| | | |

AXIS

Industrinis, šiek tiek Mančesterį primenantis Šiaulių miestas turi sunkiai paaiškinamą savybę – kas keli metai čia atsiranda originalaus skambesio grupė. AXIS – tai dar viena Šiaurės Lietuvos roko plejados – į kurią įeina BIX, LYGIAILYJA, GIN GAS, BRAINERS – grandis. Iš tikrųjų, ketvertukas – vadovaujamas Aurimo “Aurio” Bavarskio ir Manto “Zuto” Češkausko – pradėjo repetuoti 2002 m. būtent “Bixinėje” – legendinėje BIX studijoje Šiaulių kultūros namuose. Jau tam tikruose sluoksniuose spėję pagarsėti kaip “britiškojo” gitarinio garso atstovai, 2002 m. tuometiniai AXIS nariai persikėlė į Vilnių, kur Auris, Zutas, Andrius ir Rička susipažino su studentišku gyvenimu, tikrais gyvenimo siekiais ir džiaugsmais bei pradėjo koncertuoti rūsiuose ir klubuose. Toks gyvenimo būdas neliko be pėdsakų – būgnininkas lazdeles iškeitė į kino kamerą, o bosininkas netgi paliko Lietuvą. Nepaisant to, AXIS nesustojo nė minutei – ir 2004 m. pradžioje buvo sukurti iki šiol didžiausi grupės hitai “New Day” ir “Baby”. Grupės sudėtyje sudalyvavo ir kultinių pastarojo meto Lietuvos grupių nariai – REQUIEM būgninkas Marius Šniras ir SH bosistas Tomas Ramančiūnas. Didžiausiais 2004 metų AXIS pasiekimais tapo dvi pergalės LRT “Lietuvos dainų dešimtuko” turuose bei pasirodymai festivaliuose “Rudstock” ir “Undinėlių daina”.

| | | |

“Arbata” – folklorinis poprokas

1996 m. Susikūrė grupė “Princesė Diana”. Pavadinimas buvo įtakotas to, kas vyko pasaulyje. Nuo to laiko grupėje buvo daug puikių žmonių, kurie kartu paveikė grupės gyvavimą ir sukūrė dabartinį jos veidą. Dėl to ši grupė nėra tradicinė ir nuspėjama, kuri turėtų tam tikrą, tikslią, kryptį. 2001 metais birželio mėnesį užgimė grupė Arbata ir nors nuo to laiko pasikeitė dalis muzikantų, pagrindas liko tas pats. 2003 grupėje pasirodė Bernardas, Sigis ir Marius ir nors Bernardas buvo trumpam pabėgęs, po kurio laiko grįžo ir dabartinė sudėtis groja jau nuo 2003 rudens… 2005 metų rudenį grupę paliko Marius. Tačiau paliko grupę tik kaip muzikantas. Jis ir toliau padeda Arbatai pasinaudodamas savo vadybinėmis žiniomis. Į grupę atėjo naujas būgnininkas Jonas. Savo dainomis nesiekiame atrasti kažką naujo, kažkam kažką įrodyti, tiesiog stengiamės gyvenimą, šią akimirką, padarytų šviesesnį. Manom, kad nėra absoliučios, visiems vienos, bendros taisyklės, kuri nusakytų, kuri muzika yra tikra, kuri ne. Dėl to, kuriam tai, kas tuo metu yra širdyje, kas padėtų šią akimirką būti laimingu. Nesvarbu ar ši muzika skambėtų liūdnai, linksmai, ar lyriškai. Viskas priklauso nuo to kas vyksta tuo metu aplink… ir viduje…

| | | |

“Gyvai”

Gyvai susikūrė 2001 m. rudenį. Po poros mėnesių pradėjo savo koncertinę veiklą ir aktyviai koncertuoja iki šiol. Debiutinį albumą, kuriame įrašytos 9 dainos lietuvių ir anglų kalbomis, Gyvai išleido 2003 m. birželį. Šių metų rudenį planuoja įrašyti antrą albumą. 2003 m. rudenį ir žiemą surengtas koncertinis turas „Gyvai per Lietuvą”, kurio metu aplankyti: Kaunas, Kėdainiai, Klaipėda, Panevėžys, Tauragė, Biržai, Marijampolė, Telšiai, Pasvalys ir kiti miestai. Didžiausias koncertas – „Lietuvos jaunimo dienose 2004″, Šiauliuose (5000 žm.). 2003 m. gruodį grupė Gyvai atliko 2 savo dainas populiarioje TV laidoje „Korida”. Daug koncertavo Latvijoje (Saldus, Ogre, Priekule ir Ryga), 2005 m. vasarą – koncertai Vokietijoje vykstančiose „XX Pasaulio jaunimo dienose” (Kelne ir Bonoje).

| | | |

Vilniaus alternatyvaus roko grupė „IR”

Vilniaus alternatyvaus roko grupė „IR” susikūrė 2003 ir netrukus sėkmingai šturmavo Lietuvos roko sceną. „IR” laimėjo kone visus šalies jaunų grupių konkursus, tapo geriausia VIII-o debiutantų festivalio „Naujas Kraujas 2004″ grupe ir konkurso „EuroRock Vilnius 2004″ nugalėtoja. 2004 pabaigoje iširus pirmai grupės sudėčiai, gitaristas, vokalistas ir dainų autorius Germanas Skoris kurį laiką bendradarbiavo su įvairias Lietuvos bei Latvijos muzikantais. Per tris metus grupės muzika buvo lyginama su daugeliu žymiu roko kolektyvų – nuo „Placebo” ir „Smashing Pumpkins” iki „Nirvana” ir „Foo Fighters”, o tai tik įrodo, kad „IR” turi savo originalų stilių. Grupės muzikiniai įkvepėjai yra gana įvairūs – nuo „Red Hot Chili Perpers” iki „A Perfect Circle”. Muzikantai vengia tiksliau apibūdinti savo stilių, siūlydami klausytojams patiems tai nuspręsti, o juos pačius tenkina pavadinimas „rokas”. „Mes grojam muziką, kuri mums tai patinka, – sako „IR” – o tai yra mums svarbiausia”. 2005 pradžioje „IR” pasirašė sutartį su muzikos leidybos įmone „Muzikos zona”. Vėlyvą 2005 rudenį pasirodė grupės debiutinis albumas „Now or Never” („Dabar arba niekada”). Albumą labai palankiai įvertino Lietuvos ir užsienio kritikai bei roko mėgėjai. „Albumas veža nuo pradžių […] Nuostabi kokybė taip anksti grupės istorijoje” rašė Suomijos interneto žurnalas „Overhook Music”.

| | | |

Alternetatyvaus roko grupė “KAMPAS”

Mes esame alternetatyvaus roko grupė “KAMPAS” Tvirtai susiėjo 1995 m. Tai ko gero ir buvo tikroji grupės “CORNER”, vėliau “KAMPAS” pradžia. Grupės nariai dažnai (praktiškai 99%) repetuoja Traku Vokėj , ten pat gimsta jų nauji kūriniai. Grupė dalyvavo daugelyje renginių, įskaitant didesnius – Druskininkų dienos 2001 (Druskininkai), Durys 2001,2002 (Vilniuje), Gyvas Sodas (Kaune), Nida99 (Nida), FiDi98,99,2000, “Blogiukai” (Vilniuje), Vasaros Maratonas 98, RokMergė (Ukmergė) ir ttt. bet vis dėlto taip iki šiol ir neįsitvirtino didžiojoje scenoje, o tai skatina juos kurti kažką naujo ir originalaus. Originalumas- jų kredo. Grupės muzikinis stilius …hmm… sunkus klausimas ..na grupė siekia sukurti muzika, kurioje atrastu sąskambį tiek aštrus rokas ,tiek ir šokiu muzika. Visa ta “viralą” jie nori paskaninti nuostabiu merginos balsu. Beje, mergina reikalinga, kad grupės įvaizdis įgautu harmonijos, nes kolkas grupę sudaro vieni vaikinai. Grupės įvaizdis… nepastovus kaip grupės kūryba, kaip ir pati mūsų visuomenė. Ka galime pasakyti atvirai – tai, kad jis iki galo nesusiformavo, nes grupės nariai dažnai keičiasi. Bet mano manymu, muzikos stilius turėtų sakyti bent jau kažką ir apie grupės įvaizdi. Jis naujoviškas ir originalus , o kadangi nėra nieko amžino, tai ir nepastovus 100%. Mada diktuoja savo…

| | | |

Roko grupė “Laiptai”

Grupė „Laiptai” susibūrė 1984 metais Pasvalyje, kultūros namuose, tačiau pavadinimą sugalvojo tik po metų 1985m. Šie metai ir yra oficialūs grupės „Laiptai‘ gimimo metai. Tada grupėje grojo Romualdas Ravka (smuikas), Voldemaras Rodžius (bosinė gitara), Antanas Maželis (mušamieji), Vygintas Venclovas (klavišiniai ir vokalas), Audronis Grincevičius (gitara ir vokalas), Henrikas Balčiūnas (klavišiniai ir vokalas). Tada grotos muzikos stilių sunku apibūdinti ,gal nauja banga, gal alternatyvi muzika, o kai kas pavadinio net „kurortiniu roku”…. Grupės stilius pasikeitė į grupę 1988 metais atėjus Martynui Stepuliui (ex M.Suraučiaus grupė „Plius minus”) ir Kęstui Garlauskui , abu grojo klavišiniais, Aleksui Fominui (bosinė gitara) ir Rimui Baltrušaičiui (mušamieji). 1991m. prie grupės prisijungė vokalistas iš Kėdainių- Arūnas Grigolius. Muziką „Laiptams” dažniausiai kūrė Audronis, Vygintas ir Martynas. „Laiptų” muzika niekada nebuvo teksto išraiška. Pirmiausia-muzikinė idėja, tik paskui tekstas. Repeticijos buvo laisvos, net galima sakyti kartais stichiškos. Grupės nariai repetuodavo tik po darbo antradieniais ir ketvirtadieniais. Tai buvo „šventos” dienos, paskirtos tik muzikai… Grupė buvo neetatinis Valstybinės filharmonijos Kauno filialo kolektyvas, vėliau Kauno POP centro kolektyvu. Dalyvavo beveik visose to meto didžiausiuose renginiuose, festivaliuose, konkursuose, televizijos ir radijo laidose.

| | | |

“Pelenai”

Grupę “Pelenai” dažnai girdėdavome radijo laidose, metėm videoklipus, trypčiojome koncertuose. Daugelis grupės dainų turi aukščiausius žinovų įvertinimus, o savo populiarumo dėka grupė užėmė aukštas konkursų vietas. “Pelenai”, Sigitas Meilus – vokalas, Gintas Banys – boso gitara, Artūras Morkvėnas – mušamieji, Artūras Jarmalavičius – gitara, į krūvą suėjo 1986 m. rudenį, o pirmą kartą pasauliui pasirodė 1990 metų rugpjūtį Europos kelio akcijos metu Lazdijuose. Krikštynos sostinėje – tais pačiais metais Sporto rūmuose vykusioje “Pop, rock grupių prognozėje’91”. Toliau įvairūs konkursai, festivaliai Lietuvoje ir pirmieji laurai – 3 vieta festivalyje “Aukštaityje’91” ir 1 vieta respublikiniame pramoginės muzikos atlikėjų konkurse “Žemaitijos taurė’91”. 1993-ųjų balandžio mėnesį “Pelenai” išleido savo pirmąją kasetę “Aš pavargau”, sulaukusią didžiulio susidomėjimo. Į ją buvo surinkti geriausi trijų metų kūriniai. Dainos “Aš pavargau”, “Siena”, “Paskutinė stotis”, “Nakties sapnas”, “Pelenai”, “Tylos aidas” užėmė aukštas topų vietas, buvo dažnai sukamos diskotekose. Patys grupės muzikantai prisipažino, kad jų kūrybą įtakojo tokie roko gigantai kaip Billy Idol, Iggy Pop, ZZ Top, AC/DC. Deja, po tikrai sėkmingo grupės albumo tų pačių – 1993-iųjų – metų viduryje įvyko totalus grupės skilimas. Liko tik branduolys – Sigis ir Gintas, prie kurių vėliau prisijungė Algirdas “Blėka” Barniškis ir Vaidas “Taurelis” Taurinskas.

| | | |

FOJE – biografija

1983-iųjų metų rudenį Andrius Mamontovas (vokalas, mušamieji), Arnoldas Lukošius (klavišiniai) ir Darius Tarasevičius (boso gitara) Vilniaus 18-oje vidurinėje mokykloje (dabar Antakalnio vidurinė) įkuria grupę “Sunki muzika”. Po kelių mėnesių prie grupės prisijungia Algis Kriščiūnas (mušamieji), todėl Andrius palieka būgnus ir į rankas paima gitarą. 1984-aisiais “Sunki muzika”, pervadinta į FOJE, dažniausiai koncertuoja kitose Vilniaus mokyklose bei studentų šventėse. Grupės repertuare atsiranda vėliau išgarsėjusios dainos: “Kitoks pasaulis”, “Liūdesys”, “Krantas” ir “Vaikystės stogas”. 1985-aisiais FOJE įrašo savo dainas Vilniaus plokštelių studijoje. Tais pačiais metais grupę palieka A.Kriščiūnas ir D.Tarasevičius. Andrius su Arnoldu suranda naujus muzikantus: Romą Rainį (boso gitara) ir Eugenijų Pugačiuką “Genį” (mušamieji). FOJE repetuoja Vilniaus inžinierinio statybos instituto patalpose ir koncertuoja studentų šventėse. 1986-ųjų pradžioje prie grupės prisijungia Darius Burokas (boso gitara) ir Romas Rainys tampa solo gitaristu. Grupė įrašo tris labai svarbias savo biografijos dainas: “Distancija”, “Saugok vaikystę” ir “Laužo šviesa”. Įrašų metu prie FOJE prisijungia saksofonistas Saulius Valikonis.Vilniuje įvykęs festivalis “Lituanica-86” atveria grupei duris į populiarumą. Po sėkmingo ir visų pastebėto pasirodymo FOJE sulaukia kvietimo nusifilmuoti muzikiniame Lietuvos kino studijos (LKS) filme “Kažkas atsitiko”. Andrius su Arnoldu išeina į kariuomenę, tačiau tai nesutrukdo grupės lyderiui kelioms dienoms ištrūkti į Vilnių ir kartu su kitais FOJE nariais pasirodyti Vilniaus Kalnų parke specialiai filmavimui surengtame koncerte, į kurį susirenka iki tol Lietuvos roko koncertuose nematytas žiūrovų skaičius (apie 20 000).

| | | |

Pats pirmas kada nors išspausdintas grupės FOJE interviu

Vilniaus Inžinieriniame Statybos Institute pradėjo savo kelią ansamblis “Hiperbolė”. Ten pat vyko ir pirmosios “Saulės Laikrodžio” repeticijos. O kas dabar jų įpėdinis? Kieno kelias prasideda ten pat, kur ir “Hiperbolės” bei “Saulės Laikrodžio”, kelias, įvedęs į didžiojo muzikos pastato. Šiuo metu čia įsikūrusi estradinė grupė “Fojė”, kurios gitaristas, dainininkas, taip pat muzikos ir tekstų autorius Andrius Mamontovas sako: – Nors mes muzikuodami naudojamės ta pačia pirmtakų palikta aparatūra, tačiau stengiamės nekartoti to, kas jau buvo, ir todėl mūsų nereikia lyginti nei su “Hiperbole”, nei su kuo nors kitu. Grupė įsikūrė 1983 m., kada visi tuometiniai jos nariai mokėsi Vilniaus 18-osios vidurinės mokyklos dešimtoje klasėje. Dabar iš anuometinės sudėties be Andriaus liko tik klavišiniais grojantis Arnoldas Lukošius, kuris pasakoja: – Mūsų mokyklos saviveiklininkai visada pirmaudavo. Ir ta saviveikla buvo ištempta ne dirbtinai, per prievartą. Ne, 18-oje vidurinėje moksleiviai organizuodavosi patys, ir niekas mūsų nevaržė, leido patiems reikštis.

| | | |

Keli faktai apie FOJE

Pirmasis koncertas – pirmajame grupės koncerte, kuris įvyko 1983 metų Lapkričio mėnesio pradžioje Andrius Mamontovas grojo mušamaisiais ir dainavo, darius Tarasevičius dainavo ir grojo boso gitara, o Arnoldas Lukošius muzikavo klavišiniais instrumentais. Jie atliko dvi dainas, kurių viena- “Sunki Muzika” (žodžiai A.Baltakio, muzika A.Mamontovo) dainavo Andrius o kitą – “Švininiai Sapnai” (žodžiai A.Lukošiaus, muzika D.Tarasevičiaus) dainavo Darius. Nuo tada beveik puse metu grupė vadinosi Sunki Muzika. 1986-ųjų metų Balandžio vidury, Vilniaus Plokštelių Studijoje, FOJE per vieną dieną pilnai įrašė ir suvedė tris labiausiai grupę išpopuliarinusias dainas: “Laužo Šviesa”, “Distancija” ir “Saugok Vaikystę”. Pirmas FOJE koncertas už Vilniaus miesto ribų, buvo 1986-ųjų metų Sausio mėnesį Taujėnuose, kur grupė kaip honorarą už pasirodymą gavo dėžę obuolių. Tame pačiame koncerte Algis Kriščiūnas vienintelį kartą FOJE istorijoje grojo sintezatoriumi… Daina “Laužo Šviesa” buvo sukurta Andriui skrendant lėktuvu iš Palangos į Vilnių 1985-ų metų Spalio mėnesį. Vėliau FOJE nariai įkalbinėjo jį šią dainą groti nes pats autorius buvo įsitikinęs, kad ji “be ryšio”… Tos pačios kelionės metu Andrius Mamontovas sukūrė muziką kitai, tik po 10-ies metų išpopuliarėjusiai dainai “Saulės Miestas”.