Priklausomybė. Facebook
| | |

Priklausomybė. Facebook

Jau daugiau nei porą valandų namie dingęs internetas ir Jūs negalite prisijungti prie Facebook… Negalite susikaupti, sunku susikoncentruoti ties reikiamais dalykais. Darosi sunku kvėpuoti, palėtėja kvėpavimas, krenta spaudimas, svaigsta galva, darotės nervingas, viskas aplink pradeda įgristi, o staigiai atsistojus svaigsta galva. Kad ir kaip sunku tai pripažinti, bet tai pirmieji šios priklausomybės simptomai. Jei tektų ilgiau pabūti tokioje vietovėje, kurioje nėra interneto, šiai priklausomybei paūmėjus galite pajusti galvos skausmus, gali pradėti tirpti galūnės, pykinti ar net gali išberti. Kas yra priklausomybė? Su priklausomybės prie Facebook problema tiesiogiai arba netiesiogiai susiduria didelė žmonijos dalis. Tačiau tiksliai nusakyti, kas yra priklausomybė, vis dar labai sunku. Paprastai kiekvienas ją supranta savaip. Manijos, priklausomybės, liguisto potraukio sąvokos nėra aiškiai apibrėžtos. Mes kalbame apie priklausomybę nuo alkoholio, narkotikų, vaistų, kito žmogaus, daiktų, pinigų, automobilio, kompiuterio, interneto ir – Facebook. Galima būtų sakyti, kad beveik kiekvienas iš mūsų kenčiame nuo vienokio ar kitokio liguisto potraukio. Skaudu atsiminti tą gyvenimo tarpsnį, kai tik grįždavusi iš darbo, net nenusiaudavau batų ir sėsdavau prie Facebook įkelti naujų nuotraukų ar atnaujinti būseną…

Išlikimas, arba 31 diena be Facebook
| | |

Išlikimas, arba 31 diena be Facebook

Pasaulyje nežmoniškai dideliu tempu paplito masinė epidemija, priklausomybė ir visuotinė blogybė kodiniu pavadinimu: facebookas! Saugokitės, jeigu dar neužsiregistravote, nes kelio atgal iš ten nebus. Tai jums ne koks lietuviškas mėgėjų darbas, o visame pasaulyje išplitęs portalas. Kai daugiau nei prieš metus importinis brolis pasakojo, koks tai nuostabus dalykas, aš į visą tai žiūrėjau vangiai. Dabar net nepamenu kas mane paskatino užsiregistruoti, bet pirmus tris mėnesius man facebookas atrodė didžiulė kvailystė. Nesinaudodavau juo. Bet vieną dieną jis ėmė sparčiai populiarėti mano draugų tarpe. Visi masiškai kurėsi anketas, ir facebookas darėsi vis įdomesnis. Galiausiai įsivėliau į šį liūną ir tai man tapo kasdiene priklausomybe… Juokinga?? ne. Aišku, tai kur kas mažiau kenksminga priklausomybė, negu priklausomybė nuo narkotikų ar alkoholio. Bet alkoholis neatima iš žmogaus tiek laiko ir dėmesio, kiek veidaknygė (facebookas). Kiekvieną dieną, manęs (o galbūt ir TAVĘS) laukia: How are you lucky today? How sexy are you today? Lover of the day? — Kaip susilaikysi nepaspaudus? o gal šiandien būten ta diena, kai tavo lucky 100 procentų?? Bet tai tik semkės, palyginus su tuo, kas laukia toliau….

Priklausomybė nuo „Facebook“ vyrus kankina mažiau nei moteris
| | |

Priklausomybė nuo „Facebook“ vyrus kankina mažiau nei moteris

Socialiniai tinklai žmonėms vis dažniau sukelia nerimą, o vartotojai jaučia pastovų spaudimą, kad nuolat privalo būti prisijungę. Pasak „Cenovis Chill Pill Survey” atliktos apklausos, kurios metu buvo apklausti 420 vyresnių nei 18 metų Australijos gyventojų, 63 procentai respondentų mano, kad socialiniai tinklalapiai sukelia stresą. Iš jų maždaug trečdalis (37 %) apklaustųjų teigia, jog jaučia nuolatinį spaudimą, kad turėtų būti prisijungę, o 35 procentai mano, kad jų bičiuliai laukia, kad jie atsakys į jų žinutę nieko nelaukdami. Trylika procentų stresu besiskundžiančių apklausos dalyvių prisipažįsta jaučiantys nerimą, kad turi kasdien atnaujinti savo profilį. Latrobo universiteto teisės studentė Nikkita Venville sako, kad iš tyrimo išvadų atpažįsta save: „Jaučiu šiokį tokį spaudimą, kad įrašai mano profilyje būtų juokingi, o juos skaitantys spaustų „Patinka” mygtuką”. N. Venville sako, kad „numirtų”, jei negalėtų reguliariai tikrintis ir atsakinėti į žinutes „Facebook”. Tyrimu buvo nustatyta, kad moterys jaučia didesnį stresą – 69 procentai dailiosios lyties atstovių jaučia, kad privalo sukurti įdomius statuso atnaujinimus, o tarp vyrų tuo „skundžiasi” tik 39 procentai.