|

Kameron Dias: vyriškas moteriško grožio vardas

Tačiau sulaukus šešiolikos paaiškėjo, kad esminis Dias trūkumas virto pagrindiniu pranašumu. “Ji – tikras modelis! – pavydžiai apibūdindavo ją draugės. – Aukšta, įdegusi ir plona kaip geležinkelio bėgis!” Optimalūs vadinamosios pakabos duomenys (82-58-79) atrodo dar įspūdingesni, nes Kameron nei tuo metu, nei dabar nesilaiko jokių dietų ir valgo viską iš eilės. Dievina makaronus ir keptus viščiukus. Į klausimus apie grakščios figūros paslaptis ji atsako, jog pagrindinė priežastis – greita medžiagų apykaita, o geriausias sportas yra seksas. Moteriškam grakštumui išsaugoti pati tinkamiausia priemonė – vyras. Viename iš Holivudo vakarėlių šešiolikmetė gražuolė susipažino su fotografu Džefu Djunu. Po to sekė kontraktas su agentūra “Elite”. Savarankiškas gyvenimas klostėsi sunkiai ir nepraėjo be pasekmių. Bohemiškas modelio gyvenimas išryškino aistrą alkoholiui. Berods, tuo pačiu metu susiformavo ir gana lengvabūdiškas požiūris į narkotikus: “Aš bijau heroino, o LSD manęs negąsdina”.

|

Meilė fotoblyksčių šviesoje

Vieni mėgsta glamonėtis stebimi publikos, kiti atsidūrę minioje tiesiog suakmenėja. Jokia paslaptis, jog žvaigždėms patinka, kai publika plūsta į jų filmus. Įžymybėms nuolat reikia publikos pritarimo — net ir asmeniniais klausimais. Pavyzdžiui, jeigu mes pradedame vadinti juos idealia pora, jie ir pradeda tokie jaustis. Be to, leisdami gerbėjams iš arti stebėti romanų eigą, jie reklamuoja ir save, ir savo filmus. Reklama garantuoja populiarumą, populiarumas — sėkmingą karjerą.

|

Išradėja iš Holivudo

“Kino žvaigžde gali būti kiekviena mergina. Tam tereikia ramiai stovėti prieš kamerą ir stengtis atrodyti kuo kvailiau”, – taip yra pasakiusi aktorė Hedy Lamarr. Pati Holivudo gražuolė yra įrodžiusi esanti verta kur kas daugiau. Antrojo pasaulinio karo metais ji kartu su avangardo kompozitoriumi George’u Antheilu pasiūlė naują karinę technologiją, kuri šiomis dienomis vis plačiau taikoma ryšių technikoje. Istorija prasidėjo Europoje neeiliniu skandalu. 1913 m. Vienoje gimusi Hedwig Kiesler vienoje iš čekų kino filmo “Ekstazė” scenų nusifilmavo nuoga besimaudanti ežere. Kino istorijoje tai buvo pirmas toks atvejis, todėl ši scena sukėlė nemažą triukšmą. Greitai Hedwigos karjera nutrūko, nes ji ištekėjo už vieno turtingo ginklų fabrikanto. Šis pasirūpino apsaugoti jaunąją žmoną nuo panašių pagundų. Kelerius metus Hedwiga praleido uždaryta “auksiniame narvelyje”. Toks gyvenimas jos netenkino, todėl 1937-aisiais, kai pagaliau pavyko išsiskirti su fabrikantu, Hedwiga išvyko į Ameriką, kur tikėjosi pratęsti aktorės karjerą. Holivudo studija “Metro-Goldwyn-Mayer” sutiko pasirašyti su ja kontraktą tiktai tuo atveju, jei ji atsisakys skandalingosios Kiesler pavardės – puritoniškose Jungtinėse Valstijose filmas “Ekstazė” buvo uždraustas cenzūros. Nuo to laiko mūsų herojė ir tapo Hedy Lamarr.

|

Drew nenori kartoti klaidų

Daugelį metų Drew Barrymore vaidino žavias, naivias ir paprastas merginas “Vestuvių dainininko” ar “Dar nebučiuota” stiliaus filmuose, tačiau sunku net įsivaizduoti, kad aktorė ir gyvenime galėtų būti tokia pat gležna bei švelni. Vos mums spėjus susitikti, ji per kelias akimirkas į šipulius sudaužo išpuikusios Holivudo žvaigždės įvaizdį. “Dabar priešpiečių metas, galima atsipūsti. Noriu bent kiek atsipalaiduoti”, — taria Drew, vienu judesiu per palaidinės rankovę ištraukia liemenėlę ir švysteli ją į šalį. Taip, nepaisant pasaulinės šlovės, ši mergina visiškai neišdidi! Ji — kaip visada šiek tiek pakvaišusi, nevaržoma jokių normų, gebanti džiaugtis ir pasinaudoti kiekviena situacija. Drew, garsios Holivudo dinastijos palikuonė (ji — nebyliojo kino žvaigždės Maurice’o Costello provaikaitė, aktoriaus Johno Barrymore’o vaikaitė ir režisieriaus Steveno Spielbergo krikštaduktė, — red. past.), išgarsėjo būdama septynerių (1982 m. S.Spielbergo nuotykių filme apie ateivius “E.T.”). Ankstyva šlovė mergaitei apsuko galvą — ji įniko į pavojingus suaugusiųjų žaidimus: būdama devynerių pradėjo gerti, dešimties — rūkyti marihuaną, dvylikos — uostyti kokainą. Įkrėsti sveiko proto nebuvo kam.

|

Žvaigždės ir dulkės

Manote, kad ŽvL serga tiktai Holivudo žvaigždės ar vietinės TV žvaigždutės? Anaiptol – ji pakerta ir paprastus mirtinguosius, tik pasireiškia kiek kitaip. Apakinta nuosavo spindesio, „žvaigždė” pasikelia ir išties sužvaigždėja. O eilinis pilietis, žemės dulkė, bet širdyje trokštantis šlovės, šliejasi prie žvaigždžių, kad įgautų jų blizgesio – ir taptų bent jau žvaigždžių dulke. Liga nesirenka! ŽvL serga ir žurnalistai, ir politikai, ir patys gydytojai. Susirgęs žurnalistas kalbina tik įžymybes ir lenda su jomis paveiksluotis, politikas dainuoja su „žvaigžde” duetu, gydytojas gydo tik įžymybes, dizaineris siuva tik žvaigždėms, dykaduonis lovelasas giriasi pergulėjęs su žvaigžde, o eilinės profesijos pilietis tenkinasi bent pagulėjęs su įžymybe viename paplūdimy. Liga paplitusi ne tik Amerikoje (Amerika – epidemijos centras, iš kur paplito ŽvL užkratas), bet ir mūsų gimtinėje. Galime guostis tik tuo, kad amerikiečiai serga sunkiau už mus. Tai beveik genetinė šios nacijos liga: į Elvio Preslio antrininkų šventę Las Vege suplaukia keli šimtai blizgančių elvių preslių iš visų valstijų, Britni Spyrs antrininkės, vizgindamos užpakalius, spraudžiasi į eterį, Maiklo Džeksono dievintojai mėgina apmauti jo apsaugą, įlipti pas jį per tvorą, paliesti jo spindintį skverną ir isteriškai pravirkti… Bet turime ko ir pavydėti amerikiečiams. Beviltiškiausi jų ligoniai vis dėlto pakliūva į istoriją ir minimi šalia savų dievų – kaip, tarkim, Džono Lenono žudikas (ot, tyčia neminėsiu jo vardo!).

|

Ožkos ir skundikai

Niekuomet jos nebuvo vertingesnės ir brangesnės kaip šiandien, įtakingosios kino žvaigždės, tokios kaip Arnoldas Schwarzeneggeris ir Tomas Cruise’as, Jodie Foster ir Sharon Stone. Tačiau kaip Holivudas gamina šią vertingą prekę? Kuo skiriasi Oskaru karūnuota ekrano karalienė nuo jos jaunesniosios paveldėtojos – modelio? Oskarą už geriausią Oskaro padėkos kalbą šiais metais [1995 m.] pelnė Tomas Hanksas. Per nepilnas dvi minutes aktorius padėkojo visiems savo kolegoms, režisieriui ir žmonai, palaimino viso pasaulio žiūrovus ir panaudojo visas priemones, pradedant ašaras dusinančiu neryžtingumu ir baigiant švelnia triumfo šypsena. Tačiau kulminacinis taškas buvo jaunatviškai mišlus komentaras, kad jis stovįs lyg „ant magiškų kojų“. Taip didvyris Hanksas iš filmo „Forestas Gampas“, kuris praeitą pavasarį buvo antrą kartą iš eilės apdovanotas kaip geriausias pagrindinio vaidmens atlikėjas, iškovoja puikų šansą ir kitais metais būti vėl pastebėtu. Nes Oskaro teikimo šventės sėkmei nėra nieko svarbesnio už laimėtoją, sugebantį išties simpatingai džiaugtis ir dėkoti.

|

Kalifornijos gubernatorius – Holivudo žvaigždė

Kalifornijos gubernatorius Grėjus Deivisas pripažino pralaimėjęs precedento neturintį balsavimą dėl jo atšaukimo iš pareigų. “Rinkėjai nusprendė, kad atėjo laikas kitam žmogui jiems tarnauti”, – vėlų antradienio vakarą pareiškė demokratas. Jis taip pat pasveikino rinkimų nugalėtoją respublikoną Arnoldą Švarcenegerį. JAV televizijos stotys jau anksčiau skelbė, kad Kalifornijos gyventojai savo naujuoju gubernatoriumi išsirinko Austrijoje gimusią kino žvaigždę A. Švarcenegerį. Preliminariais duomenimis, už dabartinio gubernatoriaus G. Deiviso atšaukimą balsavo didelė dauguma – apie 50 proc. – valstijos rinkėjų. Tarp 135 pretendentų į gubernatoriaus postą aiškiai nugalėjo buvęs „Misteris Visata“, didele persvara aplenkęs savo pagrindinį oponentą demokratą Kruzą Bustamantę.

|

Holivudo ir Kanų santykiai ėmė gerėti

Holivudo ir Kanų tarpusavio santykiai visuomet balansavo tarp meilės ir neapykantos, tačiau dabar jie tapo artimesni – iš išskaičiavimo. Pasaulio kino sostinė, iš dalies paakinta sunkios ekonominės padėties, pamatė, kad prašmatnus Rivjeroje rengiamas festivalis yra puiki vieta savajai produkcijai pareklamuoti. Kanai visuomet garsėjo kaip pasaulinio, o ne amerikietiško kino renginys, kur dažnai rodomi “meniniai” filmai – visiškai kitokie nei masinio vartojimo populiarios juostos. Jau 57 metus gyvuojančiame festivalyje yra dalyvavusios ryškios amerikiečių žvaigždės, pavyzdžiui, Robertas Mitchumas (Robertas Mičumas) ar Edwardas G.Robinsonas (Edvardas Dž.Robinsonas), bet JAV kino studijos Kanams niekuomet nedemonstravo didelės meilės.

|

Pittas teigia po ketverių metų paliksiantis aktorių žvaigždyną

Epe “Troja” (Troy) ką tik nusifilmavęs Bradas Pittas (Bredas Pitas) interviu vienam Vokietijos žurnalui pareiškė, kad jo, kaip Holivudo žvaigždės, dienos jau suskaičiuotos. “Nusprendžiau, kad populiariuose kino filmuose vaidinsiu dar ketverius metus”, – televizijai “Movie” sakė 40 metų aktorius. “Tada ateis nauja karta. Tai natūrali kaita. Žinoma, vaidinsiu ir būdamas 50 metų, tačiau tie vaidmenys bus prastesni ir ne tokie įsimintini”. B.Pittas teigė dabar mąstantis apie vaikus, kurių norėtų susilaukti su savo 35 metų žmona, JAV televizijos žvaigžde Jennifer Aniston (Dženifer Ansiton), kurią vedė 2000 metais. “Vis dažniau ir dažniau galvoju apie šeimą”, – pažymėjo aktorius, kurio komentarai buvo išspausdinti Vokietijoje.

Atsiverti kitam žmogui baugu ir nejauku
|

Atsiverti kitam žmogui baugu ir nejauku

Režisierės Nancy Meyers (išgarsėjusios juosta “Ko nori moterys”) žaismingoje komedijoje “Mylėti(s) smagu” šėlioja talentingos Holivudo žvaigždės. Komedija pasakoja, kaip ne pirmos jaunystės turtuolis Haris, užkietėjęs viengungis, kurį tobulai vaidina Jackas Nicholsonas, į pasimatymus vaikšto tik su jaunomis gražuolėmis. Vieno romantiško savaitgalio metu Haris patiria širdies smūgį. Laimei, jį ima slaugyti jo draugužės mama Erika (aktorė Diane Keaton). Jie vis ilgiau namie lieka vieni, Haris pamažu suvokia, kad jį ši vyresnė moteris traukia labiau nei jaunesnė draugužė, jos dukra (aktorė Amanda Peet). Erikos širdyje irgi gimsta jausmai. Romantiškos komplikacijos prasideda, kai žavi, protinga dramaturgė Erika patraukia 30-mečio gydytojo Džulijano (aktorius Keanu Reevesas), prižiūrinčio sunegalavusį Harį, dėmesį. Haris pasveiksta ir vėl grįžta prie seno įpročio – vilioti jaunas merginas. Erikai jausmai neduoda ramybės. Specialiųjų efektų pilnoje “Matricoje” vaidinęs Reevesas po romantinės komedijos “Mylėti(s) smagu” sako, kad jam patiko išbandyti skirtingus vaidmenis. Pasak aktoriaus, ši komedija pasakoja apie riziką atsiverti. “Pasirodo, atsiverti kitam žmogui yra šiek tiek baugu ir nejauku. Šiame filme du gražūs ir drąsūs žmonės (Nicholsonas ir Keaton) atsiveria vienas kitam. Labai džiugu matyti tai ekrane”, – sako jis.