Kurlink eina pasaulio laikrodžių pramonė?
|

Kurlink eina pasaulio laikrodžių pramonė?

Per pastaruosius dvidešimt metų šveicariški rankiniai laikrodžiai įgijo gerą įvaizdį tiek pasaulio žiniasklaidoje, tiek visuomenėje. Per tuos dvidešimt metų pasaulyje specializuotų leidinių, laidų ir priedų kiekis, skirtas laikrodžiams bei jų pramonei padidėjo keliolika kartų, jau nekalbant apie išaugusias pačių gaminių reklamos apimtis. Per tuos dvidešimt metų pasaulyje kelis kartus padidėjo kolekcionierių ar jų organizacijų skaičius, ir dar daugiau atsirado naujų parduotuvių bei atstovybių. Laikrodžių kompanijos tapo garbingais įvairiausių sporto ar kultūros renginių remėjais, o ir pats laikrodis įgijo naują socialinę reikšmę – iš kasdienio naudingo atributo jis tapo svajonių, saviraiškos ir originalumo objektu. Kas gi savo laiku sukėlė tokią laikrodžių maniją? Vieni mano, kad tai buvo sparčiai besiplečianti mados industrija, apimanti visas pasaulio dalis ir tapusi prieinama visiems visuomenės sluoksniams. Tačiau kita ekspertų dalis tvirtina, jog tokį staigų susidomėjimą tiksliu laiku lėmė prieš 40 metus negirdėti bei neturėję didelės paklausos plastmasiniai ir kvarciniai kompanijos „Swatch” laikrodžiai. 1970 metais “Swatch” išprovokavo lig tol neregėtą pasaulio poreikį savo stilingiems gaminiams, savo laiku Italijoje net sukeldami masinius isterijos priepuolius žmonėms, šturmuojantiems “Swatch” parduotuves… Žiniasklaidos dėmesys beveik nuo nulio sukurtam „Swatch” prekiniam ženklui sukūrė naują jaunų laikrodžių mėgėjų kartą, kuri masiškai pirko rankinius laikrodžius.

Jaunieji laikrodžiai – jaunoji prabanga
|

Jaunieji laikrodžiai – jaunoji prabanga

Garbingas laikrodžių kompanijas įprasta laikyti mažiausiai vieno šimto metų senumo įmonėmis. Kiekviena firma didžiuojasi savo pradininkais ir išradimais, nurodžiusiais kryptį kitiems gamintojams, bei iškilmingai, kaip masonai, perduoda savo gamybos paslaptis iš kartos į kartą. Jaunomis kompanijomis, kaip paprastai, yra laikomos arba japonų bei korėjiečių firmos, gaminantis serijinius pigius kvarcinius laikrodžius. Tačiau rinkoje egzistuoja ir garbinių šveicariškų laikrodžių kompanijų, kurios yra jaunesnės netgi už šio žurnalo skaitytojus. Negana to, tų kompanijų laikrodžiai savo konstrukcijos patobulinimais, prabanga ir apdailos ypatybėmis niekuo nenusileidžia ir senosioms kompanijoms. Kai kurie iš tų laikrodžių taip pat kainuoja tiek, kiek nėra dar užsidirbęs dažnas šio žurnalo skaitytojas per visą savo gyvenimą, o kai kurių tokių laikrodžių sukūrėjai (nors kompanijų pavadinimas ir dvelkia XVII amžiumi) yra dar gyvi, ir netgi ganėtinai jauni. Pavyzdžiui, “Franck Muller” yra laikomi 20-ies pasaulio prabangiausių laikrodžių gamintojų šeimos nariu, nors kompanijai – dar tik 15 metų (pats įkūrėjas gimęs tik 1958 metais). Tai – tokie pavadinimai, kaip “de Grisogono”, “Allein Silberstein”, “blu”, “Charriol”, “Corum”, “Rado” ir “Raymond Weil”. Lietuvoje oficialiai kol kas prekiaujama tik dviem pastaraisiais (laikrodžių parduotuvės “Ženeva”).

Prabangūs laikrodžiai – gera investicija
|

Prabangūs laikrodžiai – gera investicija

„Laimės tilto“ direktorius Romas Gimbutis sako, jog prabangūs mobilieji telefonai ir rankiniai laikrodžiai yra ne tik įvaizdžio dalis, bet ir tikslinga investicija. Pokalbis su bendrovės „Laimės tiltas” direktoriumi Romu Gimbučiu – apie prabangių laikrodžių verslą, klientus, konkurenciją, falsifikatus ir apie tai, ar normalu, jog laikrodis arba telefonas kainuoja tiek, kiek automobilis. – Kada pradėjote verslą ir kodėl pasirinkote būtent prekybą laikrodžiais?- 1993 metais. Tada laikrodžiai buvo perkama prekė. Pradėjau nuo kiniškų ir rusiškų laikrodžių. Tais laikais kažkaip žmonėms buvo įskiepyta, jog rusiški laikrodžiai yra geri, patikimi. – Bet kodėl ėmėtės prekiauti laikrodžiais, o ne, pavyzdžiui, džinsais ar sausainiais? – Tiesiog taip išėjo. Na, vaizdžiai tariant, prekiauti laikrodžiais reiškia būti gražių daiktų apsuptyje. Galima būtų teigti, kad gražūs laikrodžiai yra neatsiejami nuo gražių moterų. Pažiūrėkite, pavyzdžiui, kokios nežemiško grožio moterys nešioja „Chopard” laikrodžius. Gražiausios pasaulyje! – “Chopard” buvo pirmoji šveicarų firma, kurios laikrodžiais ėmė prekiauti „Laimės tiltas”? – Šveicariškais laikrodžiais pradėjome prekiauti 1997 metais, pirmosios šveicariškos markės buvo „Rado”, „Tissot”. Prekybos pradžia buvo sunki, nes Lietuvoje tada buvo smarkiai sukeltos kainos. Tas pats šveicariškas laikrodis Lietuvoje kainuodavo maždaug 30-40 procentų brangiau nei Šveicarijoje. Klientai mieliau važiuodavo pirkti į užsienį, dabar mieliau perka Lietuvoje.

Kokybiškų laikrodžių pirkimo gidas
|

Kokybiškų laikrodžių pirkimo gidas

Pierre Cardin garsaus Prancūzų dizainerio sukurti laikrodžiai. „Pierre Cardin” daugiau kaip prieš šimtmetį įėjo į mados pasaulį. Tai vardas kalbantis pats už save. „Pierre Cardin” aksesuarai papuoš kiekvieną mėgstantį ekstravagantišką stilių. Freelook tai puikūs moteriški aksesuarai iš Paryžiaus, kuriuos sukūrė prancūzų dizaineriai. Dauguma „Freelook” laikrodžių ypač puošnūs, vakariniai, puošti „Swarovski” kristalais. Visa „Freelook” kolekcija skirta moterims, todėl ypač didelis dėmesys skiriamas laikrodžio dizainui. Šis laikrodis gali būti nešiojamas kaip papuošalas-apyrankė.”Freelook” laikrodžių kolekcija nuolat atnaujinama, nes Paryžius – madų sostinė. Elite mados namai puikiai žinomi visame pasaulyje. Šiai kompanijai atstovauja tokios įžymybės kaip Klaudija Šifer, Sindi Krauford, Nastasija Kinski, Naomi Kembel, Linda Evangelista bei kitos garsios manekenės. „Elite” mados namai siūlo daug įvairių prekių: rankinių, aksesuarų, papuošalų ir kitų. Laikrodžių gamyba pradėta 2004 metais, ir jau išplėsta net 45-iose šalyse. Tokį populiarumą lėmė vardo, dizaino ir kainos santykis. „Elite” stilius – originalus, bet ne ultramodernus, pabrėžiantis moteriškumą, žengiantis koja į koją su laiku. Jacques Lemans laikrodžiai pagaminti Austrijoje. Tai – kokybės, dizaino ir kainos santykis. Ši firma yra išleidusi ir „Formula F-1″ serijos laikrodžius. Šis faktas byloja apie „Jacques Lemans” laikrodžių kokybę.

Įvaizdžio dizainerės konsultacija. Vyriškas laikrodis
|

Įvaizdžio dizainerės konsultacija. Vyriškas laikrodis

Mada – nuostabus dalykas, tačiau vyrams tai dažniausiai nėra pats svarbiausias dalykas pasaulyje. Dažnai domėjimasis naujausiomis mados tendencijomis pasibaigia vyriško žurnalo vyrams puslapiuose (kas yra neabejotinai pagirtina ir rodo jūsų novatoriškumą), tačiau užtikrintai visi vyrai pasakys, kad laikrodis būtiniausias ir vienas iš labiausiai puošiančių aksesuarų. Tad patarčiau mesti visus kitus aksesuarus tokius kaip grandinės ir žiedai, juk vyrai ne kalėdinės eglutės ir pasipuošti kokybišku, jūsų vertu laikrodžiu. Verslo pasaulyje per įvairius susitikimus žmogaus išvaizdoje dažniausiai vertinamos smulkmenos. Jeigu jūs dėvite brangų kostiumą, tačiau Jūsų laikrodis apsitrynusiu korpusu, nupleišėjusiu dirželiu ir nekokybiškas aplinkiniai tai greitai pastebės.Tuomet visa butaforija apie sėkmingą verslininką sugrius, nes sėkmingas vyras pirmiausiai įsigys tinkamą laikrodį. Išskyrus laikrodį, svarbiausi vyro aksesuarai – diržas, rašiklis, darbo knyga, portfelis, cigarečių dėklas, jei rūkote, ir stiklinė iš, kurios geriate. Tai nėra užgaida – tai jūsų uniforma! Viskas turi derėti. Diržas turi derėti prie batų, gražu, kad laikrodis taip pat. Pvz.: Juodos odos diržas, juodos tokios pat odos batai ir laikrodis su juodos odos apyranke, jei prie tokių aksesuarų derintumėte laikrodį rudu dirželiu padarytumėte klaidą, jei batai ir diržas rudi (o dažniausiai vasarą taip ir būna) laikrodis taip pat turi būti rudu dirželiu.

Dovanos: tikriausiai viena maloniausių ir praktiškiausių dovanų – rankinis laikrodis
|

Dovanos: tikriausiai viena maloniausių ir praktiškiausių dovanų – rankinis laikrodis

Pagal ką paprastai renkatės laikrodį? Pagal stilių, dizainą, technologines naujoves, prekinį ženklą, o gal pagal kainą? Dažniausiai, be abejo, atsižvelgiate į visas aplinkybes. Svarbiausia yra savęs paklausti „kam man reikalingas laikrodis?”. Be abejo, pirminė laikrodžio funkcija – rodyti laiką, tačiau šiandien galima išsirinkti laikrodžius beveik kiekvienai progai. Vis labiau tampa populiaru turėti po kelis rankinius laikrodžius – dienai, vakarui, sportui ar laisvalaikiui. Renkantis laikrodį, svarbu atsižvelgti į laikrodžio prekinį ženklą bei jo stilių, taip pat reiktų pasirinkti sau tinkančią formą bei ciferblatą. Būtų gerai ir žinoti, kokiu principu veikiančio laikrodžio jūs norite, ir kokios papildomos funkcijos jums reikalingos. Rinkdamiesi laikrodį, nuspręskite, koks modelis geriausiai atitinka ateinančią progą ar jūsų gyvenimo būdą. Žemiau pateikiami trys skirtingi rankinių laikrodžių modeliai: klasikinis, stilingas ir sportinis. Dėvint klasikinį laikrodį, susidaro įspūdis, kad tokį laikrodį dėvėti labai lengva ir patogu. Būtent tai ir turi jausti jį dėvintysis. Dailus, paprastas stilius, elegantiškos linijos asocijuojasi su tikslumu ir punktualumu. Prie klasikinio tipo laikrodžio dažniausiai galima pasirinkti įvairiausių apyrankių, todėl toks laikrodis puikiai tinka tiek dienai, tiek vakarui. Rankinis laikrodis, kuris yra daugiau nei laikrodis, – tai labiau aksesuaras, rodantis laiką. Toks laikrodis gali būti dėvinčiojo asmenybės ir gyvenimo būdo atspindys.

Prabangos kodas: laikrodis
|

Prabangos kodas: laikrodis

Pastaruoju metu, kai prekių įvairovė jau spėja atsibosti, vis norime išsirinkti tinkamiausią daiktą, kuris tenkintų mūsų poreikius bei sukurtų prabangos įspūdį. Pastaruoju metu, kai prekių įvairovė jau spėja atsibosti, vis norime išsirinkti tinkamiausią daiktą, kuris tenkintų mūsų poreikius bei sukurtų prabangos įspūdį. Vis dažnesnis aksesuaras, nurodantis žmogaus socialinę klasę bei stilių, savininko individualumą, tampa laikrodis. Įdomu, kokie laikrodžiai yra kokybiški bei tarnaus ilgus metus, juk dar seneliai sakydavo, kad laikrodis – tai ypač vertinga dovana ar nepaprastos progos pirkinys. Neretai vieną ir tą patį laikrodį visą gyvenimą žmogus nešiodavęs ir dar savo vaikams palikdavęs. Tačiau šiais laikais mes jau turime galimybę pasirinkti iš daugybės stilių ir firmų. Renkantis laikrodį ir turint konkrečią pinigų sumą, be galo svarbu žinoti ir stilių, kokio norėtumėte ir kuris tiktų prie jūsų stiliaus. Tai atminti ypač būtina tuomet, kai lakrodį perkate dovanai – labai lengva prašauti pro šalį ir įpareigoti kitą žmogų nešioti nepatinkantį aksesuarą. Pabandysime pateikti keletą gairių, kurios galėtų padėti išsirinkti tinkamiausią laikrodį. Patys laikrodžių gamintojai ir konsultantai, vidutinio amžiaus žmonėms, užimantiems gana aukštus postus, siūlo klasikinio stiliaus laikrodžius. Reiktų atminti, kad kiek vyresni ar konservatyvesnių pažiūrų žmonės labiau mėgsta mechaninius laikrodžius, be ypatingų galimybių ar papuošimų.

Šveicariškų laikrodžių pirkimo gidas
|

Šveicariškų laikrodžių pirkimo gidas

„Baume & Mercier” įvairaus stiliaus laikrodžiai išsiskiria ne tik išieškotomis proporcijomis, bet ir estetišku tobulumu, subrandinta elegancija ir rafinuotumu. Broliai Baumai, 1830 metais įkūrę laikrodžių gamyklą, pasisakė tik už tobulus ir tik aukščiausios kokybės manufaktūrinius gaminius. Baumų šeimos narys Viljamas, tęsdamas šią tradiciją ir norėdamas pagyvinti verslą, su laikrodininku ir juvelyru Polu Mersje Ženevoje 1918 metais įkūrė „Baume & Mercier”. Jau po kelerių metų kompanija buvo įvertinta „Poincon de Geneve“ apdovanojimu, kuriuo pripažįstama, jog įmonės produkcija yra nepriekaištingai kokybiška. 1964 metais „Baume & Mercier” savo simboliu pasirinko graikišką raidę Phi, kuri simbolizuoja tobulų proporcijų balansą. Manufaktūrinių laikrodžių gamintojos IWC filosofija remiasi šūkiu „Probus Scafusia“ („Geras, solidus meistriškumas iš Šafhauzeno“), kuris puikuojasi ant daugelio kompanijos laikrodžių. Nuo pat IWC (International Watch Company) įkūrimo 1868 metais Šveicarijos šiaurės rytų mieste Schaffhauzene kompanijos varomoji jėga, atnešusi daugybę ryškių technologinių laimėjimų, yra paremta ambicinga pozicija būti žingsniu toliau už kitus. Tai patvirtino ir IWC 1985 metais pristatytas laikrodis Da Vinci – pirmasis automatinis chronografas pasaulyje su keturiais skaitmenimis metams fiksuoti. Dėl šio „amžinojo“ kalendoriaus, kuris skaičiuos laiką iki pat 2500 metų slenksčio, Da Vinci yra tarsi IWC kompanijos ilgaamžiškumo simbolis besikeičiant laikams. Unikalūs, klasikiniai ir kokybiški IWC laikrodžiai yra sukurti išskirtiniams vyrams. Greičiausiai dėl to jie taip traukia moteris.

Patarimai kaip išsirinkti laikrodį
|

Patarimai kaip išsirinkti laikrodį

Nuo seno geras laikrodis – tai vertinga dovana. Renkant laikrodį dovanai ir turint konkrečią pinigų sumą taip pat svarbu nuspėti to žmogaus, kuriam skiriama dovana, stilių. Pavyzdžiui, daugeliu atveju, kaip pataria patys laikrodžių gamintojai ir įvairūs konsultantai, vidutinio amžiaus žmonėms, dėvintiems kostiumą ir kaklaraištį, labiausiai tiks klasikiniai laikrodžiai (iš kolekcijos CITIZEN CLASSIC ), (parduotuvė “LAIKRODŽIAI” , čia ir toliau, siūlo laikrodžius iš savo asortimento). Jauni sportinio stiliaus žmonės mėgsta laikrodžius tvirtais, vandeniui atspariais korpusais ir stambiomis apyrankėmis (kolekcija CERTINA CASCADEUR DS). Veikliai, atsakingą darbą dirbančiai moteriai tiks klasikinio stiliaus, solidaus dizaino odiniu dirželiu laikrodis (kolekcija ORIENT LADY GOLD PLATED), na o prie išeiginių rūbų puikiai derės nedideli laikrodukai apyrankės kolekcija (ROMANSON LADIES WATCH). Studentai mėgsta iššaukiančio dizaino ir daug galimybių turinčius įvairius “CASIO” laikrodžius, o vaikams galima nupirkti nebrangius, ciferblatą su arabiškais skaitmenimis turinčius “Q&Q”. Vyresni ar konservatyvesnių pažiūrų žmonės geriausiais laiko mechaninius arba automechaninius laikrodžius (kolekcija SEIKO 5). Na, o jei turite pakankamai pinigų ir norite išrinkti dovana solidžiam žmogui, galite užsisakyti prestižinių, šveicariškų laikrodžių (iš RADO, LONGINES kolekcijų).

Šveicariškas laikrodis nėra brangūs, Brangus tiktai gyvenimas!
|

Šveicariškas laikrodis nėra brangūs, Brangus tiktai gyvenimas!

UAB “Ogmios Astra Laikrodžiai“ Lietuvoje pradėjo prekiauti Šveicariškais laikrodžiais 1993 metais. Pradėjome dirbti su “CANDINO“ šeimynine kompanija. Tai jau ketvirta karta gaminanti puikius, nebrangius laikrodžius. Vėliau pradėjome importuoti “Rodania”, “Zodiac”, “Swiss Army”. 1994 metais pradėjome dirbti su firma “ETERNA”. Tai puikūs, labai aukštos klasės ir išskirtinio dizaino laikrodžiai. Dėja Lietuvoje nelabai žinomi ir perkami. 1995 metais pradėjome dirbti su “LONGINES” ir “TISSOT”. Šių firmų laikrodžiai pagrindinė mūsų prekė. Tai labiausia pasaulyje paplitę ir pripažinti vardai. 1998 metais pradėjome dirbti su pačia aukščiausia firma iš pristatomų Lietuvoje ir pasaulyje– “BREITLING”. Nuo 2001 metų, šios firmos laikrodžiai ir netgi kvarciniai, sertifikuojami Oficialiame chronometrų testavimo institute (COSC). Tai labai aukštas pasiekimas, kurio dėka “BREITLING” laikrodžiai aplenkė “ROLEX” firmos laikrodžius. Laikrodžiais TISSOT ir CANDINO prekiaujame ir didmena, taigi šių laikrodžių galite rasti ir mūsų verslo partnerių parduotuvėse: Vilmiuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje. Visiems mūsų importuojamiems laikrodžiams, gamintojai suteikia dviejų metų tarptautinę garantiją. Šveicariškas laikrodis, tai puikus dizainas ir kokybė!