dabar kartoja paryžiečiai. Jeigu prancūziškai nemokate ir net pavasario dvelksmo dar nepajutote – ne bėda. Vieną žodį prancūzų kalba – „Paris” – moka visi klubo „Global” lankytojai, skanduosiantys jį ir kovo 28-ąją, mėnesio vakarėlyje su geru bičiuliu Luis Paris. Renginio „Spring from Paris” metu rezidentas Manchini didžiojoje salėje išpurens dirvą pagrindiniai mėnesio pasirodymo viniai: „Global” krikštatėvis Luis Paris, atspindėdamas vakarėlio pavadinimą, savo setu šokių aikštelėje paskleis gaiviausios sezono muzikos gūsį. Nuo 1990-ųjų didžėjaujantis britas, karjerą pradėjęs nelegaliuose paauglių vakarėliuose, rieškučiomis sėmė patirtį ir prisidėjo prie to, kad elektroninė šokių muzika nebesislapstytų požemyje ir įgytų begalę gerbėjų visame pasaulyje. Lietuvos klubinėtojų mėgstamas Luis Paris yra grojęs įvairiausiuose planetos taškuose nuo Amsterdamo iki Niujorko ir išleido krūvą kūrinių. Švelnius jausmus mūsų šaliai puoselėjantis prodiuseris yra senas „Global” draugas, mėgstantis sugrįžti į Klaipėdą pristatyti klubinės scenos naujienų. Meilės miesto vardą populiarinančiam didžėjui talkins gausi „Pure Star Agency” šokėjų komanda, kuriai taip pat nesvetima prancūziška dvasia. Jau kelerius metus gražuolės šoka vakarėliuose, kurie tarptautinio Kanų kino festivalio metu vyksta šiame prašmatniajame prancūziškosios Rivjeros kurorte.

| |

Vilniaus fantastų klubas „Dorado“

Dorado – seniausias fantastų klubas Lietuvoje, veikiantis Vilniuje nuo 1979 metų. Klubo įkurėjas ir garbės prezidentas – Gediminas Beresnevičius, dabartinis prezidentas – Justinas Žilinskas. Nuo 2006 metų kovo 30 dienos oficialiai vadinasi asociacija „VFK Dorado”. Klubas kasmet organizuoja Kūrybinę stovyklą, Hukoną, bei, kartu su kitais klubais, Vilniuje vykstančius Lituaniconus. Leidžia fenziną „Dorado raganos”. Čia veikia viena didžiausių tarp Europos ir pasaulio fantastų klubų fantastinių knygų ir žurnalų biblioteka. Joje (2005-ųjų duomenimis) buvo apie 4000 fantastinių knygų anglų kalba, apie 800 fantastinių žurnalų anglų kalba, apie 1600 fantastinių kn. rusų k. ir daugiau nei 600 fantastinių kn. lietuviškai (iš jų 64-ios parašytos lietuvių autorių). Prie arbatos puodelio diskutuojama apie fantastiką ir su ja susijusius dalykus. Klube sukurta lietuviška vaidmenų žaidimo sistema „Kariai ir magai”.

| |

Plungės fantastų klubas „Astika”

„Astika”‘ – Plungėje 2002-2003 metais gyvavęs fantastikos mėgėjų klubas, kurio steigimo iniciatoriai buvo A.Kalnikas ir J.Mėčiuvienė. „Astikos” klube buvo rengiami vaidmenų žaidimo turnyrai, leistas anksčiau Žemaitijos fantastų klubo „Fajetai” leistas fenzinas „Yra”, surengtas fantastinės kūrybos konkursas, skirtas V.Norbutui atminti, organizuotos diskusijos ir pokalbiai. Klubas nustojo veikti jo magistrui išsikėlus gyventi kitur.

| |

Fantastų klubas “VALHALA”

Valhala – tai tikrų karžygių ir karo vadų rojus, tačiau rojus ne tolimajame Asgarde, o visai netoliese – Kaune, Sukilėlių pr. 87, kur mes renkamės kiekvieną penktadienį 15.00 ir sekmadienį 1200. Mes – tai 13 žmonių iš Kauno MTKC fantastikos mėgėjų klubo. Galbūt, kai kam 13 žmonių ir dar penktadienį reikštų nelaimę, tačiau tik ne mums – toks nedidelis (bent jau kol kas) narių skaičius lemia mūsų organizuotumą, bei susiklosčiusius labai gerus tarpusavio santykius. Kaip ir dera ilgam tikron Valhallon užsukusiems vyrams, kultivuojame wargaming`o tipo žaidimus bei tų žaidimų figūrėlių modeliavimą ir rinkimą. Šioj srity esame pasiekę tikrai neblogų rezultatų – dalyvaujame Lietuvoje vykstančiuose wargaming`o turnyruose, o be to, ir patys esame sukūrę du šaunius šio tipo žaidimus – „Anarchiją” ir „Iggrasill`į”. Jei tave traukia kiber implantais ir plazminiais karabinais ginkluotų gaujų kovos – šliekis į „Anarchijos” gangerių gretas, o jei naktim nemiegi ir atmerktom akim regi triukšmingai mūšio lauke susiduriančias fentezi pasaulio kariaunas – esi tikras „Iggrasill`io” fanas. Be to, turime sukaupę nemažą LARPG (taip vadinamų lauko žaidynių) organizavimo patirtį, demonstruojame viduramžių kovas, ir žinoma, palaikome glaudžius ryšius su klubais iš kitų miestų.

| |

“Senieji fajetai”

“Senieji fajetai” – Telšiuose gyvavusi (1996-1998 m.) fantastikos mėgėjų organizacija, kuriai vadovavo A.Kalnikas. Klubo nariai, kurių būta iki 10, rinkosi TATDM (Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje) pedagogikos skyriaus patalpose, vienu metu – K.Praniauskaitės bibliotekoje. Klubas leido pusiau periodišką mėgėjišką leidinį Denebolos šviesa, surengė keletą “Karių ir magų” turnyrų, organizavo nedidelius literatūrinius konkursus. Nariai dalyvavo “Lituanicon’uose”, surengė kelis literatūrinius konkursus “Vilties daigas”. Klubas, iš pradžių atsiskyręs nuo Žemaitijos fantastų klubo “Fajetai” vėl prisijungė prie jo 1998 m. gruodžio mėnesį. Aktyviausi klubo nariai: Darius Gečas, Inga Jančiauskaitė, Egidijus Norvydas, Žaneta Gasytė.

| |

„Fajetai” – Žemaitijos fantastų klubas

Žemaitijos fantastų klubas „Fajetai” pradėjo gyvuoti nuo 1991 metų. Tačiau jau ir prieš tai vietiniai Viešvėnuose (Telšių raj.) gyvenantys fantastikos mėgėjai viską organizuoti pradėjo ne iš karto. 1980 metais buvo sukurti pirmieji fantastlapiai – kartografinės fantastikos užuomazgos. Pirmi šios netradicinės veiklos iniciatoriai buvo A.Kalnikas ir Petras Jankauskas, vėliau prie sumanymo plėtojimo prisidėjo S.Jankauskas ir Ž. Gasytė bei A.Jankauskas. Prieš susikuriant klubui būsimieji nariai mėgino organizuoti vaidmenų žaidimus gamtoje, kūrė primityvius stalo žaidimus, užsiėmė literatūrine kūryba, daile, projektavo būsimo klubo vizijas. 1986 m. rugpjūčio 6 pasirodė pirmasis fantastikai skirto fenzino „Tam, kas mėgsta fantastiką” numeris. Pastarasis buvo išleistas trimis egzemplioriais, perrašytas ranka. Tais metais pasirodė 5 šio fenzino numeriai, kuriuose patalpinta fantastinė kūryba, straipsniai, iliustracijos, fantastiniai pavadinimai ir jų paaiškinimai, skelbti pirmieji konkursai. Tuo pačiu metu P.Jankauskas išleido panašaus pobūdžio leidinį „Fantastas apie visatą”. Pasirodė keli tais metais parengti numeriai. Vėliau, 1987-1989 metais, A.Kalnikas ir P.Jankauskas išleido dar keletą fenzinų. A.Kalnikas parengė ir išleido „Akapėja” (1987 ruduo)(pastaroji spausdinta rusišku šriftu), „Fantastikos horizontai” (1988), „Ne vien apie fantastiką” (1989 pavasaris)ir keletą kitų.

|

Brodvėjus

2000 – ųjų metų birželio 29 dieną, pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje duris lankytojams atvėrė geros muzikos klubas – “Brodvėjus”. Tai 250 sėdimų vietų klubas su scena ir šokių sale. Jame yra įrengti du barai: vienas – pirmame, kitas – antrame aukšte. Šis klubas yra mėgstamas muzikantų, dailininkų, žurnalistų, aktorių, šou verslo žvaigždžių. Į Vilnių atvykę svečiai iš kitų miestų bei užsienio būtinai aplanko šį meninę dvasią turintį klubą. Nuo pat atidarymo, nesvarbu ar tai savaitės pradžia, ar tai savaitgalis, į “Brovėjų” plūste plūsta žmonės. Klube Jūs galite pašokti, paklausyti gyvos muzikos, susirasti naujų draugų ar paprasčiausiai pasišnekučiuoti su senais bičiuliais prie gero viskio taurės. Brodvėjus gyvos muzikos klubas, jame mėgsta koncertuoti pačios ryškiausios Lietuvos muzikos žvaigždės: A. Mamontovas, BIX, SKAMP, Arina, REBELHEART, BIPLAN, Neda, Judita Leitaitė, Nijolė Ambrazaitytė, Algimantas Pauliukevičius, Rytis Cicinas, Stasys Povilaitis, BLUES MAKERS, Meškėla ir grupė ROJAUS TŪZAI, Kongas bei daugelis kitų. Neretai Brodvėjuje galima išvysti ir grupes iš užsienio. Jau yra koncertavę atlikėjai iš JAV, Šveicarijos, Ispanijos, Danijos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Vokietijos, Jamaikos.

|

Klubas “Malibu”

“Malibu” – vienas ilgiausiai gyvuojančių Vilniaus naktinių klubų. 1997 metais pirmąją šokių salę atidaręs klubas “Malibu” sekmingai dirba ir plečiasi. Šiuo metu “Malibu” klube – net penkios atskiros salės, iš viso vienu metu talpinančios iki 600 zmonių. Didžiausioje “Malibu” salėje įrengta šokių aikstelė. Čia sumontuota moderni garso ir šviesos technika, leidžianti organizuoti tiek diskotekas, tiek gyvo garso koncertus. Didžiojoje “Malibu” salėje taip pat dar yra baras, picų kepimo krosnys (kiekvienas klubo svečias gali žiūrėti kaip čia kepamos picos) ir daugiau nei 100 sėdimų vietų prie staliukų. Dar 200 sėdimų vietų yra balkone, kuris įrengtas virš šokių aikštelės. Sedint balkone, šokių aikstelė ir scena – lyg ant delno, todėl čia yra pačios geriausios sėdimos vietos klube. Šalia didžiosios salės yra salytė nedideliems banketams – joje prie vieno stalo galima susodinti iki 20 žmonių. Vasarą iš šios salytės galima išeiti i jaukų uždarą kiemą, kuriame – 30 sėdimų vietų. Antrajame klubo aukšte yra gerokai didesnė atskira salė banketams ir furšetams. Joje – iki 50 sėdimų vietų. O vadinamojoje klubo “širdelėje”, nedidelėje salytėje, esančioje po klubo šokiu aikštele, įsikūręs jaukus erotinis baras.

|

Klubas “Terminalas”

“Terminalas” yra gera naujiena muzikos ir šou mėgėjams. Kiekvieną dieną “Terminale” nuo 21 valandos veikia šokių – renginių – koncertų salė, kurios garso sistemos projektą specialiai šiam klubui sukūrė firma “Proline”, naudodama visiems pasaulio profesionalams puikiai žinomos firmos “Bell” elementinę bazę. Kad šėlsmui nieko netrūktų – salė aprūpinta moderniausiomis firmų “Coef” bei “SGM” šviesos sistemomis, žaismingumo atmosferai suteiks ypač galingi firmos “Martin” prietaisai. “Terminale” jūsų laukia visų laikų geriausia Lietuvos bei užsienio muzika, muzikiniai teminiai vakarai, populiariausių lietuvių grupių bei užsienio žvaigždžių koncertai, diskotekos, kuriose publiką kiekvieną vakarą linksmina geriausi didžėjai. “Terminalas” yra gera naujiena mėgstantiems paganyti akis į dailius kūnus. Nors klubas neketina varginti įgrįsusiais kasdieniniais striptizo ar “go-go” merginų pasirodymais, tačiau nei nuogų kūnų, nei kraują kaitinančių renginių netrūks. Bus rengiami proginiai teminiai erotikos vakarai ir vaikinams, ir merginoms, kuriuose erotikos pakaks, tačiau ji nebus paversta beskonybe.

|

Klubas “Galaxy”

Apie “Galaxy”: 550 sėdimų vietų; Iki 1200 lankytojų koncertų ar diskotekų metu; Trijų aukštų amfiteatrinė salė su balkonais; Privačios ložės VIP klubo nariams ir vakaro svečiams; Transformuojama scena, lengvai pritaikoma įvairaus pobūdžio renginiams; Projekcinis ekranas ir salės filmavimo technika; Kosminiai šviesos, vaizdo ir garso efektai diskotekų metu; Keturi barai – užkandžiai ir gėrimai; Garsių Lietuvos ir užsienio dizainerių madų pristatymai; Populiarūs TV ir muzikiniai renginiai, koncertai; Lietuvos ir užsienio atlikėjų pasirodymai ir gyvo garso koncertai;