Kas yra Sahadža joga?
|

Kas yra Sahadža joga?

Sahadža joga ‑ unikali metodika, kuri leidžia per meditaciją suvokti savo esmę ir per šį suvokimą pasiekti aukštesnį žmogaus sąmonės evoliucijos lygį. Sahadža joga yra Šri Matadži Nirmala Devi mokymas, atsiradęs 1970 metais ir nuo tada išplitęs daugiau nei po 80 pasaulio šalių. Sahadža ‑ reiškia “spontaniškas”, o joga – “ryšys” arba “jungtis”, t.y. Dvasinės Realizacijos pasiekimas, kuris yra visų dvasinių tradicijų tikslas. Sahadža jogos žinios labai senos. Jos visada buvo prieinamos tik nedaugeliui, nes paprastai guru savo žinias perduodavo tik vienam mokiniui. Seniau nepaprastai buvo sunku gauti Dvasinę Realizaciją. Šiais laikais Šri Matadži šias žinias padarė prieinamas visiems. Spontaniška masinė Dvasinė Realizacija tapo realia patirtimi šimtams tūkstančių žmonių.

Kaip tai vyksta?
|

Kaip tai vyksta?

Šri Matadži Nirmala Devi apie tai kalba taip: “Kiekvieną dieną mes matome, kaip išdygsta sėklos, pražysta gėlės, prinoksta vaisiai, bet mes nesusimąstome kokiu būdu tai vyksta. Egzistuoja jėga, kuri daro visą šį darbą ‑ tai visą aprėpianti Dieviškosios Meilės energija. Atėjo laikas pajusti šią energiją su mumyse esančiu instrumentu. Šis instrumentas yra bevertis, jeigu jis nėra sujungtas su esme. Mes negalime žinoti savo galimybių, savo grožio, bet kai tik susijungiame su savo esme, mus greitai nustebina rezultatai. Iš pradžių mes turime suprasti, kad ši jungtis nėra mentalinė, t. y. nepasiekiama intelekto pastangomis. Per religiją ši jungtis negali būti pasiekta, nes religija taip pat yra mentalas. Tačiau žmogaus sąmonė gali pasiekti aukštesnį lygį per Sahadža jogą, kuri nėra mentalinė projekcija. Tai yra mūsų evoliucijos paskutinis žingsnis. Viskas, ką mes pasiekėme savo evoliucijos raidoje, pasireikš per centrinę nervų sistemą.”

|

Agni joga apie Širdį

Nusiraminę po dienos darbų prisiminkime širdį. Ji nukreips mūsų dėmesį nuo žemiškųjų rūpesčių į dangiškas sferas ir padės pažinti Ugninį pasaulį. Ar galite pabandyti įsivaizduoti, kaip atrodytų žmonija sveikais kūnais, bet nekultūringa, neišauklėta širdimi? Tokį tamsos triumfą sunku net įsivaizduoti. Net visos ligos ir nelaimės nesuvaldo neišauklėtos širdies. Todėl nedings pasaulyje ligos ir negandos, kol širdis nesuminkštės, kol neištirps ten įsikūręs egoizmo krislas. Sveikame kūne tamsos pavergta širdis tik gąsdins ir siaubs pasaulį. Tamsa sužiaurėjo, todėl dauguma širdžių neatlaikiusios spausdimo pasiduoda ir „miršta“. Širdis apmiršta, kai joje apsigyvena abejonės, nes tai jau chaoso pradžia, nes abejonė neleidžia tobulėti, sunaikina kūrybiškumą, darbas atliekamas nekokybiškai, atmestinai. Vadinasi, abejonė yra kokybės mirtis ir širdies kapavietė. Apie abejonės pasėkmes reikia daug kalbėti, užsiminti apie jas kiekviename pokalbyje, nes kur nueisime be kokybės suvokimo? Negirdėdami širdies, ką suprasime? Nesuvokdami grožio, ką pasieksime?

Joga – gyvenimo būdas, vedantis į tobulėjimą
|

Joga – gyvenimo būdas, vedantis į tobulėjimą

Šiandienos pasaulyje, kur rinka yra perpildyta viskuo, ko žmogus tik gali ieškoti, joga pateikiama pačiais įvairiausiais būdais ir pačiose netikėčiausiose vietose. Knygos, vaizdo įrašai, žurnalai, televizija kviečia jogos pagalba mesti svorį, atsikratyti streso ar tiesiog išmėginti savo galimybes tuos, kas ieško nepatirtų pojūčių. Tačiau labai retai kur yra užsimenama, jog ši asmeninio tobulėjimo sistema nėra skaidoma – jos negali pasiimti tik tiek, kiek tau reikėtų, kad numestum 5 svarus, arba tik tiek, kiek tai pagelbės sumažinti tavąją streso būseną. Tiesa ta, jog jogos pažinimas turi būti visa apimantis, kur susilieja protinis, fizinis ir dvasinis tobulėjimas į nedalomą visumą. Kitaip sakant, pasirinkdamas jogą kiekvienas pasirenką gyvenimo būdą, vedantį į visapusišką tobulėjimą.

|

Kas yra joga?

Joga – tai fizinio, protinio ir dvasinio tobulėjimo sistema. Ji atsirado Indijoje prieš daugelį tūkstančių metų. Tai ne religija, ji neturi šventyklų, apeigų nei dogmų. Tai savęs pažinimo būdas, kuris prasideda kūno tobulinimu, o baigiasi dvasios tobulinimu. Itso Brauno knygoje “Jogos mokymo prasmės atskleidimas” pabrėžiama, kad jogos negalima lyginti su krikščionybe, kad tikras jogas – ne žynys ir ne orakulas, o žmogus, pasiekęs dvasios prašviesėjimą. Jis gali būti bet kokios religijos arba neišpažinti jokios. Keletas žodžių apie jogos kilmę. Pirmieji jogai Indijoje buvo apsišvietę mistikai, kuriems labiausiai rūpėjo mirtingo žmogaus kūno ir nemirtingos dvasios ryšys. Ilgus amžius jie tyrė įvairius atsipalaidavimo, susikaupimo ir mąstymo metodus, ieškojo įvairių kvėpavimo tipų, fizinių ir protinių pratybų, tinkamo maisto, kūno pozų įtakos sąmonės būklei. Galiausiai jie susistemino savo ieškojimų rezultatus ir pavadino tai jogos mokymu.

|

Kvėpavimas

Ar Jūs kada nors skyrėte dėmesio kvėpavimui – šiai svarbiausiai organizmo funkcijai? Ar Jums atėjo į galvą, kad visų mūsų fizinių ir dvasinių negalavimų priežastis – netaisyklingas kvėpavimas? Gyvybė ir kvėpavimas sinonimai. Kvėpavimas yra gyvybė. Mes gyvename tol, kol kvėpuojame. Sulig pirmu įkvėpimu gimstame, o su lig paskutiniu atodūsiu – mirštame. Miegam mes ar budim – nenustojam kvėpavę. Be maisto galima gyventi savaites ir net mėnesius, be vandens – kelias dienas, o be oro neišbūname nė kelių minučių. Oras – svarbiausia maitinamoji kraujo terpė, o kraujas, savo ruožtu, maitina ląsteles, raumenis, liaukas ir visus organus. Odos, kaulų, plaukų ir nagų būklė priklauso nuo kraujo apytakos, Visa organizmo veikla, nuo maisto virškinimo iki kūrybinio mąstymo, priklauso nuo to, kaip jį aprūpiname deguonimi. Ir vis dėlto mes visiškai abejingi kvėpavimui, visiškai nekreipiame į jį dėmesio. Ar daug kas iš Jūsų pagalvoja, kad rytais reikia atitinkamų kvėpavimo pratimų? O tai daug svarbiau už vonią ar pusryčius. Maistas tik tuomet teiks naudos, kai pateks į sveiką kraują, ląsteles ir audinius. Sveikais juos padaro deguonis.

|

“Negyvėlio poza” (Savansana)

Kaip atsipalaiduoti? Nusivilkite švarką, nusiaukite batus, atsekite diržą, atlaisvinkite kaklaraištį. Nusiimkite akinius, jeigu nešiojate. Atsigulkite ir išsitieskite. Ištieskite rankas už galvos ir kiek galima stipriau įtempkite visus raumenis. Po to staigiai meskite rankas atgal prie kūno ir atsipalaiduokite. Iš pradžių užmerktom akim dėmesį sutelkite į kojų pirštų galiukus, atpalaiduokite juos, po to įsivaizduokite, kad visa Jūsų pėda ir blauzdos maloniai panyra į šiltą vandenį ir visi raumenys atsipalaiduoja. Atpalaiduokite liemenį, nugarą, stuburą, pečius, plaštakas, rankas, pirštus. Tegul nusvyra smakras ir atsipalaiduoja kūno raumenys. Kūnas vis sunkėja ir sunkėja, jis suglemba ant kilimo, ir Jūs nebejaučiate jo svorio. Pabūkite šitaip keletą minučių – atsipalaidavimas ir visiška ramybė. Įsivaizduokite, kad Jūs – lengvas debesėlis, plevenantis žydroje padangėje. Po to nebegalvokite apie nieką, bet prievarta nevykite minčių, tegul jos sau slenka. Įsivaizduokite, kad Jūs skendite užmaršty. Pabandykite neatsimerkę vėl pakilti į padangę. Jūs atsipalaidavę kaip debesėlis…

Atsipalaidavimas, ramybė
|

Atsipalaidavimas, ramybė

Kai Jūs dėl ko nors nervinatės, rūpinatės ar nerimaujate, bičiuliai dažnai pataria spjauti į viską ir nusiraminti. Patarimas labai geras, tačiau kaip jį įvykdyti? Jie ir patys šito nežino. Žmogus stengiasi, bet jaučiasi vis blogiau ir blogiau. Galiausiai nusprendžia žūtbūt nusiraminti ir atsipalaiduoti. Ir beveik nusiramina. Tačiau neturi jėgų išeiti iš užburto rato: užsirūko dar vieną cigaretę, įsipila dar vieną taurelę… Mano bičiulė skundėsi: “Iš proto einu, stengdamasi nusiraminti, ir nežinau, ką man daryti”. Aš jai patariau atsipalaiduoti taip, kaip mano mokiniai per užsiėmimus. “Atsigulk ant kilimo!” – pasakiau jai ir užtraukiau užuolaidą, kad būtų prieblanda. Kietos grindys atsipalaidavimui tinka geriau nei minkšta sofa. 10 minučių truko mūsų pratimas. Efektas buvo milžiniškas, ir bičiulė suvokė, kaip sau padėti bėdoje. Ji negalėjo išsivaduoti iš įtampos ir tai jai trukdė tvarkyti reikalus. Kiekvienam gali panašiai atsitikti. Ieškote svarbaus dokumento ir iš susijaudinimo negalite rasti. Įprotis jaudintis ir nerimauti žmonėms padaro daug nemalonumų. Rūpesčiai ir nerimas taip aptemdo sąmonę, kad Jūs pasimetate ir nesugebate matyti daiktų tikroje šviesoje.

|

Kas yra Jantra joga

Kai kurie žmonės galvoja kad joga yra skirta galių įsigijimui, kiti galvoja kad ji daro mus geresniais, dar kiti domisi, nes laiko jogą mokymu. Kas joga yra iš tiesų? Daug skirtingų mokymų vartoja šį žodį, kuris reiškia “susijungimas”, tačiau joga turi savo esminę vertę, kuri yra savęs pažinimas. Joga neturi vertės, jei neįgyjame šio pažinimo. Jogą pirmiausia pradedame daryti kūnu, tobuliname kvėpavimą ir galų gale atsiduriame būsenoje pasiekiamoje vien tik protu. Žmogus sudarytas iš kūno, kalbos ir proto. Jogos tikslas yra pasiekti idealią harmoniją tarp šių sudedamųjų dalių. Pirmasis elementas yra kūnas, todėl, ypač pradedantieji, turi suprasti fizinio kūno svarbą. Tai nereiškia kad jums reikia prisirišti, bet jūs turite suprasti kad kūnas yra svarbus kaip priemonė, ir dėl to turite elgtis taip kad ji taptų veiksminga. Kad galėtumėt tą padaryti jums reikia perprasti elementus kurie palaiko fizinio kūno struktūrą ir per šią praktiką pagerinti jų veiklą.

|

Islamas

Islamas [arab. atsidavimas (Dievui)] – musulmonybė, mahometybė, viena iš trijų pasaulinių (greta krikščionybės ir budizmo) religijų. Islamo pagrindus VII a. Arabijoje padėjo Mahometas, musulmonų laikomas pranašu, kuriam apreiškęs Alachas. Islamo teologinė ir teisinė doktrina remiasi judaizmo ir krikščionybės, sen. Rytų tautų religinėmis ir kultūrinėmis tradicijomis ir elementais, graikų, ypač aristotelizmo, neoplatonizmo, filosofija. Islamo principai išdėstyti svarbiausioje šv. knygoje Korane ir sunoje (Mahometui priskiriamų posakių ir liudijimų apie jo poelgius rinkiniuose). Vienas svarbiausių islamo principų – griežtas monoteizmas. Išganymo sąlyga – pareigų, kurias žmogui paskyręs Dievas, vykdymas.