Šaldytuvai Electrolux: 10 patarimų kaip sutaupyti elektros energijos
|

Šaldytuvai Electrolux: 10 patarimų kaip sutaupyti elektros energijos

Pirmasis žingsnis taupant elektros energiją – įsitikinti, kad naują prietaisą įsigyti pigiau, negu ateinančius penkerius metus naudotis dešimties metų senumo prietaisu. Neefektyvūs šaldymo prietaisai suvartoja daug energijos, todėl išlaidos naujajam A+ klasės šaldytuvui atsiperka per kelerius metus. Netgi jei Jūsų prietaisas itin ekonomiškas, pateiksime kelis patarimus, kaip sutaupyti energijos. Netgi jei Jūsų prietaisas itin ekonomiškas, pateiksime kelis patarimus, kaip sutaupyti energijos. Stenkitės dažnai neatidarinėti šaldytuvo durelių, kadangi į prietaiso vidų patekusį šiltesnį orą reikės vėl atvėsinti. Šiltas oras šaldytuvo viduje padidina drėgmės kiekj, todėl prietaiso viduje kaupiasi šerkšnas ir ledas, didėja sąskaitos už suvartotą energiją ir trumpėja šaldymo prietaiso naudojimo laikas. Šaldytuvo termostatą nustatykite +4 arba +5 °C, o šaldiklio – minus 18 =C temperatūrai. Sios temperatūros tinkamiausios optimaliam prietaiso darbui ir maisto produktams saugoti. Nenustatykite per daug žemos temperatūros, kadangi 1 laipsniu žemesnė temperatūra prietaiso energijos sąnaudas padidina vidutiniškai 6-8%.

10 patarimų fotografuojantiems
|

10 patarimų fotografuojantiems

Nuo skaitmeninių fotoaparatų atsiradimo bene kiekvienas gali vadintis fotografu. Su skaitmeniniu fotoaparatu nemokamai galima pridaryti tūkstančius nuotraukų, todėl su šių patarimų pagalba galite eksperimentuoti ir tobulėti. Tik atminkite, kad šie patarimai – tik bendros gairės, tad net ir sulaužę visas šias taisykles, galite padaryti nuostabių nuotraukų. Atviros ir tiesios nuotraukos kartais gali atrodyti puikiai, tačiau fotografuojant šeimos portretą ar bet kokią žmonių grupę, pasistenkite nuotrauką surežisuoti ir padaryti išties puikų kadrą. Panaudokite dekoracijas arba pabandykite fotografuoti iš netikėto kampo. Tegul jūsų fotografuojami subjektai atsiskleidžia nuotraukoje. Dauguma žmonių fotografuoja fotoaparatą laikydami horizontaliai. Tačiau kai kurie objektai tiesiog prašosi būti fotografuojami vertikaliai, pavyzdžiui, Eifelio bokštas. Dažnai taip darytos portretinės fotografijos taip pat pavyksta geriau (ne veltui vertikalios nuotraukos dažnai vadinamos tiesiog portretinėmis). Tiesiog prieš fotografuodami pakreipkite fotoaparatą į šoną ir pažvelkite į norimą užfiksuoti vaizdą dar kartą – skirtumą tikrai pastebėsite. Ši taisyklė galioja ir priešingu atveju – ketindami fotografuoti vertikaliai, pabandykite pakreipti fotoaparatą į horizontalią padėtį. Lauke fotografuojant įjungta blykstė gali neįtikėtinai pagerinti rezultatą.

20 naudingų “Windows” patarimų – ir naujokams, ir “veteranams”
|

20 naudingų “Windows” patarimų – ir naujokams, ir “veteranams”

“Windows” galima drąsiai pavadinti WIMP (Windows, Icons, Menus and Pointing device) vartotojo sąsaja, nes jos vartotojo sąsaja pagrįsta keturiais elementais: “Windows” (langai), “Icons” (piktogramos), “Menius” (meniu) ir “Pointers” (žymekliai). Rankų atitraukimas nuo klaviatūros ir darbas pele gali trukdyti spausdinant tekstą. O ką daryti, jei pelė išvis neveikia? Kone visus pele atliekamus veiksmus sėkmingai galima atlikti ir klaviatūra. Paspaudus užduočių juostoje esantį programos mygtuką, iškviečiama atitinkama programa, tačiau jeigu toje juostoje atidaryta daug programų, jų piktogramos yra labai mažos ir sunkiai įžiūrimos. Jei norite didesnių paleistų programų piktogramų, pakartotinai spauskite “Alt-Tab”. Be to, šiais klavišais kartais galite pasirinkti net tas programas, kurios užduočių juostoje išvis nerodomos (jų piktogramos paprastai yra sistemos dėklėje). Paspaudę “Shift-Alt-Tab”, po aktyvias programas vaikščiosite “iš kitos pusės”. Tai naudinga tuo atveju, jei įsibėgėję praleidote reikiamą programą. Jeigu jūsų klaviatūroje nėra “Windows” ir kontekstinio meniu klavišų (atitinka dešinįjį pelės mygtuką), galite naudoti jų pakaitalus “Ctrl-Esc” ir “Shift-F10”.

Tinklaraščiai: 10 patarimų norintiems susidraugauti su paieškos varikliais
|

Tinklaraščiai: 10 patarimų norintiems susidraugauti su paieškos varikliais

Plečiantis Lietuvos tinklaraštininkų bendruomenei, vis aktualesnė tampa tokių tinklalapių vieta interneto informacijos jūroje. Anksčiau ar vėliau dažnai atnaujinamas tinklaraštis išauga ir tampa įdomus ne tik keletui ar keliolikai bendraminčių. Tinklaraštį atranda vis daugiau internautų, užklystančių iš paieškos sistemų.Pateiksime dešimt trumpų patarimų, padėsiančių tinklaraštininkams lengviau ir greičiau „prisijaukinti“ paieškos variklius. Daugiausia dėmesio skirsime WordPress platformos specifikai, tačiau šiuos patarimus galima pritaikyti ir bet kurioje kitoje sistemoje. Paieškos varikliai jau „suvokia“, kad lankytojas, skaitantis tam tikro turinio straipsnį, greičiausiai susidomės ir kita panašaus pobūdžio informacija. Todėl nevenkite savo įrašų susieti nuorodomis, jei tai tik įmanoma. Toks įprotis ne tik pagerins jūsų tinklaraščio įvaizdį, bet ir paskatins lankytojus pasidomėti kitais pateikiamais įrašais. Vienas paprasčiausių būdų įterpti tokias nuorodas – pasinaudoti kūrimo įskiepiais, kuriuos rasite http://wordpress.org/extend/plugins/ tinklalapyje.

“Noriu būti fotografu(e)! ” – keli naudingi patarimai pradedantiesiems
|

“Noriu būti fotografu(e)! ” – keli naudingi patarimai pradedantiesiems

Ar žinojai, kad fotoaparatas nėra pagrindinis įrankis norint gauti puikias nuotraukas? Viskas prasideda nuo tavo idėjos ir įsivaizdavimo kaip galima ją perteikti, o fotoaparatas – tai tik būdas įgyvendinti. Vis dėlto, prieš pradedant siekti tapti geru fotografu, derėtų susipažinti su pagrindinėmis fotoaparato techninėmis savybėmis ir bent šiek tiek pasidomėti teorine medžiaga. Dažnas naujokas, susidomėjęs fotografijos menu ir nusipirkęs brangios foto įrangos, iš karto tikisi gerų rezultatų. Tačiau pirmąsias geras nuotraukas galima gauti ir su paprastu fotoaparatu, liaudyje vadinamu „muiline” ir tik vėliau, atsižvelgus į atsiradusius poreikius, rekomenduojame atnaujinti savo fotografavimo technikos arsenalą. Nuo ko pradėti? Visu pirma reikėtų susipažinti ir su pagrindiniais darbo įrankio, šiuo atveju fotoaparato ir pagalbinės įrangos, kontroliavimo parametrais: išlaikymu, diafragma, matricos/juostelės jautrumu (ISO) ir kt. Suprantant kaip valdomas fotoaparatas ir ką reiškia jo režimo nustatymai, fotografavimas tampa šiek tiek sudėtingesnis, tačiau daug lankstesnis ir tuo pačiu suteikia daugiau galimybių pagauti dėmesio vertus kadrus.

Ar visada verta pasitikėti navigacine įranga? Keli naudingi patarimai…
|

Ar visada verta pasitikėti navigacine įranga? Keli naudingi patarimai…

Kas dieną tobulėjant technologijomis ir joms vis labiau įsiveržiant į mūsų kasdienybę, daugelis joms leidžia pernelyg daug. Nors Lietuvoje žmonės dar linę pasitikėti sava galva, jau galime aptikti atvejų, kai dėl navigacinės įrangos rodmenų žmonės pasiklydo ar net matydami ženklą į Vilnių vistiek pasuko į Kauną, nors ir keliavo į sostinę. O užsienyje, ypač Anglijoje ar JAV tokie atvejai yra normali kasdienybė ir navigacinės įrangos gamintojams tenka taisyti milijonus klaidų, leisti naujus įrenginius, tobulinti technologijas. Taigi šio straipsnio (labai trumpo) pagrindinė įdėja ir yra tokia- ar pasitikėti navigacinės įrangos parodymais? Atsakymas vienareikšmis- ne. Tačiau tikrai nesakau jog GPS yra visiškai nenaudingas išradimas. Tai tikrai palengvina keliones ir tikslo paieškas. Tačiau norint nepasiklysti, reikėtų pasinaudoti keliais naudingais patarimais. Naudokitės išsamiais žemėlapiais skirtais būtent tai šaliai. Pvz. Lietuvoje puikus, išsamus žemėlapis yra “TOPO Lietuva”. Taigi keliaujant į kitą šalį pasirinkite tinkamus žemėlapius. Tinkama navigacinė sistema. Jokių būdų nepatariu įsigyti pačios pigiausios GPS sistemos. Kas dieną matome reklamas siūlančias GPS imtuvą su ekranu įsigyti už 100-300 litų. Abejoju ar gera GPS įranga gali tiek kainuoti. Siūlau rinktis iš “Tom Tom”, “Garmin”, “Nuvi”, “Mio” ir kitų garsių gamintojų, kurie savo produktą tobulino ne vienerius metus. Apie pigias kiniškas kopijas geriau išvis nesvajoti.

Naudingi patarimai filmuojantiems
|

Naudingi patarimai filmuojantiems

Naudingi patarimai ličio akumuliatorių vartotojams. Neįkraudinėkite juos ilgiau nei parodo 100% įkrovimo indikatorius. Sveikiau akumuliatoriui būtų netgi pilnai jo neįkrauti ir visiškai jo neiškrauti, t.y., nefilmuoti kol kamera „nulūžta“. Su tokiu nepilnai įkrautu akumuliatoriumi jūs nufilmuosite keliomis minutėmis trumpiau, tačiau jūs prailginsite jo ilgaamžiškumą. Akumuliatorius tarnaus jums taip pat ilgiau, jei jį saugosite nuo aukštos temperatūros (pvz., tiesioginių saulės spindulių). Jei to padaryti nepavyksta, pasistenkite, kad akumuliatorius nebūtų prieš tai pilnai įkrautas. Jei vėsioje vietoje pilnai įkrautas akumuliatorius bus gerokai pakaitintas, jį beliks tik išmesti. Jei ketinate kamerą padėti ilgėliau į spintą, tada akumuliatoriams sveikiausiai būtų būti pusiau įkrautiems. Tuščių ir pilnų akumuliatorių ilgalaikis sandėliavimas nėra geriausias variantas. Baigus filmavimo darbus, išjungus kamerą, patartina akumuliatorių nuimti nuo kameros, nes ir išjungus kamerą gali būti srovės mikro nutekėjimas, kuris per ilgesnį laiką akumuliatorių nusodins. Akumuliatorių gyvenimas nusakomas įkrovimo-iškrovimo ciklų skaičiumi, kurį gali pasakyti gamintojas. Taigi, kuo jūs jį rečiau įkraudinėsite, tuo ilgiau jis jums tarnaus. Tai galima paskatinti nelaikant akumuliatoriaus be reikalo prijungto prie kameros ir kada įmanoma, vietoj akumuliatoriaus naudoti tinklo adapterį. Pastaruoju atveju įkrausite dar ir kameros vidinę bateriją, maitinančią kameros laikrodį.

Naudingi patarimai tiems, kurie naudoja pildytas kasetes rašaliniams spausdintuvams
|

Naudingi patarimai tiems, kurie naudoja pildytas kasetes rašaliniams spausdintuvams

Rašalinio spausdintuvo kasetės yra labai trapios ir jautrios spausdintuvo dalys. Norėdami jas naudoti pakartotinai, turite laikytis keleto nesudėtingų, bet labai svarbių taisyklių. Svarbiausia: pildomos kasetės turi būti techniškai tvarkingos – nesugadinti elektros kontaktai ir mikroschemos, nesulaužytas korpusas, nėra jokių kitų mechaninių pažeidimų. Pasibaigusią kasetę, ištraukite iš spausdintuvo ir laikykitės žemiau nurodytų taisyklių. Su kasete visuomet elkitės labai atsargiai ir rūpestingai. Ypač saugokite purkštukus: jokiu būdu nelieskite jų rankomis, neklijuokite ant jų lipnios juostelės ar ko kito. Neretai vartotojai bando „apsaugoti” kasetės purkštukus juos užklijuodami, kol atgabens pakartotinai užpildyti. Taip daryti nedera – galite ne tik sugadinti pačių purkštukų paviršių, užkimšti mikroskopines skylutes, bet ir prarasti spalvų grynumą. Net vienas rašalo lašelis, patekęs į gretimą rezervuarą, gali pakeisti viso tame rezervuare esančio ar būsiančio rašalo atspalvį. Iš spausdintuvo išimtas kasetes laikykite vertikaliai purkštukais į viršų taip, kad jie prie nieko nesiliestų. Nuo dulkių kasetę galite paslėpti į kokią nors dėžutę, tačiau sekite, kad nenukentėtų purkštukų paviršius.

Naudingi patarimai Nokia mobiliųjų telefonų savininkams
|

Naudingi patarimai Nokia mobiliųjų telefonų savininkams

Pasiekti telefono failams su kompiuteriu dažniausiai naudojama „Nokia PC Suite” programa, tačiau ji ne visada po ranka. Tokiu atveju vertėtų nepamiršti, jog duomenis iš talpiosios atmintinės arba atminties kortelės galima perkelti ir be šios programos pagalbos – pakaks vien tik „USB” kabelio, telefono ir duomenų perdavimo rėžimo. Telefoną prijungus prie kompiuterio, pasirodo dialogo langas, kuriame reikia pasirinkti prisijungimo būdą. Norint pasiekti atminties kortelėje ar talpiojoje atmintinėje saugomus duomenis reikia pasirinkti „Duomenų perdavimo” rėžimą. Po akimirkos pasirodo pranešimas, jog, pasirinkus šį rėžimą, neveiks telefono ryšis ir duomenų perdavimo metu nebus galima kalbėti telefonu. Spustelėjus taip, po keleto sekundžių kompiuteris telefoną atpažins, kaip standartinę „USB” atmintinę. Vartotojas galės pasiekti visus talpiojoje atmintinėje arba atminties kortelėje saugomus failus, tačiau telefono atmintis nebus pasiekiama. Atlikus norimas operacijas, telefoną reikia tinkamai atjungti, kadangi netinkamai atjungus telefoną, gali būti pažeisti jame saugomi failai. Telefoną atjungti reikia lygiai taip pat, kaip ir „USB” atmintinę – kompiuterio ekrane, užduočių juostos dešiniajame kampe yra aktyvių programų piktogramos ir saugaus aparatūros šalinimo komanda.
Jei prijungus mobilųjį telefoną nepasirodo dialogo langas su prisijungimo rėžimų pasirinkimu, greičiausiai nustatytas nuolatinis prisijungimo būdas.

Naudingi patarimai. Kompiuteriai. Kaip pagreitinti „Windows“ startą?
|

Naudingi patarimai. Kompiuteriai. Kaip pagreitinti „Windows“ startą?

Kompiuteris – ne televizorius ir ne mikrobangė. Spustelėjus įjungimo mygtuką, tenka ilgai palaukti akimirkos, kai galėsime juo naudotis. Laimei, „dėžės“ įsikrovimą galime pagreitinti net kelis kartus. „Aš“ parodysiu, kaip tai padaryti. Pradžioje viskas buvo taip šaunu. Kompiuteris įsijungdavo vos per kelioliką sekundžių. Tačiau praėjo pusmetis ir jis pasidarė tikras lėtapėdis. Nieko nestebina „dėžė“, kuri kraunasi 2–3 minutes; pasitaiko atvejų, kai kompiuteris pradeda mūsų klausyti tik praėjus penkioms minutėms. Už teks jau tinginiauti, priverskime savo „dėžę“ prisiminti senus gerus laikus. „Aš“ papasakosiu, kaip pagreitinti kompiuterio startą.
Kodėl lėtėja kompiuteris? Kartu su „Windows“ operacine sistema įrenginyje įsijungia daugybė programų. Vienas jų įdiegia kompiuterių gamintojos, kitas – mes patys.Toli gražu, ne visos programos yra mums reikalingos. Laikui bėgant, jų skaičius „dėžėje“ auga, o kartu su juo ilgėja ir įsikrovimo laikas.