| |

Švedų vakaras CSKA sporto komplekse

Jau rašėme apie pirmų dviejų atletų – V.Venckaičio ir V.Šidlausko – pasirodymą. Pirmą dieną ant trijų kilimų rungtyniavo 3 svorio kategorijų atstovai, tarp jų ir du mūsiškiai. 19-metis Valdemaras Venckaitis (66 kg), atsidūręs vyrų kompanijoje, nesutriko, tačiau priemonių juos įveikti nerado. Jis 0:3 pralaimėjo pasaulio pirmenybių bronzos medalininkui kubiečiui Chuanui Marenui – imtis buvo lygi, bet varžovas ėmėsi aktyviau, atliko 3 paridenimus. Vakare mūsiškį nugalėjo ir prityręs moldavas Tudoras Gaivanas. Dar rimtesnis varžovas I rate laukė 20-mečio Valdo Šidlausko (84 kg) – pasaulio čempionate Švedijos pilietybę turintis armėnas Ara Abrahamianas per du kėlinius surinko 10 balų, todėl trečio neprireikė: pergalė pasiekta aiškia persvara. Su juodaodžiu prancūzu Meloninu Numoni lietuvis jautėsi drąsiau ir net pirmavo 1:0, tačiau trečio kėlinio pabaigoje praleido du varžovo veiksmus ir pralaimėjo 1:3. Tikėjomės, kad šeštadienį mūsiškiams seksis geriau: vilčių teikė Artūras Stankevičius, kovingai nusiteikęs buvo olimpietis Mindaugas Ežerskis, nustebinti žadėjo Mindaugas Mizgaitis. Deja, planai neišsipildė.

| |

Imtynininkai pažymėjo kariuomenė dieną

Vilniuje vyko ketvirtasis graikų – romėnų imtynių jaunių turnyras, skirtas Kariuomenės dienai pažymėti. Šįsyk varžybose dalyvavo virš 100 sportininkų iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Estijos ir Lietuvos. Pasak vieno iš turnyro organizatoriaus, visuomeninio sporto klubo “Vilko aidas” trenerio Remigijaus Gusto, šis renginys ypatingas tuo, jog į varžybas suvažiavo pajėgiausios sudėties jaunių amžiaus grupės sportininkai iš užsienio valstybių. Ypač išsiskyrė Baltarusijos imtynininkai, iškovoję dvi pirmąsias vietas. Bet, komandų įskaitoje ir jie buvo bejėgiai prieš Lietuvos komandą. Mūsų šalies rinktinės kraityje net keturi aukso, trys sidabro ir vienas bronzos medaliai. Šiame turnyre savo meistriškumu išsiskyrė “Vilko aidas” klubo narys Aleksandras Kazakevičius, kuris svorio kategorijoje iki 50 kg visus varžovus įveikė anksčiau laiko, tame tarpe ir Latvijos čempioną Aleksandrą Višniakovą. Kitos trys pirmosios vietos atiteko Lietuvos olimpinio sporto centro atstovams Andriui Putnai (42 kg), Aleksejui Školinui (65 kg) ir Laimučiui Adomaičiui (76 kg).

| |

Pasaulio imtynių čempionate – penki lietuviai

Rusijos sostinėje Maskvoje šiandien prasideda pasaulio graikų ir romėnų imtynių čempionatas. Jame dalyvauja 52 šalių sportininkai, tarp jų ir penki Lietuvos atletai. 7 svorio kategorijų vyrams ir 4 moterims nugalėtojai paaiškės sekmadienį, rugsėjo 22 d. Mūsų rinktinėje – lengviausias ir jauniausias iš Tauragės kilęs 19-metis Valdemaras Venckaitis (66 kg svorio kategorija), dabar sportuojantis Vilniuje. Metų pradžioje jis dalyvavo Suomijoje vykusiame Europos čempionate, kur pralaimėjo abi imtis ir įsitikino, jog pergalės Lietuvoje (jis – dukart šalies vyrų čempionas) dar negarantuoja aukštų vietų svarbiuose turnyruose. V.Venckaitį treniruojantis 14 kartų Lietuvos čempionas Ruslanas Vartanovas tikisi, jog jo auklėtiniui Suomijoje gautos pamokos bus naudingos Maskvoje.

| |

Lietuvių pergalės Latvijoje

Rygoje vyko Tarptautinis Budovskio laisvųjų imtynių turnyras. Varžybose dalyvavo 300 sportininkų iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Graikijos ir Lietuvos. Jie ėmėsi dviejose amžiaus grupėse. Jaunučių tarpe (88-89 m.) trečiąsias vietas užėmė šiaulietis Artūras Pavlovas (38 kg) ir Tomas Korsakas (54 kg) iš Kelmės. Jaunių amžiaus grupėje (86-87 m.) svorio kategorijos iki 76 kilogramų finale susitiko klaipėdietis Konstantinas Krivcanovas ir Justas Kvetelaitis iš Radviliškio.Šįsyk pajėgesnis buvo uostamiesčio sportininkas.Turnyre sidabro medalius iškovojo Ruslanas Romančiukovas (58 kg) iš Radviliškio ir šiauliečiai Maksimas Grebeniukas (85 kg) bei sunkiasvoris Tomas Norkus (100 kg).

Wing Tsun treniruotėse
| |

Wing Tsun treniruotėse

Įdomu stebėti, kai būna sunku kiekvieną ranką koordinuoti atskirai. Retai kada pavyksta puolimą pradėti viena ranka, tuo pačiu nekeičiant kitos rankos pozicijos. Bet tikriausiai yra gerai, kad nuo pradžių esame netobuli, nes pradingtų tobulėjimo džiaugsmas. Tik speciali treniruotė pagerina kitas technikas ir jas, tarsi, sulieja kartu. Tai pastebima greitai. Galima paminėti, kad šis treniravimasis kūną pakeičia visiškai pozityviai. Tačiau Wing Tsun bazuojasi neįprastomis, ne jėga prieš jėgą, mintimis, o spyruoklės principu. Taip pat nėra jokio aerobikos stiliaus, gimnastikos bloko, kuris apima didelę treniruočių dalį daugelyje kovinio sporto rūšių. Grandininiai kumščių smūgiai, kelių įtampa, žingsnių pratybos prieš atakos universaliuosius sprendimus – tai žymiai pakelia bendrą kondiciją ir sportiškumą. Taip pat, specialia technika, stiprinami raumenys.

| |

Pasaulio imtynių šventėje Lietuvos atletai nebuvo vien žiūrovai

Geras pasirodymas – prizinė vieta. Taip iš pradžių sakė Lietuvos rinktinės treneriai Grigorijus Kozovskis ir Garis Nikolajonokas, teigdami, jog tik tada gali teigti, jog kažką pasiekei. “O kai nėra medalio, nesinori ir kalbėti, nes rezultatų čia nepamatuosi metrais ar sekundėmis, guosdamas save, jog nuo medalio skyrė pusmetris ar sekundės dalis”. Vis dėlto vėliau jie atlyžo ir sutiko Įvertinti kiekvieno atleto pasirodymą. Valdemaras Venckaitis (66 kg), palyginus su debiutu Suomijoje, Europos čempionate, pasitempė – tai liudija ir jo imčių rezultatai: pirmųjų Sidnėjaus žaidynių vicečempionui kubiečiui Chuanui Marenui pralaimėjo 0:3, antroje – 3:1 įveikė moldavą Fiodorü Gaivanü, atlikęs pradžioje du įvertintus veiksmus, po to ėmęsis aktyviai ir tik pabaigoje leidęs varžovui sušvelninti pasekmes. Tarp 33 atletų jis liko 21-as.

| |

Rumbutis – turnyro Lenkijoje nugalėtojas

Net 320 sportininkų iš Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Slovakijos, Ukrainos ir Lietuvos dalyvavo Krasnike (Lenkija) vykusiame Tarptautiniame jaunių ir jaunimo laisvųjų imtynių turnyre. Vėl nenugalimas buvo vienas Lietuvos laisvųjų imtynių komandos lyderių Mindaugas Rumbutis. Šių metų Europos jaunių čempionate užėmęs aukštą šeštą vietą, Mindaugas ir Lenkijoje rodė aukštą meistriškumą. Svorio kategorijoje iki 85 kg turnyro nugalėtojo titulą jis pelnė įveikęs vieną slovaką ir tris Lenkijos imtynininkus.

Siu Nim Tau
| |

Siu Nim Tau

SIU NIM TAU kartais dar vadinama Saam Pai Fut (3 kartus nusilenkti Budai), bet pirmasis pavadinimas naudojamas dažniau. Siu Nim Tau mokymasis turi didelę reikšmę kiekvienam, kuris norėtų suprasti Wing Tsun sistemą. Nuo jos prasideda Wing Tsun mokymasis ir naujokui instruktorius pastoviai primena: “Jeigu mažoji idėja neteisinga, tai kovotojas niekuomet nelaimės kovos”. Kitaip sakant, jeigu mokiniui nepasiseks išmokti Siu Nim Tau, jis negalės įvaldyti pažengusios technikos, kuri bazuojasi Siu Nim Tau pagrindu. Dėl tos priežasties Wing Tsun mokinys turi visame savo tobulėjimo kelyje praktikuoti Siu Nim Tau. Iki vyresniojo mokinio stadijos jis turi 9 kartus laikyti Siu Nim Tau egzaminą ir per kiekvieną egzaminą iš jo laukiama tobulesnio atlikimo. Dažnai nekreipiama dėmesio į tai, kad Siu Nim Tau turi tikslą treniruoti ir žemutinę kūno dalį. Tuomet, kada mokinys atlieka rankų techniką, jis nejudina kojų arba žemutinės kūno dalies.

| |

Čempionatas uždarytas po 300-osios imties

Maskvos CSKA sporto komplekse baigėsi pasaulio graikų ir romėnų imtynių čempionatas. Paskutinė varžybų įvyko dar keturių svorio kategorijų finalinės imtys – per tris dienas sportininkai ant kilimo ėjo net 300 kartų. Du tituluoti varžovai susitiko 60 kg svorio finale: dėl aukso medalio kovojo 1996 ir 2000 metų olimpinis čempionas Bulgarijos atletas Armėnas Nazarianas ir 1996 metų olimpinių žaidynių nugalėtojas lenkas Vlodzimežas Zavadskis (kitame svoryje). Pranašesnis buvo Bulgarijai atstovaujantis armėnas. Trečią vietą užėmė kubietis Robertas Monsonas.

| |

Ežerskis pajuto pergalių skonį

Įveikęs “sausai” visus savo varžovus svorio kategorijoje iki 96 kg, Mindaugas Ežerskis tapo Tarptautinio graikų-romėnų imtynių turnyro nugalėtoju. Minske vykusiose varžybose Lietuvos imtynių lyderis pogrupyje bendru rezultatu 13:0 įveikė ukrainietį ir du Baltarusijos atstovus. Finale Mindaugas susitiko su 2002-ųjų metų Europos vicečempionu minskiečiu Andrejumi Batura. Baltarusio stiprioji pusė – kova parteryje. Prieš metus vykusioje dvikovoje būtent parteryje iškovoti taškai lėmė pergalę pajėgiam minskiečiui. Tačiau šįsyk Mindaugas kovojo racionaliai, tiksliai vykdė komandos trenerio Ruslano Vartanovo nurodymus. Pirmas kėlinys baigėsi taikiai – 0:0. Antrąją imties dalį sportininkai pradėjo kryžminėje padėtyje.