Moters ir vyro draugystėje – slaptos kliūtys

quotes of luv cvr Straipsniai.lt

Vyrų ir moterų draugystė yra ne tik galima, bet ir reikalinga. Juk gyvendami modernioje visuomenėje turime išmokti bendrauti ir suprasti vieni kitus. Sunkiau užmegzti ir palaikyti nekaltą draugystę jau turint partnerį ar sutuoktinį. Vargu ar net pats laimingiausias sutuoktinis nudžiugtų, kad jo brangiausiasis ar mieliausioji užmezga naują ryšį, ir dar su patraukliu asmeniu. Tokios draugystės nėra būdingos ir vyresniems žmonėms. Tik apie 2 proc. apklaustų pagyvenusių moterų prisipažino draugaujančios ir su vyrais.

Pasenęs įsitikinimas

Įsitikinimas, kad vyras ir moteris negali tiesiog draugauti, yra pasenęs. Tai anais laikais moterys privalėjo rūpintis šeima, o vyrai – dirbti, todėl vienintelis būdas būti kartu – užmegzti romaną. Dabar vyrai ir moterys dirba kartu, turi bendrų pomėgių, taigi, kad ir kaip atrodytų sudėtinga, moteris ir vyras gali tiesiog draugauti.

Straipsniai 1 reklama

Tradiciškai visuomenė pripažįsta romantiškus santykius – tokį vyro ir moters ryšį, iš kurio gimsta vaikai ir pratęsiama gyvybė, – o draugystė tarp lyčių ignoruojama. Iš tikrųjų mes žinome, kaip reikia elgtis romantiškai bendraujant (flirtas, pasimatymai, vedybos, vaikai), žinome, kaip bendrauti su savo lyties atstovais (berniukai užsiima bendra veikla, mergaitės kalbasi), bet visiškai nenutuokiame, kaip bendrauti su kitos lyties draugu. Iš dalies tokios sumaišties kaltininkė yra žiniasklaida. Visuose televizijos filmuose vyro ir moters draugystė būtinai pasibaigia meilės istorija. Iš kur tada vargšai žmonės gali žinoti, kad tikra draugystė nebūtinai baigiasi romanu?

Taigi moterų ir vyrų draugystė įmanoma. Tačiau jai tenka aplenkti kelis povandeninius akmenukus. Kokius?

Užklumpa susižavėjimas

Platoniška, draugiška meilė arba ryšys be geismo ir ilgesio tikrai egzistuoja. Tik štai atskirti romantiškus, seksualinius jausmus nuo tiesiog draugiškų gali būti sudėtinga. Dažnai nežinome, kokie jausmai yra tinkami, ypač jei tai jausmai, apie kuriuos visuomenėje nutylima. Neretai atsiduriame situacijoje, kai mylime žmogų, ir jis mums patinka, bet vis dėlto neturime ypatingo noro leistis su juo į romantiškų santykių vandenynus.

Seksualinio potraukio galimybė išlieka net ir tarp gerų draugų. Paprastas, draugiškas apkabinimas gali būti suprastas ir kaip meilės apraiška: kartais ir draugiškai elgdamiesi, negalime užmiršti, kad esame vyras ar moteris. O ignoruoti mus užklupusį susižavėjimą – sunku.

Moteris seksualinis potraukis draugystę trikdo. Vyrams, priešingai, seksualinis potraukis gali būti priežastis draugystei užmegzti. Jų nuomone, taip draugystė net gali tapti artimesnė. Kad ir kaip būtų, dauguma vyrų ir moterų pripažįsta, kad seksualinis potraukis vyrui ir moteriai draugaujant egzistuoja.

Lygybė ir galia

Draugystė užsimezga tarp lygiaverčių žmonių. Ar vyrai ir moterys tikrai yra lygūs? Juk mūsų kultūroje vyrai ilgą laiką dominavo ir dažnai buvo „lygesni” už moteris. Jų prestižas, galia atsispindi ir tarpusavio santykiuose. Todėl, net ir palaikydamos draugiškus santykius, moterys yra linkusios paklusti vyrams.

Būdami tiesiog draugai, vyras ir moteris neretai yra apkalbami ar badomi pirštais. Kam nepažįstamas gudrus mirktelėjimas ir skeptiška pastabėlė: „Ar jūs tikrai tik draugai?” Ypač dažnai taip elgiasi vyresnio amžiaus žmonės. Tiesiog visuomenė dar nepasiruošusi vyro ir moters santykiams be seksualinio ryšio.

Vyrai ir moterys vis dar neturi daug galimybių bendrauti, nors darbovietė ar panašios socialinių kontaktų vietos moteris vis lengviau įsileidžia, – ir vyrai, ir moterys vis dažniau sukinėjasi bendroje draugijoje.

Vaikystėje berniukai ir mergaitės išmoksta draugauti savaip – „berniukiškai” ir „mergaitiškai”. Bręsdami jie vis dažniau susitinka, bet vieni kitus mato dažniausiai romantiškoje šviesoje, nes kaip draugų nepažįsta. Žmonės visada labiau mėgsta panašius į save, todėl nenuostabu, kad net ir suaugę žmonės draugais renkasi savo lyties atstovus. Net ir vakarėliuose susiburiame į grupeles, kurias lengva atskirti, nes jos būna „vyriškos” ir „moteriškos”.

Kita kokybė

Skirtumai tarp „vyriškos” ir „moteriškos” draugystės – akivaizdūs. Moterys daugybę laiko skiria kalbėjimui apie savo jausmus, mintis. O vyrai dažniau laiką leidžia kompanijoje: kartu sportuoja, keliauja, kalba apie kapitalą, verslą ir labai retai dalijasi jausmais. Štai todėl jiems draugystė su moterimis duoda daugiau negu jų draugėms. Vyrų manymu, draugystė su moterimi yra aukštesnės kokybės, teikia daugiau pasitenkinimo. Jie gali išreikšti savo jausmus, užmegzti tvirtą ryšį – su savo bičiuliais to nepatiria. O moterys labiau vertina draugystę su savos lyties atstovėmis, mat draugaudamos jos siekia emocinio pasitenkinimo ir nusivilia, kai iš vyrų jo nesulaukia. Taigi moterys pasitiki moterimis, ir vyrai pasitiki… moterimis.

Dalijimasis mintimis ir emocijomis kartais vargina. Tos, kurioms teko guosti draugę sudaužyta širdimi, žino – šis darbas ilgas ir varginantis. Bendraudamos su vyrais moterys gali tiesiog juokauti, šaipytis, nedemonstruodamos gilių jausmų. Draugystė su vyru yra paprastesnė ir linksmesnė. Jis ne taip jautriai viską vertina. Moteriai malonu turėti tarsi netikrą didelį brolį, su kuriuo ji jaučiasi tiesiog saugi.

Ir svarbiausia – draugystė su vyru padeda moterims daugiau sužinoti apie pačius vyrus.

Teikia pasitenkinimą

Net jei moterys vertina vyrišką nerūpestingumą, dauguma vyro ir moters draugysčių primena emociškai tenkinančias „moteriškas draugystes”, o ne aktyvius vyriškus santykius. Vyras ir moteris draugaudami didelę laiko dalį kalbasi akis į akį. Kita bendra veikla (kad ir pietavimas kartu) tik padeda bendrauti. Artima vyro ir moters draugystė, kai dažnai dalijamasi jausmais, idėjomis ir nuomonėmis, gali būti neišsemiamas emocinės paramos šaltinis. Žvilgsnis į gyvenimą iš kitokios perspektyvos patinka ir vyrams, ir moterims.

Ne tik dėl sekso

Seksas toli gražu ne visada yra svarbiausias. Seksualinė orientacija, fizinio patrauklumo trūkumas ar romantiški santykiai su kitu žmogumi gali jo reikšmę sumenkinti. Net ir jausdami abipusį potraukį, draugai gali nuspręsti, kad tai, kas vertinga jiems draugaujant, nebūtinai išliks vertinga užmezgus romantinį ryšį. Be to, ilgą laiką galvojus apie draugą tik kaip apie „draugą”, sunku į jį pažvelgti romantiško įsimylėjėlio akimis. Nuo aistringo susižavėjimo pradėjusios poros, aplenkusios dviprasmiško romantiško ryšio etapą, neretai išsaugo ilgalaikę draugystę. Apklausus studentus paaiškėjo, kad dauguma tokių draugų yra turėję seksualinių santykių. Įdomiausia, kad didelė jų dalis taip ir liko draugai, nes draugystę laikė svarbesne už seksą. Norėdami draugauti, vyras ir moteris turėtų atvirai ir nuoširdžiai susitarti dėl to, ką jų draugystei reikš seksualinis potraukis – kaip jie elgsis, kaip nustatys ribas. Atvirai šnekėdamiesi apie savo jausmus, vyras ir moteris ima labiau pasitikėti vienas kitu, todėl draugystė tik tvirtėja. Vengiant kalbėtis apie seksualinį potraukį, tolesni santykiai gali tapti kebloki.

Pagal žurnalą „Psichologija Tau”

Views All Time
Views All Time
1898
Views Today
Views Today
2

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

− 1 = 4