Kada grybauti
|

Kada grybauti

Rugpjūčio pabaiga–rugsėjo pradžia – pats geriausias metas grybauti. Pūkuotės, rudmėsės, grūzdai, juosvieji piengrybiai – grybautojų mėgstami piengrybiai. Rugpjūčio pabaigoje išauga tipiški rudens grybai: raukšlėtasis gudukas, arba kalpokas, gausiai auga musmirės, mažai grybautojams pažįstama, bet valgoma lelijinė stirnabudė. Rugsėjo mėnuo – pats grybingiausias. Šiuo metu gausiai dera vasarą pasirodę grybai, išauga baltikai, pievagrybiai, kelmučiai, mėšlagrybiai, iki vėlyvo rudens ir po šalnų auga žaliuokės, šalninės guotės. Jei žiema nešalta, ant lapuočių medžių rasime juodkočių ugniabudžių ir gluosninių kreivabudžių. Nors visi žinome, kad grybai auga miškuose, bet ne visada, tik įėję į mišką, pamatysime grybų. Grybaudami, kitaip nei uogaudami, nuėję į vieną miško vietą ir pasisukioję nedidelėje teritorijoje, nebūtinai prisirinksime pilnus krepšius grybų. Grybavimas – tai grybų ieškojimas, kurį visada lydi malonumas netikėtai rasti grybą. Patarti ir nurodyti tikslias vietas, kuriose būtų gausu grybų, gana keblu. Suradę kokią grybingą vietą, kitą kartą ten atėję, galime jų ir neberasti. Grybų įvairovę tam tikroje vietoje lemia daug veiksnių: buveinės tipas (pieva ar miškas, sodintas ar natūraliai užaugęs, jaunas ar senas), augalų rūšių įvairovė, substratų įvairovė, geografinė padėtis, dirvožemio tipas ir klimatas. Ypač daug įtakos daro temperatūra ir krituliai. Šilti orai be ryškių temperatūros skirtumų dieną ir naktį, vidutinis drėgnumas ir gerai įšilusi dirva – palankiausios sąlygos grybams augti. Grybai nemėgsta labai karštų orų ir smarkių liūčių. Jie gerai derės iki pat šalčių, jei vasaros pabaigoje bus šilti orai ir tolygūs šilti lietūs. Praėjusių metų šiltas ir lietingas ruduo svarbus kitų metų grybų derliui, nes grybiena prieš žiemą turi sukaupti pakankamai maisto medžiagų, reikalingų vaisiakūniams išauginti.

Konkretūs patarimai kaip saugoti aplinką
|

Konkretūs patarimai kaip saugoti aplinką

Buitiniams reikalams kiekvienas asmuo kasdien sunaudoja apie 100 litrų vandens. Tik maža šio vandens dalis (apie 7 l) suvartojama gėrimui ar valgio gaminimui. Kitiems tikslams nebūtina naudoti geriamojo vandens. Pavyzdžiui, tualetams skalauti užtektų ir prastesnės kokybės vandens. Sodą reikėtų laistyti tik surinktu lietaus vandeniu. Apie 1/3 sunaudojamo vandens suryja tualeto plovimas. Todėl perkant naują vandens bakelį, reikia pasirinkti tokį modelį, kuriuo vandens kiekį būtų galima reguliuoti. Taip vandens sunaudosime kone perpus mažiau. Nepalikite lašančių vandens čiaupų. Dėl vieno lašančio čiaupo (10 lašų per minutę) kasmet be reikalo nubėga daugiau nei 200 litrų vandens. Maudydamiesi vonioje apie 120–160 litrų geriamojo vandens paverčiame nutekamuoju vandeniu. Bet ir maudydamiesi po dušu tapsime švarūs. Rezultatas tas pats, o sutaupysime kaskart nuo 60 ies iki 100 litrų vandens. Naudojantis dušu ir energijos sunaudojama mažiau nei maudantis vonioje. Valikliai bet kuriuo atveju užteršia nutekamuosius vandenis, galiausiai ir aplinką. Todėl juos reikėtų naudoti kuo taupiau. Koncentratus, tokius kaip plovikliai, dozuokite visuomet ypač kruopščiai: dažnai pakanka ir lašo. Cheminiai vamzdžių valikliai užteršia kanalizacijos vamzdyną stipriais šarminiais (ėsdinančiais) chemikalais. Reikėtų iš viso atsisakyti šių priemonių, nes vamzdžius galima išvalyti ir be chemijos, mechaniniu būdu.

10 patarimų kaip gražiai nusifotografuoti
|

10 patarimų kaip gražiai nusifotografuoti

Niekada nežinosi, kas ir po kiek metų pažiūrės nuotrauką, kurioje esate jūs. Ypač šiais laikais, kai skaitmeniniai fotoaparatai gali talpinti šimtus nuotraukų. Atrodyti gražiai nuotraukoje visada svarbu. Pateikiame 10 lengvų patarimų, padėsiančių atrodyti fotogeniškai. Nukreipkite žvilgsnį šiek tiek aukščiau kameros objektyvo, atkiškite galvą šiek tiek į priekį ir truputį nuleiskite smakrą žemyn. Įtraukite liežuvį už priekinių dantų ir šypsokitės, tai atpalaiduos jūsų veidą. Laikykite rankas prie šonų – bet “nepriklijuokite”. Kad atrodytumėte naturaliai, rankos turi būti kiek toliau nuo kūno. Išbandykite drabužius prieš baltą sieną, naudojant netiesioginę, natūralią šviesą (po medžiu, patalpoje šalia lango) – taip pamatysite ar tam tikra spalva jums tikrai tinka. Venkite raštuotų drabužių. Nuotraukos viską išryškina, taigi, nepadauginkite makiažo. Moterims iki 30 nedaug blakstienų ir lūpų dažų; virš 30 – šiek tiek makiažo.

Kaip laimėti pokeryje – 10 patarimų
|

Kaip laimėti pokeryje – 10 patarimų

Norint laimėti pokeryje, reikia daug žinių ir patirties. Mes pasistengėme svarbiausius dalykus sutalpinti į dešimt patarimų. Pokerio žaidėjai, norėdami laimėti, turėtų vadovautis šiais patarimais. Visuomet atkreipkite dėmesį į savo poziciją ir starting hand’o stiprumą. Tai pati pirmoji ir svarbiausia taisyklė, kuri kiekvienam naujokui padės išvengti daug pralaimėjimų. Ji paremta tuo, kad dauguma online pokerio žaidėjų žaidžia per daug hand’ų ir pamato per daug flop’ų, dažniausiai su gana silpnais starting hand’ais ir dėl to dažnai pralaimi. Nebūkite vienas iš jų:- žaiskite tik su geriausiais starting hand’ais- kuo rečiau žaiskite ankstyvose ir vidurinėse pozicijose- vėlyvose pozicijose galite žaisti su vidutinio stiprumo hand’ais, tačiau tik tuomet, jei NĖ VIENAS žaidėjas necall’ino ir neraise’ino.Yra sakoma, kad pokerio naujokams yra netgi svarbiau išmokti fold’inti, o ne žaisti. Taigi fold’inkite VISUOMET, kai neturite tikrai stipraus starting hand’o ir esate ne pozicijoje.

10 patarimų bijantiems skristi lėktuvu
|

10 patarimų bijantiems skristi lėktuvu

Neslėpkite savo baimės. Atsiminkite, kad yra ir daugiau tokių pačių bijančių skristi žmonių kaip ir jūs.2. Stenkitės kuo daugiau bendrauti su aplinkiniais: su aptarnaujančiu personalu, bendrakeleiviais, stiuardesėmis. Užmegztas pokalbis padės jums užsimiršti apie baimę.Jei prasidės turbulencija (kai lėktuvas pradeda kratytis), priimkit taip lyg važiuotumėte automobiliu duobėtu keliu. Registratūroje paprašykite, kad norėtumėte sėdėti lėktuvo priekyje kiek galima arčiau kabinos, nes turbulencija labiausiai juntama yra lėktuvo gale. Pasirinkite kiek galima trumpesnį skrydžio maršrutą ir skrydį kuo didesniu lėktuvu. Malšinkite paniką. Žiūrėkite filmą, nesvarbu jis įdomus ar ne, nors ir matytas, skaitykite knygą arba žurnalą, svarbu kad mintys būtų nukreiptos kitur. Venkite vartoti kavą skrydžio metu, ar produktus turinčius kofeino, nes jie gali suaktyvinti jūsų sutrikimą ir jaudulį. Geriau vartokite kitus gaivinančius gėrimus kaip streso malšinimo priemonę, patartina išgerti netgi taurę vyno, tik žinoma nepadauginkite, nes gali įvykti atvirkštinė reakcija. Klausykite raminančią muziką. Taip jūsų mintys nukryps tolyn nuo aplinkoje esančio triukšmo.

Naudingi patarimai ir nuorodos apie praktika ir stažuotes užsienyje
|

Naudingi patarimai ir nuorodos apie praktika ir stažuotes užsienyje

Stažuotės – tai puiki galimybė universitete įgytas teorines žinias galėsi panaudoti praktiškai, įgyti tarptautinės darbo patirties, patobulinti užsienio kalbos žinias, išbandyti save realiose darbinėse situacijose bei žengsi vieną žingsnį savo karjeros labui, kuris tau padidins perspektyvas įsidarbinant ateityje!!! Norime Jums trumpai pristatyti keletą nuorodų į interneto svetaines, kuriose gali rasti daug informacijos apie stažuočių programas užsienyje: East West Consulting svetainėje Jus rasite informaciją apie stažuotes Anglijoje, Amerikoje, Ispanijoje, Mauricijuje, skirtas studentams ir jauniems specialistams, kurie nori įgyti tarptautinės patirties pagal savo specialybę. Eurodesk tinklapyje rasite stipendijų programas stažuotėms i užsienio valstybes, kvietimus stažuotis Europos parlamente, taip pat informaciją apie finansavimo sąlygas, fondus bei savanorystę.

Naudingi patarimai žvejams (jaukinimas)
|

Naudingi patarimai žvejams (jaukinimas)

Keptuvėje užvirinamas saulėgrąžų aliejus ir pripilama smėlio. Vis permaišant reikia kepti apie 10 min. Tai gana neblogas jaukas: smėlis guls ant dugno, o sklindantis kvapas vilios žuvis. Visos karpinės žuvys mėgsta saldų pašarą. Todėl medus tinka beveik visiems jų masalams. Kartais gali pasitarnauti ir toks pašaras. Sudaužoma apie kelis kilogramus kriauklių geldelių, jos sudedamos į tinklą ir užmetamos. Kartais po smarkaus lietaus ant takų ir šaligatvių išlenda daugybė sliekų. Juos galima panaudoti ruošiant pašarus. Be aukšlių, į šėrimo vietą greičiausiai susirenka kuojos ir meknės. Pavasarį gaudydami upėse ir neturėdami galimybės pasidaryti sudėtingesnių pašarų, sumaišykite specialiai paruoštą molį su virtomis, smulkiai sutrintomis bulvėmis ( dar geriau su lupenom ). Avižėlės ar blizgutės ( ypač žalvarinės ) ilgainiui oksiduojasi ir įgauna kvapą, galintį turėti neigiamos įtakos žūklės sėkmei. Šveisti ir blizginti jų nepatartina. Geriau prieš žūklę pirštais jas įtrinkite slieko, žuvies ar kito gyvulinio masalo sultimis. Taip padarykite ir su vasarinėmis blizgutėmis. Dauguma plėšrių žuvų vilioja raudona spalva, tačiau gelmėje žuvis ją mato kaip juodą. Todėl raudonus siūlus sumaišykite su baltais. Gyvenantis kaime arba turintys sodą, gali įsirengti neblogą sliekų veisyklą. Reikia iškasti bent pusės metro gylio, metro ilgio ir tokio pat pločio duobę, į kurią metamos visokios maisto atliekos, žolė ir įpilama šiek tiek žemės.

Naudingi patarimai. Studijos užsienyje
|

Naudingi patarimai. Studijos užsienyje

Kasmet Lietuvos jaunimui vis daugėja galimybių mokytis užsienio aukštosiose mokyklose. Tai gali būti ilgalaikės studijos, gaunant kitos šalies universiteto laipsnį ir diplomą, arba nuo keleto mėnesių iki vienerių mokslo metų trukmės tarpvalstybinių ar tarpuniversitetinių mainų programos, skirtos Lietuvos studentams. Norime Jums trumpai pristatyti keletą nuorodų į interneto svetaines, kuriose gali rasti daug informacijos apie studijų programas užsienyje. Europos Komisija, siekdama sukurti tolerantišką ir mobilią visuomenę, finansuoja daug studijų programų. Apie studijas Europos Sąjungos šalyse, „Leonardo da Vinci“, „Socrates“, Jaunimo, Mokslo darbuotojų mokymo ir mobilumo programas išsamios informacijos rasite Europos Komisijos interneto puslapyje. Studijų užsienyje informacijos centro puslapyje sužinosite apie užsienio šalių ir Lietuvos aukštąsias mokyklas, užsienio valstybių švietimo sistemas, įvairios trukmės ir lygio stipendijų programas, tarptautinių studijų ir mokslinių tyrimų finansavimo galimybes. Britų tarybos tinklapyje verta apsilankyti tiems studentams, kurie domisi galimybe studijuoti Jungtinėje karalystėje. Šioje svetainėje Jus rasite visą reikalingą informaciją apie studijų programas, finansavimą ir aukštąsias mokyklas.