Kaip rūpintis spuoguota oda? (I dalis)
|

Kaip rūpintis spuoguota oda? (I dalis)

Žvilgtelėjote į veidrodį ir Jūsų veidą iškreipė pasibjaurėjimo grimasa išvydus spuogą? Niekas negali jų išvengti – tai nepriklauso nei nuo amžiaus, nei nuo lyties. Prieš pradėdami tepti problemines odos vietas trimis skirtingais kremais ir spaudyti spuogus, verčiau perskaitykite šį straipsnį ir sužinokite ką reikėtų daryti, kad Jūsų oda vėl būtų lygi, sveika ir graži. Pradėkite nuo to, kas sunkiausia – nustokite spaudyti spuogus! Spausdami spuogus darote didžiulę žalą odai. Po spaudimo spuogai pabrinksta, parausta, be to, galite sukelti uždegimą. O tai gali paskatinti naujų spuogų atsiradimą. Išspausto spuogo vietoje gali likti randas. Jei niekaip negalite ištverti neišspaudę spuogo, pirmiausia nusiplaukite rankas ir veidą, o išspaustą spuogą dezinfekuokite alkoholiu. Vakare visada nusivalykite makiažą, kad ir kokia pavargusi būtumėte. Kai grįžtate iš darbo ar mokymo įstaigos, pirmiausia nusivalykite makiažą. Kai kurios pudros rūšys gali užkimšti poras ir dėl to gali atsirasti spuogų. Veidą prauskite švelniu muilu. Veidą prauskite muilu, kuris yra skirtas jautriai odai, nesvarbu ar šis muilas skirtas spuoguotai odai ar ne. Svarbiausia, kad jis būtų švelnus, kitaip situacija gali dar pablogėti. Nuvalykite odą sukamaisiais judesiais ir nuplaukite drungnu vandeniu.

Kaip rūpintis spuoguota oda? (II dalis)
|

Kaip rūpintis spuoguota oda? (II dalis)

Ar mineralai gydo spuogus? Visi žinome, kad jei norime turėti gražią, blizgančią ir sveiką odą reikia pilnavertiškai maitintis, kad maiste būtų gausu vitaminų ir mineralų. Tik nedaugelis žino, kad mineralai kosmetikoje gydo spuogus iš išorės. Perskaitykite šį straipsnį ir sužinosite, kokie mineralai padeda probleminei odai ir kur jų rasti. Pagrindiniai mineralai naudojami kosmetikoje yra cinko oksidas ir titano dioksidas. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad šie abu mineralai efektyviai gydo spuogus. Kodėl? Mineralų pora su antibakteriniu ir priešuždegiminiu poveikiu. Cinko oksidas ir titano dioksidas saugo odą nuo saulės spindulių ir taip padeda išvengti uždegimo bei odos sudirgimo. Tyrimų duomenimis, šie mineralai yra efektyvesni už salicilo rūgštį, kuri dažniausiai naudojama preparatuose nuo spuogų. Mineralai džiovina spuogus. Dar viena teigiama šių mineralų savybė yra ta, kad jie džiovina ir naujus spuogus. Jei naudosite makiažo priemones, kuriose yra cinko dioksido ir titano dioksido, spuogai gis kur kas sparčiau, o oda atrodys nepalyginamai geriau. Oda taps daili dėl odą natūraliai atsinaujinti skatinančių ir šviesą atspindinčių mineralų savybių.

10 patikrintų grožio patarimų rudeniui
|

10 patikrintų grožio patarimų rudeniui

Šaltąjį metų laiką pasitikite laiminga, graži ir pailsėjusi. Šiltasis metų laikas ir džiuginantys saulės spinduliai, kurie suteikdavo kūnui gražų rusvą atspalvį jau seniai ištarė Jums “sudie”… Štai 10 patikrintų patarimų, padėsiančių Jums rudenį bei žiemą jaustis laiminga, gražia ir pailsėjusia. Atnaujinkite šukuoseną ir plaukų spalvą. Ši pokytis yra lengviausiais būdas įgauti visiškai naują ir gaivią išvaizdą. Siūlome pažvelgti į plaukų kirpimu ir šukuosenų madas populiarinančius žurnalus ir išsirinkti jums labiausiai patinkantį variantą, kuris pakankamai skirtųsi nuo dabartinio plaukų kirpimo. Suformuokite antakių liniją. Natūralios formos, akių liniją atkartojantys antakiai gali neįtikėtinai pakeisti jūsų veidą. Jei pati nemokate suformuoti taisyklingos antakių linijos, verčiau apsilankykite grožio salone. Nepamirškite, kad norėdama pagražinti antakius dekoratyvinės kosmetikos priemonėmis, turite naudoti pieštuką, kurio spalva nedaug tamsesnė už Jūsų plaukų spalvą.

Stresas. 10 patarimų, kaip susidoroti su įtampa
|

Stresas. 10 patarimų, kaip susidoroti su įtampa

Šypsokitės. Šypsena ir juokas sukuria laimės pojūtį, padeda atsipalaiduoti. Skaitykite anekdotus, krėskite pokštus – tai sumažins įtampą. Pažinkite save. Įvertinkite savo privalumus ir trūkumus. Silpnybės duotos tam, kad jas įveiktumėte, todėl nesigraužkite dėl trūkumų, bet stenkitės juos įveikti. Kontroliuokite įtampą. Stenkitės savo dėmesį nukreiptitoliau nuo blogų minčių. Mažiau bendraukite su žmonėmis, kurie kelia neigiamas emocijas ar eikvoja jūsų laiką nesibaigiančiais skundais. Sportuokite. Mankšta, fizinis darbas, vaikščiojimas, bėgiojimas ir kita fizinė veikla yra veiksmingas būdas „sudeginti“ streso metu organizme susikaupusias kenksmingas medžiagas, sustiprinti nervų sistemą, pagerinti nuotaiką. Sutelkite dėmesį į dabartį. Koncentruokitės į tai, ką darote šiuo metu, o ne į tai, ko dar neatlikote. Kitaip tik eikvosite energiją, blaškysitės ir didinsite įtampą. Išmokite atsipalaiduoti. Dirbdami darykite pertraukas maždaug kas 90 minučių. Per daug įtemptas darbas didina nerimą.

10 patarimų, kaip išvengti streso
|

10 patarimų, kaip išvengti streso

Mes gaištame laiką darydami visas mums paskiriamas užduotis. Pirmenybę reikėtų teikti svarbiausiems darbams ir sunkiausią visuomet atlikti pirmąjį. Taip pat nereikėtų atidėlioti nemalonių užduočių, nes kaskart apie jas galvodami tik keliame sau stresą. Valgydami sveiką maistą, reguliariai sportuodami ir pakankamai pailsėję mes galime daug protingiau elgtis stresinėse situacijose. Dažnai sukeliame sau stresą, nes norime kitiems atrodyti gerai, bet taip viskas baigsis tuo, kad darysime daugiau nei turėtume. Išmokite būti savimi ir reikiamu atveju pasakyti ,,ne” nenuvildami kitų žmonių. Raskite laiko panagrinėti, kas jums sukelia stresą, ir pasistenkite pakeisti savo elgesį, jei norite jį sumažinti. Nesivelkite į konfliktus. Ar jie tikrai verti šio streso? Visuomet ieškokite kompromiso – ginčą išspręsite tik tada, kai abi šalys pasieks teigiamų rezultatų. Pakeisti susiklosčiusią padėtį ne visuomet įmanoma. Jei taip atsitiko, pripažinkite ir susitaikykite.

10 patarimų, kaip kovoti su nemiga be vaistų
|

10 patarimų, kaip kovoti su nemiga be vaistų

Nemiga pasireiškia negalėjimu užmigti vakare, dažnais prabudimais naktį ar ankstyvu atsibudimu ryte. Prastai išsimiegojus naktį vargina mieguistumas dieną, bloga nuotaika, nuovargis, nervingumas, nesugebėjimas susikaupti, pablogėjusi atmintis. Ilgainiui nemiga gali pereiti į depresiją ir kitus nervų sistemos veiklos sutrikimus, todėl svarbu nenuvertinti šios iš pirmo žvilgsnio nedidelės problemos ir laiku skirti tinkamą dėmesį jai spręsti. Cheminiai vaistai nemigai gydyti sukelia nemažai pašalinių poveikių bei sąlygoja priklausomybės vystymąsi, todėl pirmiausia kovą su nemiga reikėtų pradėti gyvenimo būdo pokyčiais bei natūraliais preparatais ir tik kraštutiniu atveju pereiti prie stipresnių vaistų. 10 patarimų, kaip geriau miegoti: Eikite miegoti ir kelkitės kasdien tuo pačiu metu (ir savaitgaliais). Reguliarus miego tvarkaraštis padeda organizmui sustiprinti miego ir budrumo ciklą ir palengvina užmigimą vakare. Venkite daug valgyti ir gerti prieš einant miegoti. Pavalgykite lengvą vakarienę ne vėliau kaip 2 valandas prieš einant miegoti. Jei dažnai kamuoja rėmuo, venkite aštraus ir riebaus maisto.

10 patarimų gerai burnos būklei palaikyti
|

10 patarimų gerai burnos būklei palaikyti

Kiekvienas save mylintis ir gerbiantis žmogus TURI rūpintis savo sveikata. Be bendros organizmo sveikatos – svarbi ir burnos ertmės būklė. Štai 10 patarimų ( kurias vadovaujuosi ir aš) žmonėms, kurie rūpinasi savimi. Valykimės dantis 2 kartus per dieną (ryte ir vakare). Tik svarbu tai daryti kokybiškai. Naudokime dantų siūlą bent kartą per dieną. Naudokime burnos skalavimo skystį. Taisyklingai maitinkimės. Svarbu vengti daug cukraus ir krakmolo turinčių produktų. Venkime užkandžių. Nes nuolatinis maisto patekimas į burną lemia ilgalaikį pH sumažėjimą (atitinkamai didesnę riziką kariesui). Venkime Coca Colos ir energetinių gėrimų. Ten esančios rūgštys – didžiausias priešas emaliui. Kramtykime becukrę gumą. Reguliariai lankykimės pas odontologą. Bent kartą per pusmetį.

Tai bent karščiai…naudingi patarimai
|

Tai bent karščiai…naudingi patarimai

Vaikai su tėte – vos pavalgę pusryčius – išdundėjo į sodybą. Nežinau, kaip jūs, bet mes tai net miegam kažkaip sudėtingai…karšta karšta karšta. Nesakau, kad noriu lietaus , tačiau vis dėlto geriausia tokiu oru būtų ne sėdėti prie kompiuterio, o gulėti prie tvenkinio tėvų sodyboje. Ir valgyti šaltibarščius. Arba šaldyti sultis ir lapnoti ledus. Esu labai dėkinga tinklaraščio skaitytojai Olgai, kuri šiandien atsiuntė nuorodą į priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (kuriame pati Olga ir dirba) tinklalapyje esantį straipsnį, kuriame patariama, kaip elgtis per karščius ir ką daryti, jei vis dėlto atsitinka nelaimė.