Itin galingas universalus kelioninis fotoaparatas – “Lumix” DMC-ZX1
| |

Itin galingas universalus kelioninis fotoaparatas – “Lumix” DMC-ZX1

“Panasonic” pristato “Lumix” DMC-ZX1 skaitmeninį fotoaparatą iš ZX serijos, išsiskiriančios galingu optiniu priartinimu ir nepaprastai plonu bei kompaktišku korpusu. Naujai sukurta lęšių sistema su vienu geriausių pasaulyje itin plonu 0,3 mm asferiniu lęšiu ir pirmą kartą šioje pramonėje pritaikytu 0,3 mm sferiniu lęšiu sudaro itin aukštų techninių charakteristikų 25 mm ypač plataus kampo objektyvą su 8 kartų optiniu priartinimu* ploname ir kompaktiškame korpuse. Turėdamas galingą, 8 kartus priartinantį objektyvą, leidžiantį nufotografuoti net ir labai nutolusius objektus, šis fotoaparatas yra platus žingsnis pirmyn, lyginant su įprastais kompaktiškos klasės fotoaparatais. Panaudojus papildomo optinio priartinimo (Extra Optical Zoom) funkciją**, objektyvo priartinimas išauga net iki 15,6 kartų. 25 mm plačiakampiu objektyvu galima aprėpti ne tik didelį plotą fotografuojant peizažus, bet ir įamžinti draugų nuotraukas viduje kur kas platesniu matymo kampu. 12,1 mln. vaizdo taškų skiriamoji geba leidžia daug kartų padidinti nuotrauką ir kartu išlaikyti neįtikėtiną vaizdo detalumą arba redaguoti nuotraukas jas apkarpant ir padidinant atskiras jų dalis spausdinimui. “Panasonic” sumanioji automatinė veiksena – išskirtinis “Lumix” fotoaparatų požymis – dabar turi įdiegtą POWER O.I.S. (optinį vaizdo stabilizatorių), kurio slopinamoji galia yra du kartus didesnė už įprastos vaizdo stabilizavimo sistemos MEGA O.I.S.)

| |

„Sony“ pristatė naujus „Alpha“ serijos veidrodinius fotoaparatus

Bendrovė „Sony” pranešė sukūrė tris stilingus „Alpha” serijos veidrodinius fotoaparatus 230, 330 ir 380. Pasak „Sony Baltic” skaitmeninės fotografijos produktų vadovo Jurio Simanovskio, šiuose fotoaparatuose suderintas įprasto skaitmeninio fotoaparato paprastumas bei SLR fotoaparato nuotraukų kokybė ir funkcijos. 230 yra mažiausiai pasaulyje sveriantis DSLR fotoaparato modelis, turintis APS-C dydžio matricą bei integruotą vaizdo stabilizatorių. 330 ir 380 fotoaparatuose įdiegta vaizdo peržiūros realiu laiku technologija „Quick AF Live View”, leidžianti greitai bei labai tiksliai automatiškai fokusuoti vaizdą, netgi į judančius objektus. 2,7 colių LCD ekranas dabar yra dar šviesesnis, todėl net ir fotografuojant dieną, ekrane matysis aiškus vaizdas. 330 ir 380 modeliuose ekranas pasikreipia aukštyn bei žemyn, todėl patogu fotografuoti būnant bet kokioje pozicijoje, teigiama bendrovės pranešime. Visi naujieji modeliai turi korpusuose integruotus „SteadyShot INSIDE” vaizdo stabilizatorius. Nuotraukas, padarytais šiais trimis fotoaparatais, galima peržiūrėti ir „HD” televizoriuose. Prie televizoriaus fotoaparatą paprasta prijungti HDMI jungtimi, be to, BRAVIA televizoriai yra suderinami su „Alpha” serijos gaminiais ir gali būti valdomi vienu nuotolinio valdymo pulteliu, sakoma pranešime.

| |

“Sony” pristatė naujus „Cyber-shot“ serijos fotoaparatus

„Sony” pristato du įperkamus „Cyber-shot” serijos fotoaparatus. Stilingi ir ploni W180 ir W190 puikiausiai tiks norintiems užfiksuoti kokybiškas šeimos išvykų, atostogų ar vakarėlių akimirkas, tačiau neturintiems laiko mokytis fotografuoti su sudėtinga technika. Abu modeliai yra patrauklaus dizaino ir trijų skirtingų spalvų: sidabro, raudonos ir juodos. W180 ir W190 idealiai tiks ir pradedantiems fotografams – fotoaparatais labai paprasta naudotis, vienu mygtuku galima perjungti fotografavimo, filmavimo ir nuotraukų peržiūros režimus. Taip pat yra septyni fotografavimo režimai, pagal kuriuos fotoaparatas automatiškai parenka visus parametrus, o nuotraukos gaunamos itin kokybiškos. „Cyber-shot” W180 ir W190 fotoaparatai bus parduodami už kiekvienam prieinamą kainą, tačiau dėl to nė kiek nenukenčia jų kokybė ir naudojimo paprastumas. Patobulinta veido atpažinimo funkcija kadre atpažįsta net 8 žmonių veidus, o itin tikslus fokusavimas ir eksponavimas padeda padaryti tobulų portretinių nuotraukų. Fotoaparatuose įdiegta ne tik veido atpažinimo, bet ir šypsenos aptikimo funkcija „Smile Shutter”, kurią įjungus fotoaparatas fiksuos tik besišypsančius veidus. Fotoaparatuose įdiegta vaizdo stabilizavimo sistema „SteadyShot”, kuri sumažina fotoaparato virpėjimo įtaką nufotografuotam vaizdui, kuomet fotografuojama einant, važiuojant ar laikant iškėlus rankas. Specialus režimas padidina jautrumą iki ISO 3200 ir leidžia užfiksuoti judančius vaizdus ar interjerą nenaudojant blykstės.

| |

Greičiausias fotoaparatas prekyboje pasirodys jau balandžio mėnesį

Japonijos kompanijos „Casio” sukurtas greičiausias pasaulyje skaitmeninis fotoaparatas prekyboje pasirodys jau balandžio mėnesį. Maksimalia 6 mln. pikselių raiška „EX-F1″ modelis galės fotografuoti iki 60, o filmuoti – net iki 1200 kadrų per sekundę greičiu. Iki šiol tokio greičio nėra „pasiekęs” nei vienas, net ir veidrodinis, skaitmeninis fotoaparatas. Lietuvoje „EX-F1″ fotoaparatas pasirodys balandžio pabaigoje. Planuojama jo kaina – apie 2 500 litų. Naujasis modelis fiksuos net ir tuos judesio momentus, kurių natūraliai nesuspėja pamatyti žmogaus akis. Ši funkcija bus nepakeičiama fiksuojant dideliu greičiu judančius objektus. Priklausomai nuo pasirinkto režimo, „EX-F1″ taip pat galima nepertraukiamai fotografuoti 5 kadrų per sekundę greičiu ištisas 12 sekundžių bei filmuoti 1200, 600, 300, 60 ar įprastu 30 kadrų per sekundę greičiu. Keisti serijinio fotografavimo greitį bus galima net ir fotografavimo metu. Užfiksuotą medžiagą vartotojai galės peržiūrėti sulėtinto vaizdo režimu. Tokia funkcija kol kas tėra naudojama tik profesionalioje vaizdo įrangoje. Modernios programinės įrangos dėka, tarsi sulėtintame kino filme, užfiksuotus vaizdus fotoaparato ekrane galima patogiai peržiūrėti ir taip išsirinkti reikiamiausius kadrus. Fotografuojant sparčiuoju režimu bus galima naudotis blykste. Pavyzdžiui, fotografuojant 7 kadrų per sekundę greičiu, su blykste galima užfiksuoti iki 20 kadrų.

| |

Ploniausiame 10 mln. pikselių fotoaparate – šypsenos atpažinimo technologija

Pasaulinės elektronikos lyderės „Casio” sukurtas ploniausias – tik pusantro centimetro storio – 10 mln. pikselių skaitmeninis fotoaparatas pasiekė ir Lietuvos rinką. Kompaktiškojo modelio korpusas yra pagamintas iš nerūdijančio plieno, jame įdiegtas itin ryškus 2,7 colių ekranas ir 3 kartus artinantis objektyvas. Modelis „EX-S10″ taip pat išsiskiria specialiu režimu, kurį pasirinkus užraktas suveiks būtent tą akimirką, kai fotografuojamas žmogus nusišypsos. Nepaisant kompaktiškumo, fotoaparate „EX-S10″ yra įdiegta didesnė nei įprasta, 1/2,3 colių skersmens, naujai sukurta 10,1 mln. pikselių vaizdo matrica. Todėl net ir spausdinant dideliu formatu ar spausdinant tik nedidelę nuotraukos dalį, bus gaunama aukštos kokybės nuotrauka. Naujasis automatinio užrakto režimas, įdiegtas „EX-S10″, skirtas ne tik šypsenų „medžioklei”. Pasirinkus šį režimą taip pat bus galima išvengti neryškių nuotraukų, nes automatiškai bus reaguojama į fotografuojančiojo rankų drebėjimą, todėl užraktas suveiks tik tada, kai drebėjimas liausis. Kitas nustatymas leis išvengti neryškių nuotraukų dėl fotografuojamo objekto sujudėjimo, nes užraktas suveiks tik tą akimirką, kai objektas nejudės. Didelis dėmesys kuriant naująjį modelį buvo skirtas filmavimo galimybėms. „EX-S10″ yra įdiegtas MPEG-4 glaudinimo standartas H.264, kuriuo filmuojant galima išsaugoti pusantro karto daugiau įrašų.

| |

Fuji Fine Pix S602 Zoom

Fuji Fine Pix S602 Zoom Fotoaparate sumontuota trečios kartos “Super CCD” matrica, sudaryta iš 3,1 mln. pikselių ir galinti sukurti 6,03 mln. skiriamosios gebos vaizdą (2832×2128). Ypač galingas šešis kartus pritraukiantis”Fujinon EBC” objektyvas, specialiai sukurtas “Super CCD” technologijų pagrindu pagamintoms matricoms. Firminis vaizdų apdorojimas (Pixel Data Coupling Technology), naujausia triukšmo pašalinimo technologija. Trimilijoninėmis skaitmeninėmis kameromis paprastai sunku užfiksuoti judesį – kol jį nuskenuoja, vaizdas “pabėga”. Šioje kameroje jautri matrica padeda lengviau užfiksuoti judesį, tinka trumpiems vaizdo siužetams (galima filmuoti 30 kadrų per sekundė greičiu ir įrašyti 15 minučių trukmės filmus su garso takeliu). 64 zonų TTL matavimo sistema ir taškinio nustatymo funkcija suteikia fotografui galimybė savarankiškai valdyti fokusavimo režimą pagal laisvai pasirinktus taškus.

| |

Minolta “DiMAGE S404”

12 bitų analoginis-skaitmeninis keitiklis greitai ir kokybiškai apdoroja iš matricos gaunamą informaciją ir perduoda ją 32 bitų RISC (Reduced Instruction Set Computer) procesoriui, kuris kartu su išplėsta SDRAM buferine atmintimi suteikia galimybė akimirksniu reaguoti į fotografo veiksmus ir taip pat sparčiai atlikti visas operacijas. S404 modelis turi lanksčią ir tikslią automatinio fokusavimo ir ekspozicijos nustatymo sistemą, visiškai automatizuotą baltos spalvos balansavimą ir gali nufilmuoti 60 sekundžių trukmės vaizdo siužetus su garso takeliu.

| |

Pentax MZ-7

Septintasis MZ serijos modelis, jau pasirodęs Lietuvoje, nežada revoliucijos fototechnikoje, bet jame yra keletas patobulinimų, dėl kurių galima šią kamerą pavadinti lengviausiai valdoma autofokusine veidrodine kamera. Prigrūsta elektronikos, turėdama gerą optiką, ji perėmė iš kompaktinių kamerų paprastumą, patogumą. Iš konkuruojančių firmų sukurtų produktų, Nikon F60, Canon EOS300, Minoltos505si ir kitų patobulindama kai kuriuos bruožus arba jų atsisakydama, pažengė vieną žingsnį pirmyn. Šešių segmentų ekspozicijos nustatymas pakankamai patikimas. Tačiau, jeigu pasižvalgysime į kitų firmų panašaus lygio kameras, ten surasime ir 35, 16 segmentų daugiašablonį ekspozicijos nustatymą. Remiantis bandymais, galima tvirtinti, kad 6 segmentų eksponometrai veikė patikimiausiai. Būtent taip ir yra sumontuotas Pentax MZ-7. Ekspozicijos programų pasirinkimas pakankamas įvairių poreikių fotografams, įskaitant ir ekspertus. Kameroje yra išlaikymo prioritetas, diafragmos prioritetas. Ne vienam skaitytojui gali kilti klausimas, kas tie prioritetai? Ogi, kai automatiškai nustatomas išlaikymo prioritetas, išlaikymas nesikeičia, kinta diafragmos dydis. Pvz.,1/60 sek. f 5,6 arba 1/60 sek. f 8 arba1/60 sek. f11. Nustatant diafragmos prioritetą, pastoviu dydžiu būna diafragmos skaičius. Prioritetai naudingi fotografuojant judančius daiktus, peizažą. Bet lazda turi ir kitą galą. Užsimiršus juos pakeisti, nuotraukos gali išeiti neryškios, sujudėję.

| |

CONTAX N-1

Pirmieji laimingi pirkėjai laikys rankose brangų pirkinį (vien korpusas kainuos 3500 DM), džiaugsis naujais puikios ergonomikos kontūrais ir ras labai daug pažįstamų bruožų iš ankstesnių CONTAX modelių – visų pirma valdyme. Tai, gamintojų nuomone, leidžia greitai priprasti prie naujo modelio, rodo savotišką kūrybinį tęstinumą. Reikia iš karto pasakyti, kad šis aparatas visgi daugiau skiriasi nuo ankstesniųjų. Tai autofokusinis modelis su naujos kartos objektyvais, kurie tvirtinami prie korpuso per kitokio dydžio bajonetą, tuomet ankstesni Carl Zeiss objektyvai lyg ir nereikalingi. Tačiau logika sako, kad gamintojas turėtų pasiūlyti perėjimo adapterį, kaip padarė plačiajuosčio aparato objektyvams.

| |

Fuji Fine Pix S2 PRO

Skaitmeninė kamera”Fuji Fine Pix S2 PRO”, sumontuota “Nikon F80” bazėje, turi trečios kartos “Super CCD” matricą, kuri sudaryta iš 6,17 milijonų pikselių, kurie interpoliacijos būdu gali sukurti 12 milijonų (4256×2848) taškų skiriamosios gebos vaizdą.Galima, žinoma ginčytis apie realiai išgaunamą tokią raišką.Tokia metodika gyvenime įrodė savo teisumą..Skirtingai nuo įprastinės programinės interpoliacijos, dažnai naudojamos fotoaparatuose su įprastine matrica,Super CCD III perteikia žymiai aukštesnė vaizdo kokybė. Matricos jautrumas (ISO100-ISO1600) leidžia fotografuoti įvairiose situacijose.