Tiesaus smūgio charakteristika
| |

Tiesaus smūgio charakteristika

Wing Tsun unikalumą lemia keletas specifinių elementų, iš kurių vienas svarbiausių yra vertikalus smūgis kumščiu Yat Chi Kuen. Šio smūgio svarbumą matome jau pirmose treniruotėse , kur jam skiriamas didelis dėmesys. Jo mokomasi nuo pat pirmų treniruočių iki tol, kol jis atliekamas meistriškai. Jis eina lygiagrečiai su Siu Nim Tau (“mažoji idėja”) forma, Chi Sau treniruotėmis, pratimais porose ir kitomis technikomis. Koks tai smūgis? Trumpai jį galima apibūdinti taip – tai trumpas, greitas ir stiprus smūgis. Wing Tsun specialistai šį smūgį apibūdina kaip “sprogstantį” smūgį. Dažnai jis naudojamas ne pavieniui, o serijomis. Tokie smūgiai vadinami “grandininiais smūgiais kumščiais” (Lin Van Kuen). Šis smūgis labai ypatingas ir unikalus. Yat Chi Kuen labai skiriasi nuo tradicinių kung fu sistemų smūgių.

Rytų kovos meno Wing Tsun Kung Fu principai
| |

Rytų kovos meno Wing Tsun Kung Fu principai

Kinų kovų meno pasaulyje Wing Tsun mokykla užima tokią vietą, kaip japonų karatė Kiokushinkai mokykla, nes išsiskiria savo nepanašumu į kitas. Nors jos simbolyje, penkialapiame lotuso žiede, paslėpti kinų mąstymo pagrindiniai principai: penki pagrindiniai pradiniai elementai, aštuonios trigramos, du būties pradmenys – mistiniai aspektai šioje mokykloje turi nedidelę reikšmę. Pagrindinę vietą jos praktikoje užima mokomasis sparingas ir darbas su mediniu manekenu, o ne atidirbinėjimas senų pratimų ar “tušti” pratimai. Paprastumas, naudingumas ir praktiškumas – tai sudaro teorijos pagrindą. Legendos byloja, kad ją sukūrė XVI amžiuje budistų vienuolė Ng Mui , kuri perdavė savo mokėjimą jaunai merginai vardu Ym Ving Čun, kurios vardas reiškia “Puikus pavasaris”, t. y. kažkas gaivaus, gražaus ir žydinčio. Tai, kad šios sistemos kūrėja buvo moteris, rodo tokie stiliaus ypatumai, kaip švelni, minkšta jėga gali nugaleti vyrišką, kietą jėgą.

Apie Wing Tsun
| |

Apie Wing Tsun

Skirtingai nuo kitų, “Wing Tsun” kovotojas pirmenybę teikia artimai kovai, per atkišto kumščio, kelio ar alkūnės atstumą. “Wing Tsun” – vienintelis iš kovos būdų, kuriame smūgiai žemiau juosmens laikomi natūraliu dalyku. Daugeliui tai atrodo neetiška, tačiau jei moteriai reikia ginti savo garbę, kalbos apie etiką būti negali. “Wing Tsun” vadovaujasi tuo, kad puolantysis yra pajėgesnis už besiginantįjį, taigi koviniai veiksmai čia – beprasmiai. “Wing Tsun” moko kovotoją veikti natūraliai ir pragmatiškai, pamiršti schemas ir apribojimus. Tai ne techninių priemonių arsenalas, o greičiau idėja, kurią galima pritaikyti bet kokiomis aplinkybėmis. Kokia technika pasirenkama, priklauso nuo konkretaus atvejo, priešininko ypatybių ir jo veiksmų.

Wing Tsun stiliaus reformatoriai
| |

Wing Tsun stiliaus reformatoriai

Beveik prieš 250 metų valdant CING dinastijai Šaolinio vienuolynas buvo užpultas Mandžūrijos kariaunos ir sudegintas. Nedaugeliui asmenų pavyko išsigelbėti. Tarp jų atsirado ” Penki senoliai “, penketas sumanių ir labai patyrusių Šaolinio stiliaus meistrų. Vienintele moterimi buvo vienuolė Ng Mui, kuri garsėjo smūgiais grandine ir kovomis ant stulpo. Po vienuolyno sunaikinimo, meistrai buvo priversti slapstytis. Ng Mui rado prieglobstį Daoistų vienuolyne ant Tai Leung kalno, kur nesiliovė galvoti apie savo kung fu brolių žūtį. Buvo akivaizdu, kad vienuolyno skundikai anksčiau ar vėliau aptiks jos pėdsakus ir pradės persekioti. Vienuolės kovos technika buvo labai gerai išdirbta, bet taip pat gerai žinoma išdavikams. Tuo pačiu vienuolė Ng Mui jau nebuvo jauna, todėl ir jos kondicija vis labiau silpo. Reikalinga buvo tokia kovos sistema, kuri sėkmingai susitvarkytų su Šaolinio technika. Todėl vienuolė maksimaliai supaprastino ir pakeitė iki šiol jai žinomas technikas. Ta reforma apėmė viską, nuo pagrindų iki paskutinio formų veiksmo.

Wing Tsun istorija
| |

Wing Tsun istorija

Prieš maždaug 250-300 metų gyveno Šaolinio vienuolė Ng Mui. Ji buvo “Weng Chun Bak Hok Pai”, arba “Baltosios gervės” kung fu iš Weng Chun zonos Fujian provincijoje, stiliaus meistrė. Kartu su keliais kitais Šaolinio vienuoliais, Ng Mui buvo medžiojama Qing dinastijos valdovų. Jie pabėgo iš Fujian ir pasitraukė į skirtingas pietų Kinijos vietoves. Ng Mui pabėgo į Yunan ir Scechuan provincijų pakraštį. Ji apsistojo “Bak Hok Koon” arba “Baltosios Gervės Šventykloje”, Leung kalnuose. Ng Mui buvo gabi kung fu entuziastė. Ji siekė dar labiau pagerinti tai ką buvo įvaldžiusi, nors jau buvo viena geriausių eksperčių. Ng Mui pastebėjo, kad šioje vietovėje, kung fu stiliai skiriasi – naujoviški ir praktiški. Ji reformavo senąjį stilių įdiegdama kai kurias naujas technikas, ir sukurė naują stilių. Vėliau Ng Mui perdavė visas savo žinias Yim Wing Tsun, pažangiausiai ir mylimiausiai savo mokinei.

Jūs klausiate, kokią naudą duoda Wing Tsun treniruotės?
| |

Jūs klausiate, kokią naudą duoda Wing Tsun treniruotės?

Priežastis, dėl kurios imatės šio kovos meno, yra jūsų asmeninis pasirinkimas. Kad ir koks jūsų tikslas, EEWTO instruktoriai padės jį pasiekti. Mokymas pagrįstas mokymo tobulumu, struktūrine metodika, dėmesiu ir tradicijomis. Kiekvienam mokiniui išdėstomi geriausi ir efektyviausi metodai, padedantys pasiekti optimaliausią jūsų savigynos lygį. WT instruktoriai atrenkami ne tik pagal gabumus, bet ir pagal sugebėjimą perteikti žinias įvairaus amžiaus mokiniams. Mes vertiname tai, kad kiekvienas mokinys turi savo asmeninius tikslus, todėl pasistengsime padėti juos pasiekti.

Wing Tsun – perskaityk ir susidomėsi
| |

Wing Tsun – perskaityk ir susidomėsi

Kai mokinys gerai įsisavina pagrindinius Wing Tsun principus, jo savigynos įgūdžiai ir fizinės savybės leidžia pasiekti dar aukštesnį lygį. Kiekvienas mokinys tada supras kokių reikia protinių ir psichologinių galių, kad apgintum save bei artimuosius, jeigu to prireikia. Geriausia, ką jūs gausite, tai įdomi treniruotė draugiškoje aplinkoje, susitikimas su žmonėmis besidominčiais tais pačiais dalykais, žinių gilinimas apie savo kūną. IWTA (International Wing Tsun Assosiation) yra didžiausia pasaulyje profesionali kovos menų organizacija, vien tik Europoje turinti virš 2500 mokyklų. Tarptautinė elito policija, karinės struktūros, tokios kaip FTB įkaitų gelbėjimo komanda, JAV laivynas mokosi ir praktikuoja Wing Tsun savigynos technikas.

Wing Tsun treniruotėse
| |

Wing Tsun treniruotėse

Įdomu stebėti, kai būna sunku kiekvieną ranką koordinuoti atskirai. Retai kada pavyksta puolimą pradėti viena ranka, tuo pačiu nekeičiant kitos rankos pozicijos. Bet tikriausiai yra gerai, kad nuo pradžių esame netobuli, nes pradingtų tobulėjimo džiaugsmas. Tik speciali treniruotė pagerina kitas technikas ir jas, tarsi, sulieja kartu. Tai pastebima greitai. Galima paminėti, kad šis treniravimasis kūną pakeičia visiškai pozityviai. Tačiau Wing Tsun bazuojasi neįprastomis, ne jėga prieš jėgą, mintimis, o spyruoklės principu. Taip pat nėra jokio aerobikos stiliaus, gimnastikos bloko, kuris apima didelę treniruočių dalį daugelyje kovinio sporto rūšių. Grandininiai kumščių smūgiai, kelių įtampa, žingsnių pratybos prieš atakos universaliuosius sprendimus – tai žymiai pakelia bendrą kondiciją ir sportiškumą. Taip pat, specialia technika, stiprinami raumenys.

Siu Nim Tau
| |

Siu Nim Tau

SIU NIM TAU kartais dar vadinama Saam Pai Fut (3 kartus nusilenkti Budai), bet pirmasis pavadinimas naudojamas dažniau. Siu Nim Tau mokymasis turi didelę reikšmę kiekvienam, kuris norėtų suprasti Wing Tsun sistemą. Nuo jos prasideda Wing Tsun mokymasis ir naujokui instruktorius pastoviai primena: “Jeigu mažoji idėja neteisinga, tai kovotojas niekuomet nelaimės kovos”. Kitaip sakant, jeigu mokiniui nepasiseks išmokti Siu Nim Tau, jis negalės įvaldyti pažengusios technikos, kuri bazuojasi Siu Nim Tau pagrindu. Dėl tos priežasties Wing Tsun mokinys turi visame savo tobulėjimo kelyje praktikuoti Siu Nim Tau. Iki vyresniojo mokinio stadijos jis turi 9 kartus laikyti Siu Nim Tau egzaminą ir per kiekvieną egzaminą iš jo laukiama tobulesnio atlikimo. Dažnai nekreipiama dėmesio į tai, kad Siu Nim Tau turi tikslą treniruoti ir žemutinę kūno dalį. Tuomet, kada mokinys atlieka rankų techniką, jis nejudina kojų arba žemutinės kūno dalies.

Wing Tsun pagrindiniai žingsniai ir stovėsenos
| |

Wing Tsun pagrindiniai žingsniai ir stovėsenos

Visų Wing Tsun stovėsenų “motina” yra pagrindinė stovėsena Yee Chi Kim Yeung Ma. Tai ne kovinė stovėsena, bet ji yra kovinių stovėsenų pagrindas. Pėdos pasuktos į vidų, o keliai truputį sulenkti ir spaudžiami į vidų. Tokiu būdu, savo forma, ji yra panaši į tvirtą Eifelio bokštą. Naujokų dažnai daromos klaidos yra šios: stovima per plačiai ar per daug siaurai, pėdos nepasukamos reikiamu kampu, per žemai nuleistas dubuo. Šių ir kitų klaidų jūs turite vengti. Truputį pasukus kūną į šoną, iš pagrindinės stovėsenos galima pereiti į šoninę. Pasukant kūną į šoną, pirmiausia dėmesys skiriamas pėdų padėčiai. Tokiame pasisukime sukasi tik viena pėda savo centru. Atliekant posūkius yra panaudojama natūrali žmogaus reakcija į ateinančią priešininko jėgą, ją nukreipiant ar palydint į šoną. Ši stovėsena dažnai naudojama su kitomis, pereinant į puolimą. Iš šoninės stovėsenos galima pereiti į priekinę judrią stovėseną, kuri yra kovinė ir viena labiausiai naudojamų. Čia didžioji kūno masės dalis tenka galinei kojai, o priekinė atlieka puolančiosios vaidmenį, taip pat akcentuojamas kelių spaudimas. Su stovėsena atitinkamai yra derinama ir rankų padėtis. Šioje stovėsenoje įmanomi įvairūs perėjimai į kitas stovėsenas ir įvairios judėjimo formos.