10 patarimų planuojantiems imti paskolą būstui įsigyti
|

10 patarimų planuojantiems imti paskolą būstui įsigyti

Nekilnojamojo turto specialistai vis drąsiau kalba apie daugiau nei metus merdėjusios būsto rinkos atsigavimą. Akivaizdu, kad optimizmas užkrečiamas: planuojančių pirkti būstą Lietuvos namų ūkių, nors ir labai lėtai, bet po truputį daugėja. Didelė dalis būstą perkančių gyventojų kreipiasi paskolos. Pateikiame keletą patarimų, kuriais tokiu atveju vertėtų vadovautis. Sukaupkite pradinį įnašą. Pradinis įnašas šiandien yra būtina sąlyga norint gauti paskolą būstui įsigyti. Jo dydis turėtų siekti bent 10-20 proc. planuojamo įsigyti būsto vertės. Kuo didesnį įnašą sukaupsite, tuo mažesnė įsipareigojimų našta slėgs jūsų pečius. Be to, taip būsite labiau apsaugoti nuo nemalonių pasekmių, kurios gali atsirasti krintant nekilnojamojo turto kainoms. Mat taip atsitikus gali paaiškėti, kad jūsų būsto vertė tapo mažesnė, negu jį perkant prisiimti įsipareigojimai. Beje, pasirengti reikėtų ir įvairiems papildomiems su paskola susijusiems mokėjimams, pavyzdžiui, įkeičiant turtą, sudarant kredito bei pirkimo-pardavimo sutartis, atliekant turto vertinimą, registruojant nuosavybę. Taip pat kainuos ir būsto įrengimas. Visa tai sudaro gan solidžią sumą, kuria taip pat reikėtų pasirūpinti iš anksto.

10 patarimų norintiems įsigyti naują būstą
|

10 patarimų norintiems įsigyti naują būstą

Anksčiau ar vėliau visiems pribręsta laikas įsigyti būstą. Savo gyvenamo “ploto” turėjimas tampa svajone tiems, ką slegia didėjančios buitinių paslaugų ir butų nuomos kainos, emociškai ir fiziškai “pribaigia” gyvenimas susispaudus arba ne po nuosavu stogu. Gal jau esate apsisprendę, jog norite įsigyti nuosavą butą arba namą, arba gal tokių planų turite artimiausiai ateičiai? Šiame straipsnyje pateikti patarimai susidūrus su būsto pirkimo subtilybėmis galbūt padės jums išlikti ramiems, o piniginę apsaugos nuo nereikalingų “skersvėjų”. Šiais laikais įsigyti būstą yra pakankamai paprasta, reikia tik… turėti pakankamai pinigų arba būti linkusiam imti ilgalaikę (t.y. labai ilgalaikę – 30–40 metų) banko paskolą būstui įsigyti. Kadangi tai yra nemaža investicija, natūralu, jog kyla natūralus noras ją apsaugoti – mažų mažiausia norisi, kad perkama prekė būtų kokybiška, o pirkimo-pardavimo procesas būtų skaidrus. Ką daryti visiškai „žaliam“ pirkėjui, kuriam kai kurios klaidos ar mažesni „neapsižiūrėjimai“ yra tarsi neišvengiami? Pasirodo, problemų išvengti galima. Vienas iš esminių gairių, į kurias galima atsižvelgti pradedančiajam, pabandysiu pateikti čia. Iškart perspėsiu skaitytojus – šis straipsnelis parašytas remiantis asmenine nuomone ir patyrimais, kurie gali skirtis nuo kitų patirties ir susidarytos nuomonės.

10 patarimų perkantiems NT užsienyje
|

10 patarimų perkantiems NT užsienyje

Siekdami patenkinti klientų lūkesčius bei poreikius, sudarėme 10 patarimų sąrašą, kuris padėtų priimti tinkamus sprendimus įsigyjant nekilnojamąjį turtą užsienyje. 1. Žinokite tikslą. Svarbu žinoti, kodėl ketinate įsigyti nekilnojamąjį turtą užsienyje. Ar tai priemonė investuoti? O gal Jūs ieškote, kur išvažiuoti gyventi? O gal tai tik turtas, skirtas poilsiui? Jei tai ivesticija – ar ji skirta trumpalaikiam turto padidinimui, siekiant vienkartinio pelno per apibrėžtą laiką? Ar pirkinys skirtas gauti ilgalaikėms nuolatinėms pajamoms? 2. Suplanuokite biudžetą. Žinokite tiksliai, kokia sumą galite skirti nekilnojamajam turtui užsienyje. Susitvarkykite finansinius reikalus. Tai užtikrins Jūsų pasiruošimą įsigyti turtą nedelsiant. Būsite pasiruošęs pasirašyti sutartį ir įmokėti depozitą. 3. Nesielkite neapgalvotai, laikykitės savo tikslų. Labai paprasta būti suviliotam nupirkti ne tai, ko iš tiesų norite. Apžiūrėkite pasirinktą vietą įvairiu laiku, įsitikinkite, kad Jums ji patinka bet kokiu oru. Taip pat turėtumėte duoti sau laiko “atvėsti”, kad įsitikintumėte, jog Jūsų sprendimas teisingas. 4. Patikrinkite susisiekimo galimybes ir vietos paslaugas. Įsitikinkite, kad yra tinkamas oro susisiekimas ir privažiavimas iki Jūsų pasirinktos vietos. Svarbu, jog netoliese būtų teikiamos įvairios paslaugos, t.y. restoranai, parduotuvės.