Makiažas ir moters charakteris
| |

Makiažas ir moters charakteris

Kosmetologai, o kartu ir psichologai teigia, jog moters makiažas gali atskleisti ne tik jos charakterį, bet ir požiūrį į gyvenimą. Ir jei staiga moteris nustojo dažytis ar atvirkščiai, tai byloja apie permainas, vykstančias jos gyvenime. Absoliučiai nenaudojančios makiažo nevertina savo moteriškojo prado dėl daugelio priežasčių: nelaimingos meilės ir baimės dar kartą ją patirti,tėvų auklėjimo klaidų, patyrusios seksualinę prievartą ir dėl to linkusios likti „pilkomis pelytėmis”, noro visur būti lygiai su vyrais ir aktyviai daryti karjerą, natūralistės, nusiteikusios prieš dekoratyvinę kosmetiką ir jos naudojimą. Dekoratyvinę kosmetiką naudojančios minimaliai vertina santūrumą ir gerą skonį dėl šių priežasčių: yra inteligentiškos ir nemėgstančios išsiskirti iš minios, pernelyg ryškų makiažą laiko vulgariu ir primityviu būdu atkreipti į save dėmesį. mokėdamos puikiai bendrauti, tuo ir traukia vyrų dėmesį. Moterys ryškų makiažą naudoja, nes: provincijoje – santūrumas nepriimtinas, savotiškai tikisi apsisaugoti nuo išorinio nedraugiško jai pasaulio, turi kai kurių psichologinių problemų.

Mada ir charakteris
| |

Mada ir charakteris

Apie žmogaus charakterį galima spręsti iš ko tik nori: iš veido išraiškos, gestų, kalbos manieros, juoko, eisenos ir, žinoma, aprangos. Be abejo, mada mums sufleruoja, ką vilkėti vieną ar kitą sezoną, uždeda tam tikrą savo antspaudą, tačiau ji vis tiek nėra neperkalbama diktatorė, mat kiekvieną sezoną dizaineriai pasiūlo didžiulį faktūrų, fasonų bei spalvų spektrą. Vadinasi, mes visuomet turime galimybę pasirinkti. Ką byloja vienoks ar kitoks pasirinkimas? Odą renkasi aktyvūs, į agresiją linkę žmonės. Šiuos bruožus dar labiau pabrėžia užtrauktukų, kniedžių ir kitų metalo puošmenų gausa. Zomšas kiek sušvelnina agresiją. Šio audinio mėgėjams būdingas rūpestis dėl prestižo. Trikotažą, Angoros vilną, moherą renkasi tie, kuriems svarbus komfortas. Tai dažniausiai demokratiški, geranoriški, konfliktuoti nemėgstantys individai. Žodžiu, jie “pūkuoti” ir tiesiogine, ir perkeltine prasme. Šilku, kitomis dailiomis, rafinuotomis medžiagomis puošiasi blizgesio, prabangos, mėgėjai, linkę kitus apkerėti savo išvaizda visu 100 procentų. Kuo plonesnės, subtilesnės medžiagos, tuo labiau jos atskleidžia, jog žmogus trokšta aukštesnio socialinio laiptelio bei materialinės gerovės. Medvilnė, džinsas – paprasti kaip ir jų nešiotojai. Jie išreiškia žmogaus vidinio komforto, lengvumo siekį, norą atsipalaiduoti. Aukšti smailūs kulniukai vizualiai moterį daro aukštesnę ir grakštesnę. Nenuostabu: “pasilypėjus” aukščiau, tenka pasitempti: ištiesti nugarą, pakelti smakrą.

Auklėjimas ir charakteris
| |

Auklėjimas ir charakteris

Tėvai galvoja, kad svarbiausia – duoti vaikui gerą išsilavinimą, sudaryti jam sąlygas tapti turtingu ir įtakingu ir panašiai. Bet jie klysta. Svarbiausia – rūpintis jo gerų savybių ugdymu ir kad jis taptų kokios nors srities specialistu, bet būtinai pagal savo polinkius ir asmenybės tipą. Kitaip nebus progreso. Kai jau yra dvi rankos, trečia niekaip neišauga. Taip ir polinkiai. Auklėjimas sėkmingas, kai suvokiami tokie dalykai. Sutinkamai su karmos dėsniu, jeigu jūs nesudarote sąlygų tinkamam vaiko vystymuisi, tai sekančiame gyvenime susidursite su ta pačia problema – jus mažą irgi taip auklės. Teisingai auklėjant vaikus, kitame gyvenime pas jus išsivystys geriausi charakterio bruožai. Jeigu vaikas, atitinkantis ketvirtą asmenybės tipą, taps paprastu, bet kvalifikuotu darbininku, turinčiu geriausius charakterio bruožus, tai jo gyvenimas bus labai laimingas. Gali būti, kad jis neturės nei mažiausio valdžios troškimo, jo nedomins mokslai ar dar kas nors. Žinoma, žmogus kartais turi kokį nors hobį, bet tai mažai įtakoja jo pagrindinę gyvenimo kryptį, kaip ir mažas upeliukas negali pakeisti didelės upės vagos. Jeigu žmogus nuo vaikystės linkęs į biznį ir jį teisingai šia kryptimi auklėjo, tai jis irgi tampa šio reikalo specialistu ir dosnia asmenybe. Jis yra naudingas visuomenei, gerbiamas ir laimingas žmogus.

Vaiko charakteris ir dovana
| |

Vaiko charakteris ir dovana

Tikrai neapsiriksite, jei dovaną derinsite ne tik prie vaiko norų, bet ir prie jo charakterio. Kinestetikai: Apie tokius vaikus sakoma: pasaulį jie pažįsta rankomis. Jų žaislai nuolat lūžta, dūžta, plyšta – taip mažylis tyrinėja aplinką. Mažieji kinestetikai paprastai neužsisėdi prie televizoriaus, jiems kančia išbūti kino teatre iki seanso pabaigos ar sulaukti spektaklio galo lėlių teatre. Tačiau dūkti, rungtyniauti ir žaisti gaudynių jie – pirmieji.Vaikui kinestetikui neteiks malonumo prieš miegą skaitoma pasakaitė, jei tuo pat metu jo neglostysite ar nelaikysite apkabinusi. Šie mažyliai būna labai prisirišę prie tėvų, ypač – prie mamos. Jiems tiesiog gyvybiškai svarbūs prisilietimai – ilgiau, nei kiti bendraamžiai, mėgsta būti susirangę mamai ar tėčiui ant kelių, keletą kartų per dieną pribėga tiesiog apkabinti, paglostyti mylimų žmonių ir patys mėgsta būti apkabinami, glostomi. Kinestetikui labiausiai patiks gauti dovanų minkštų žaisliukų, konstruktorių, „pasidaryk pats” serijos rinkinių. Jiems tiks viskas, ką galima minkyti, niurkyti, ardyti, lankstyti. Diskretai: Tai tylūs ir rimti mažyliai, kuriems nepatinka daug šurmulio ir judesio. Jie pyksta, jei suaugusieji gudrauja, nesileidžia apgaudinėjami, su jais nepapokštausi. Tai vadinamasis „mokslininko” tipas – jie nori pažinti pasaulį, domisi jo dėsniais, daiktų tarpusavio ryšiais. Šie mažyliai itin brangina akimirkas, kai drauge su jumis gali aiškintis, tirti, eksperimentuoti.

Draugiškas charakteris – patrauklus asmuo
| |

Draugiškas charakteris – patrauklus asmuo

Esate nepatraukli (-us), bet kilnios širdies? Nenusiminkite, žurnale „Personal Relationships” paskelbtame straipsnyje teigiama, kad asmeninės savybės turi teigiamos įtakos fizinio grožio suvokimui. Jei turite teigiamų charakterių bruožų, pavyzdžiui, esate nuoširdus ir paslaugus, kiti jus įvertins kaip patrauklesnį už asmenį, turintį neigiamų bruožų, pavyzdžiui, nemandagų ir neteisingą. Eksperimento dalyviams buvo rodomos priešingos lyties fotografijos, kurias jie turėjo įvertinti pagal patrauklumo skalę. Prieš rodant ir parodžius nuotraukas buvo suteikiama informacijos apie nuotraukoje esančio žmogaus asmenines savybes. Tiriamieji turėjo įvertinti, ar norėtų tapti šių asmenų draugais ir romantiniais partneriais. Rezultatai parodė, kad informacija apie asmens charakterio bruožus labai veikė tiriamųjų norą susipažinti su nuotraukoje esančiu žmogumi, o tai savo ruožtu susiję su troškimu tapti romantiniu partneriu ir galiausiai geresniu patrauklumo įvertinimu. Kaip teigia tyrimo vadovas G. W. Lewandowski, asmeninės savybės yra kur kas svarbesnės už fizinį grožį, ir jos lemia tai, ar kitiems jūs atrodysite patrauklus.

Miegas ir žmogaus charakteris
| |

Miegas ir žmogaus charakteris

Pozos, kokiomis miega žmonės, gali daug pasakyti apie konkretaus žmogaus asmenybę. Profesorius Krisas Idzikovskis, vienas garsiausių britų somnologijos ekspertų, tvirtina, jog aptiko tiesioginę priklausomybę tarp įprastų žmonių miegojimo pozų ir individualių jų charakterio savybių. K.Idzikovskis nustatė šešias padėtis – kiekviena jų gali daugiau papasakoti apie žmogaus charakterį negu pats žmogus. Populiariausia padėtis, ypač paplitusi tarp moterų, – “vaisius”: 41 procentas visų respondentų ir 51 procentas apklaustų moterų pareiškė, kad jiems patogu miegoti ant šono, susirietus į kamuolį ir rankomis apkabinus pagalvę. Profesorius tvirtina, kad žmonės, miegodami tokia poza, gali tik atrodyti rūstūs, tačiau “iš tikrųjų yra jautrūs” ir drovūs. “Jūros žvaigždės” poza – žmogus miega ant nugaros, rankas atmetęs į šonus – būdinga tiems, kurie moka klausytis pašnekovo, lengvai užmezga pažintis, tačiau nemėgsta būti dėmesio centre ir linkę iniciatyvą atiduoti kitiems. Iš šešių mokslininkų nustatytų pozų žmonės rečiausiai miega “laisvojo skrydžio” padėtyje – ant pilvo. Tokia poza guli tik 6,5 procento žmonių. Tie, kurie mėgsta miegoti ant pilvo, iš pažiūros labai komunikabilūs ir netgi įžūlūs. Tačiau už pasitikinčios išvaizdos slypi nervingos natūros, negalinčios kritiškai vertinti savęs. “Kareivėlio” padėtis – žmogus miega ant nugaros, rankas prispaudęs prie šonų, – būdinga ramioms ir santūrioms asmenybėms, kurios sugeba sau kelti didelius reikalavimus.

Žmogaus charakteris pagal rašymo būdą
| |

Žmogaus charakteris pagal rašymo būdą

1. Galva smarkiai palenkta prie popieriaus. Esate neryžtingas ir šiek tiek kitais nepasitikintis žmogus. Jūs užsidaręs ir nekomunikabilus, todėl viską regite sudėtingesnį ir niūresnių spalvų nei yra iš tikrųjų. Truputis atvirumo ir pasitikėjimo kitais leistų įgyti optimizmo. 2. Graužiate rašiklį. Esate turtingos vaizduotės, komunikabilus, optimistiško charakterio svajotojas. Lengvai susižavite gyvenimo naujovėmis, tačiau lygiai taip pat lengvai pamirštate savo planus ir visa galva pasineriate į kitą užsiėmimą. 3. Kūnas pasuktas į šoną. Esate sportiškas, dinamiškas, kupinas iniciatyvos ir apsukrumo. Jeigu jūs – moteris, dėl šios priežasties kai kada gali išryškėti vyriški charakterio bruožai. 4. Sėdite oriai ir solidžiai. Esate atsargus ir apdairus. Gyvenime viską vertinate skrupulingai ir rimtai, kruopščiai apsvarstote sprendimą, kurį ruošiatės priimti. Kiti žmonės vargiai galėtų jums daryti įtaką, įtikinti, kad imtumėtės to, kam nepritariate. Turite stiprią valią. 5. Rašydami kažką kramtote. Esate šiek tiek ekstravagantiškas ir netvarkingas. Jums nelengva susikaupti. Visą laiką vejatės mintį, kuri „paspruko” iš galvos. Akimirksniu pamirštate tai, apie ką galvojote prieš minutę, ir nesėkmingai bandote prisiminti. Laimė, esate kupinas fantazijų ir gyvybinių jėgų.

Maistas – charakterio išdavikas
| |

Maistas – charakterio išdavikas

Žmogaus charakterio savybes lemia net maistas. Jei iš raciono dings mėgstamiausias produktas, charakteris gali visiškai pasikeisti. Saldumynų mėgėjai. Saldumynus mėgsta kaprizingos ir infantilios, nuolatinio aplinkinių ir artimųjų dėmesio reikalaujančios asmenybės. Jei saldumynus mėgstantys žmonės dar renkasi, kad jie būtų riebūs (grietininiai ledai, pyragaičiai, tortai su riebiu kremu), tai dar aiškiau parodo, jog tokiai asmenybei labai trūksta artimųjų, aplinkinių žmonių dėmesio, švelnumo ir meilės. Taip pasaldinti savo gyvenimą ypač mėgsta vieniši žmonės. Saldumynai jiems tarsi kompensuoja žmogiškos šilumos stoką. Jei tokios asmenybės kasdien plakasi grietinėlės putėsius, galima numanyti, kad artinasi tikra depresija. Tačiau saldumynai nėra vienodi. Jei, pavyzdžiui, žmogus mėgsta džiovintus vaisius, figas, cukatas, iš vaisių sirupo pagamintus rytietiškus saldumynus, tai jį charakterizuoja kaip linksmą, nerūpestingą, nuolaidų, lengvai bendraujantį žmogų. Prieskonių asortimente tokio tipo asmenybės pirmenybę teikia cinamonui. Rūgštus tironas. Silkė, rauginti kopūstai, agurkai, rūgštūs barščiai, rūgpienis – gausiai ir dažnai valgomi šie produktai paliudys, kad žmogus tikrų tikriausias tironas. Tokia išvada – ne atsitiktinė. Ją patvirtina daug istorinių asmenybių gyvenimų, charakterių savybių. Pavyzdžiui, Stalinas nė dienos negalėjo gyventi be sauso vyno ir citrinų, kurias valgydavo ne skiltelėmis, o rydavo dideliais gabalais net nesiraukydamas.