Šuo. 10 patarimų, kaip spręsti elgesio problemas
|

Šuo. 10 patarimų, kaip spręsti elgesio problemas

Anksčiau ar vėliau kiekvienas šeimininkas susiduria su šuns elgesio problemomis. Greitai jas spręsti padeda tokio elgesio priežasčių suvokimas ir gebėjimas susidoroti su situacija. Štai pagrindinės taisyklės, kurios tinka praktiškai visada. Kontroliuokite šunį, ir jūs valdysite situaciją. Šunį galite kontroliuoti uždėję jam antkaklį ir pavadėlį. Spręsti problemą gali padėti tai, kad dauguma šunų uždėjus treniruočių amuniciją nusiteikia dirbti. Prisegtas prie pavadėlio šuo negali pabėgti arba nusivyti bėgiko ar gyvūno, ir šeimininkas turi galimybę padėti jam suprasti ką reikia daryti. Būkite pozityvūs. Užuot kartoję „ne” pasistenkite suteikti šuniui galimybę padaryti ką nors gerai (atsisėsti arba paėjėti šalia). Pozityvus bendravimas suteiks jums progą paskatinti šunį už tinkamą veiksmą ir nereikės jo barti. Pavyzdžiui, šuniui, kuris šokinėja ir braižosi letenomis, galima duoti komandą „sėdėti” (ir padėti jam atsisėsti, jeigu prireiks), o paskui už tai paskatinti. Leiskite šuniui būti šunimi. Gana dažnai šeimininkai laiko problema visiškai normalų šuns elgesį, kuris jiems nepatinka arba erzina. Pavyzdžiui, kapstyti žemę yra įprasta šuns veikla, bet tai trikdo sodu besididžiuojantį šeimininką. Užuot barę šunį dėl to, kas jam įgimta, išskirkite lopinėlį žemės, užkaskite ten gardėsių, kad taptų patrauklesnis nei visas sodas, ir skatinkite šunį už žaidimus „jo” sodelyje.

Naudingi patarimai. Jei sugalvojote įsigyti šuniuką
|

Naudingi patarimai. Jei sugalvojote įsigyti šuniuką

Pirmas žingsnis jau žengtas, tačiau padaryti reikės dar labai daug, kad pas jus atsirastų šuniukas. Vienas svarbiausių klausimų prieš įsigyjant šuniuką yra: ar visi šeimos nariai sutinka su šia mintimi. Gal jūsų šeimoje yra žmogus alergiškas šunims, o gal kažkas paniškai bijo šunų? Turbūt viena svarbiausių taisyklių yra pirkti šunį (ar kokį kitą gyvūną) tik turint visų šeimos narių pritarimą. Šuo turi būti mylimas visos šeimos, o ne tik vieno asmens. Vienas dažnesnių atvejų yra vaikų prašymas laikyti šuniuką. Vaikai šunis mato kaip Lesę, Reksą, Bethoveną… Realybėje šuo yra visai kitoks. Šunį išdresuoti kaip kine yra labai sunku, dažnam šunų augintojui šunį pavyksta išmokinti tik pagrindinių komandų, galiausiai šuo tikrai pats neatsidarys durų ir neišeis pasivaikščioti vienas… Šuniui reikia skirti be galo daug dėmesio. Sekantis žingsnis apsisprendus jog tikrai norite šuns yra atsakyti į klausimą ar jūsų namai yra tinkami šuniuko atėjimui. Jeigu turite butą, rinkitės mažesnį ar vidutinio dydžio šuniuką, jeigu namą – veislės dydis neribojamas. Jeigu gyvenate bute, atsižvelkite į kaimynus. Tikriausiai ne vienas šuns šeimininkas jau nukentėjo nuo piktos „bobutės”, kuriai jau vien išgirdus pavadinimą šuo „užsikemša kraujagyslės”. Jeigu turite tokių kaimynių, pasistenkite apsiriboti tylesniais ir ramesniais šunimis.

Naudingi patarimai. Kačių mityba
|

Naudingi patarimai. Kačių mityba

Įprasta namines kates maitinti sausu maistu. Sausas maistas būna trijų klasių: ekonominės, premium ir superpremium. Gyvūną maitinti patartina super premium klasės maistu, nes skaičiuojant mažesnes veterinarijos išlaidas (sveikai besimaitinantys gyvūnai sirgs mažiau) šis maistas gausis net pigiau už ekonominės ar premium klasės maistą. Ekonominės klasės maisto pavyzdžiai : “Whiskas”, “Kitekat”, “Friskies”. Visos žmonių parduotuvės pardavinėja praktiškai tik ekonominės klasės maistą, kurio “Lesė” nepataria maitinti savo augintiniams. Šiame maiste yra labai mažai mėsos(pvz “Whiskas” sausame maiste mėsos yra “min. 4%”), kas plėšrūnui gyvūnui visiškai netinkama(katė negaudama mėsos net negalėtų išgyvent). Geriausia gyvūnus maitinti super premium klasės maistu, kurio galima įsigyti specializuotose gyvūnų parduotuvėse ir vet. vaistinėse(super premium klasės maisto pavyzdžiai: “Orijen”, “Royal Canin”, “Virbac”, “Specifik”, “Felidae”, “Acana”, “NutraGold”, “Animonda”ir t.t.). Dalis žmonių galvoja, kad pirkti super premium klasės maistą yra labai brangu. “Whiskas” sauso maisto kaina apie 4lt už 400g. Taigi apie 10 lt už kilogramą. Šlapias “Whiskas” maistas kainuoja taip pat apie 10lt/kg., 3 kg. sveriančiai suaugusiai katei pagal normą reiktų apie 70g. sauso ir 200g. šlapio maisto. Vieną dieną išmaitinti katę kainuos 2,7 lt., mėnesį – apie 80 lt.