Renkatės lieknėjimo būdą? Neskubėkit. Patarimai.
| |

Renkatės lieknėjimo būdą? Neskubėkit. Patarimai.

Užsimanėte sulieknėti? Tačiau paieška išduoda begalę lieknėjimo būdų. Kurį išrinkti? Kuriuo tikėti? Kuris padės? Norite rasti atsakymus į šiuos klausimus? Tada šita informacija yra jums. Kokiais svorio metimo metodais tikėti? Dėl nenustojamo žmonių noro sulieknėti gimsta neapsakomai daug įvairiausių svorio metimo metodų. Vieni iš jų sulieknina mūsų pinigines vietoj pilvų, o kiti gali kelti pavojų mūsų sveikatai bei darbingumui. Beveik visi lieknėjimo receptai, kurie daug žada, bet nėra moksliškai pagrįsti, turi laikiną efektą. Į rezultatyvią svorio metimo programą įeina adekvati mityba, sumažinta raciono energetinė vertė, bei padidintas fiziškas aktyvumas. Ar verta pradėti vartoti mažiau angliavandenių? Viena iš populiariausių dietų yra vartoti mažiau angliavandenių. Tačiau tai yra tiesiog mažai kaloringa dieta. Svoris metamas dėl to, kad vartojamas mažai kaloringas maistas, o ne dėl visų kitų priežasčių, kurios dažnai aprašomos. Verta žinoti, tokia mityba sumažina glikogeno atsargas raumenyse ir inkstuose, sumažina gliukozės lygį kraujyje, kas blogai veikia sportininkų darbingumą. Mažai kaloringos dietos dar blogos tuo, kad neskatina žmonių planuoti savo racioną, išsirinkti tinkamus produktus, tyrinėti jų sudėtį ir gaminimo būdus. Baigdamas dietą, žmogus grįžta prie savo įprasto žalingo maitinimosi būdo, ir svoris vėl kyla. Tikrai ilgalaikė svorio kontrolė reikalauja fundamentalių gyvensenos pakeitimų.

Sveiko lieknėjimo patarimai
| |

Sveiko lieknėjimo patarimai

Atšils orai, teks nusimest storus vilnonius megztukus ir pasimatys žiemos sezono valgymo ypatumai. Sunerims dauguma moterų ir panelių, kai pastebės, jog pavasarinė striukė sunkiai beužsisega, o užsimovus kelnes tampa sunku kvėpuoti. Tuomet visos lyg išprotėjusios puls ieškoti veiksmingiausių dietų, kaip per porą dienų sulieknėti keletu dydžių. Aprimkite ir ramiai įvertinkite situaciją. Pagalvokite, kodėl ant jūsų kūno “užaugo” keli kilogramai, pagalvokite, kokias mitybos klaidas darėte pastaruosius mėnesius ir nuo šiol tiesiog jų nebedarykite, tuomet viskas grįš į senas vėžes ir tilpsite į savo mėgiamiausius drabužius. Kad būtų lengviau, siūlome jums keletą taisyklingos mitybos patarimų. Tikimės, kad jie padės jums pasiekti ilgalaikių rezultatų. Lengviau pradėti sveikos mitybos etapą kartu su drauge ar kitu artimu žmogumi. Taip bus daug lengviau ištverti tas sunkias akimirkas, kai norėsis viską mesti, taip pat bus smagiau džiaugtis mažėjančiomis apimtimis ir gerėjančia savijauta. Vietoje to, kad gaištate laiką ieškodamos visų įmanomų būdų, kaip greičiau sulieknėti, verčiau tą laiką panaudokite kokiai nors aktyviai veiklai, kuri sudegins jums nereikalingų kalorijų. Valgykite tik tada, kai tikrai esate išalkusi. Valgykite sėdėdama ir neužsiimkite jokiais kitais pašaliniais darbais, o mėgaukitės maistu. Taip greičiau pajusite, kada jau esate soti ir nepersivalgysite. Rekomenduojama maždaug valandą prieš valgant pietus pabėgioti arba pasivaikščioti greitu tempu.

Nuolatinis lieknėjimas – mada, gyvenimo būdas ar „auka vardan grožio“?
| |

Nuolatinis lieknėjimas – mada, gyvenimo būdas ar „auka vardan grožio“?

Kaip skleidžiasi pavasariniai žiedai, taip skleidžiasi ir žmogus, atverdamas visą savo grožį. Natūralų ar dirbtiną, trapų ir agresyvų, subtilų ir arogantišką. Kas yra grožio etalonas yra tik sociumo arba kitaip visuomenės tam tikros kartos daugumos pripažinti kriterijai. Taigi, norime pirmiausia patikti aplinkiniams ir gauti jų įvertinimą bei pripažinimą ar visgi siekiame patikti pačiam sau? Bet kokiu atveju pavasaris tai tas metas, kai dažniau sveriames, žvelgiame į veidrodį ir norime atrodyti gražiai. Griebiamės įvairių lieknėjimo priemonių, siekdami greito rezultato. Mums siūloma daugybė įvairių dietų: kopūstų, baltymų, gyvenamąjį regioną atitinkančios dietos ir t.t. Beveik pusė 25 – 35 metų amžiaus moterys nuolatos laikosi kokios nors dietos, bet rezultatais nebūna patenkintos. Pavyzdžiui, jeigu jūs apsiribosite, maisto produktais duodančiais tik 1000 kalorijų per parą, didės potraukis cukrui (nes smegenys negaus pakankamo kiekio joms būtino kuro – gliukozės. Be to, staiga pradėjęs gauti mažiau, negu jam reikia, kalorijų organizmas į tai reaguos kaip į badą, dėl to sulėtės medžiagų apykaita (organizmas stengsis taupyti energijos atsargas). Kai liausitės laikytis dietos, – o tai būtinai atsitiks, nes tokia griežta dieta neleis jums normaliai gyventi ir dirbti, – ir vėl pradėsite maitintis tai kaip anksčiau, dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos prarastus kilogramus labai greitai atgausite.

Kaip sulieknėti per mėnesį?
| |

Kaip sulieknėti per mėnesį?

Keleto kilogramų per 30 dienų atsikratyti galima. Tik labai svarbu nepersistengti. Dideli svorio pokyčiai – stresas organizmui. Nereikia visomis išgalėmis siekti neįmanomo. Kad nenukentėtų sveikata, rekomenduojama per mėnesį sublogti ne daugiau nei 3-4 kg, antraip gresia širdies ligos, hormonų veiklos sutrikimai, raukšlės ir pan. Kita būtina taisyklė – lieknėti protingai. Badavimas ir alinantis fizinis krūvis, užuot padailinę kūno linijas, tik pakirs sveikatą. O nemaloniausia, kad po drastiškų dietų svoris greitai sugrįžta, ir dar su kaupu: organizmas ima kaupti maisto medžiagas kitiems galimiems išbandymams badu. Ištirpdyti nereikalingus kilogramus ir likti sveikoms padės subalansuota dieta, reguliari mankšta, grožio salonų siūlomos procedūros ir, žinoma, kasdienis rūpinimasis savo kūnu. Prieš laikantis dietos ir imant mankštintis rekomenduojama išvalyti iš organizmo šlakus ir toksinus – dėl jų dažnai sumažėja net geriausių specialistų sudarytų dietų veiksmingumas. Organizmo valymą reikėtų pradėti nuo žarnyno. Kenksmingas medžiagas iš organizmo pašalinti padeda iškrovos dienos, pvz., obuolių, vaisių, daržovių arba kefyro dieta. Vis dėlto tokių monodietos dienų turėtų būti ne daugiau kaip 2-3. Kitas efektyvus būdas išvalyti žarnyną – klizma. Prieš šią procedūrą patartina pasikonsultuoti su gydytoju. Bet klizmomis piktnaudžiauti taip pat negalima – gresia disbakteriozė. Norint išsivalyti organizmą labai pravers kai kurie maisto produktai.

Dietos – nutukimo priežastis
| |

Dietos – nutukimo priežastis

Medikai žymių moterų prašo nepropaguoti drastiškų lieknėjimo būdų. Pasak jų, dietos yra pagrindinė nutukimo priežastis. Lieknėjimo tema tapo mėgstama įvairaus amžiaus ir socialinės padėties moterų, kurios sulieknėjusios skuba pasakoti savo istoriją. „Buvo geras laikas, vasara, – daug daržovių, nevalgiau riebių saldumynų“, – savo sėkmę prisimena įvairių dietų išmėginusi Vaida Ragėnaitė. Tačiau vėliau, anot jos, „dieta baigiasi, vėl viską sau leidi ir išeina atvirkštinis rezultatas – priaugi daugiau svorio nei numetei“. Gydytojos dietologės Aušros Jauniškytės teigimu, moksliškai įrodyta, kad išlaikyti pastovų svorį yra daug sveikiau nei nuolat lieknėti ir vėl priaugti svorio. Dietologė piktinasi, kad įvairiausių drastiškų lieknėjimo būdų mėgėjos, pasiekusios trumpalaikių rezultatų, nevengia apie tai kalbėti viešai. „Su kiekviena žymia moterimi, ypač pasigiriančia, atsiranda labai daug jų pasekėjų. Labai norečiau paprašyti, kad tokios garsios moterys garsiai nešnekėtų nesamonių, nes taip daro įtaką kitiems“, – aiškina A. Jauniškytė. „Sparčiai plintančio nutukimo viena iš priežasčių yra ta, kad visi žmonės laikosi dietos. Dieta lėtina medžiagų apykaitą ir didina riziką, kad žmogus ateityje bus nutukęs“, – pabrėžia ji. Specialistai tikina, kad lieknėjant labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp fizinio aktyvumo ir sveikos mytybos.

Lieknėjimo preparatai – lieknėjame ar žudomės?
| |

Lieknėjimo preparatai – lieknėjame ar žudomės?

Pastaruoju metu literatūroje aprašoma vis daugiau naujų ligų ar kepenų pažeidimų, sukeltų įvairių “dietinių” preparatų svoriui mažinti. Tokie preparatai gali paskatinti netgi naujų ligų atsiradimą. Blogybė ta, kad dažnai nutukę žmonės tampa gydytojais patys sau, nepasikonsultavę su specialistu, paskiria sau „vaistų” – be recepto parduodamų maisto papildų. Po to lieka tik skaudžios pasėkmės, kurios „ištaisomos” tik pasikonsultavus su kvalifikuotais gydytojais. Dažnai žmonės dietinių preparatų įsigyja tiesiog per draugus ar pažįstamus. Arba dar galioja populiari turgelių tradicija. O ką – nueini pas kokį kaimo diedulę su dideliais ūsais ir plačiu stalu priešakyje ir nusiperki lieknėjimo preparatų. Tik ne visada tokį poveikį suteikiančių, kokio norima. Greičiau poveikis kartais būna nenuspėjamas… Kitaip sakant, pakuotėse slypi paslaptis. O ją įminti – norinčiųjų daug. Suprantamas noras gyvenimą matyti pro rožinius akinius, tačiau mintys pasikreipia kitur, kai pamatai vis ilgėjančias žmonių eiles prie gydytojų kabinetų… Impulsyvesni žmonės neretai prisiperka įvairių maisto papildų svoriui mažinti tiesiog pamatę reklamą, nes nori įspūdingų rezultatų per trumpą laiką. Tokie paprastai ilgai ir nesėkmingai kovoja su antsvoriu. Tuomet jie jaučiasi bevaliai, smerkia save, kad nepasisekė. Prastėja gyvenimo kokybė – vargina nuolatinės mintys apie maistą, nepasitenkinimas savimi ir išvaizda.

10 klausimų, kaip greitai sulieknėti
| |

10 klausimų, kaip greitai sulieknėti

Šiandien tūkstančiai lieknėjimo būdų padės jums atsikratyti nereikalingų kilogramų. Bet iš pradžių reikėtų išsiaiškinti, ar tikrai jūsų svoris per didelis. Galbūt visiškai nebūtina prakaituoti sporto salėse ir laikytis alinančių dietų. Klausimas. Ar egzistuoja medicininė idealaus svorio formulė? Atsakymas. Medicinoje kalbama apie dvi svorio sąvokas: idealus ir normalus. Idealus svoris apskaičiuojamas pagal griežtus standartus atsižvelgiant į žmogaus amžių, ūgį, svorį ir kūno sudėjimą. Normalus svoris – tai efektinga išorė ir dvasinis komfortas. Kažkas yra pasakęs, kad žmogaus svoris priklauso nuo riebalų kiekio… O kaulai, raumenys? Kaulai gali būti smulkūs ir stambūs, o raumenys – silpni ir stiprūs. Ne tik riebalų sluoksnis, bet ir kaulų bei raumenų masė turi įtakos žmogaus svoriui. Klausimas. Kaip nustatyti, kam lieknėti, o kam ne? Atsakymas. Svarstyklės čia jums nepadės, nes neįmanoma pasverti savo kūno “dalių” – atskirai riebalų sluoksnio, kaulų, raumenų… Ir ne bėda! Svarstykles galite išmesti! Kūno svoris neturi reikšmės, svarbus tik riebalų kiekis. Taigi, ar ne geriau nustatyti būtent šį organizmo rodiklį? Tai galima padaryti baseine, ir geriausia, jei eksperimente dalyvautų grupė žmonių. Visi kartu įkvėpkite į plaučius oro, atsigulkite vandenyje ant nugaros. Po to visi iškvėpkite ir nekvėpuokite. Greičiausia į baseino dugną nugrimzta tie, kurių riebalų sluoksnis yra mažiausias, nes kaulai ir raumenys skęsta, o riebalai iškyla į paviršių.

Lieknėjimas ir dieta
| |

Lieknėjimas ir dieta

Lieknėjimas – tai procesas, su kuriuom vienaip ar kitaip susidūrė kiekvienas. Tik ne kiekvienam pasisekė šiame procese pasiekti rezultatų. Šioje svetainėje pateiksime informaciją apie lieknėjimą, dėl kurios panaudojimo praktikoje kiekvienas turi prisiimti atsakomybę pats. Mes nesame gydytojai, mes esame sportininkai, kurie turi daug žinių apie sportą ir sveiką mitybą. Taigi – tai tik mūsų nuomonė. Šioje svetainėje mes kalbėsime ne apie kulturistų ar kitų profesionalių sportininkų lieknėjimo metodus, bet apie metodus, kurie turėtų būti įdomūs paprastiems žmonėms. Kas svarbiausia, tai informacija, kuri tikrai veikia. Pirmiausia, norime pasakyti, kad laikantis dietos nebūtina pirkti brangių maisto papildų – todėl jie ir yra maisto papildai, kad tik papildo sveiką gyvenimo būdą, jei to negalima padaryti dėl objektyvių priežasčių – labai sunku laiku pavalgyti dėl įtemto darbo laiko, dėl kelionių ir pan. Yra labai daug populiarių dietų, kurios yra populiarios vienu ar kitu metu. Keletas tokių dietų pavyzdžių – Atkinso dieta, Kremliaus dieta, Pietų paplūdimio dieta, Glikeminio indekso dieta, Paleo dieta, Daržovių sriubos dieta daug kitų… Problema ta, kad tokios dietos labai suvaržo žmogaus laisvę, apriboja pasirinkimą ir žmogus naturaliai pasamonėje tam priešinasi. Jam sunku jos laikytis ilgesnio laiko ir dažniausiai uždraustos pagundos nugali.

Antsvorio problemos sprendimas – natūralus lieknėjimo būdas
| |

Antsvorio problemos sprendimas – natūralus lieknėjimo būdas

Pagrindinė nutukimo priežastis yra ta, kad su maistu gaunama daugiau kalorijų nei jų išeikvojama bazinei medžiagų apykaitai bei raumenų darbui. Nutukimui įtakos turi nejudrus gyvenimo būdas, persivalgymas, endokrininės sistemos sutrikimai ir kitos ligos. Antsvorio ir nutukimo problema paprastai apibūdinama kaip pernelyg didelis maisto energijos suvartojimas, neproporcingas mažam ar nepakankamam energijos išeikvojimui, lemiantis energijos perteklių ir besikaupiantis kūno riebaluose. Nors antsvorio sukeliamos pasekmės fizinei sveikatai yra nenuginčijamai svarios, taip pat reikia pripažinti ir kitas svarbias priežastis, skatinančias susimąstyti apie kūno svorio sureguliavimą – tai liekna figūra ir judėjimo laisvė, lengvumo pojūtis, gera savijauta ir psichologinis komfortas – ne mažiau svarbios priežastys būti sveikam ir laimingam, ypač dailiosios lyties atstovėms. Ne visiems vienodai ir lengvai pavyksta reguliuoti savo kūno svorį, tačiau suprasdami, kam to reikia, daugelis žmonių, turinčių antsvorį, ryžtasi kovai ir pasirengę numesti ne vieną kilogramą, tam, kad pagerintų savo savijautą bei patenkintų savo psichologinį komfortą. Tačiau šioje vietoje iškyla nauja probelma – norint sveikai ir saugiai sureguliuoti savo kūno svorį, reikia žinoti kaip tai padaryti. Rekomenduojama pradėti nuo individualios situacijos ir galimybių įvertinimo.

Lauros lieknėjimo taisyklės
| |

Lauros lieknėjimo taisyklės

„Buvo daugybė bandymų atsikratyti 18 nereikalingų kilogramų, deja, kiekviena dieta baigdavosi persivalgymu,“ – prisimena paauglystę Laura Čepukaitė, 27 –erių grupės „Laura and the Lovers” vokalistė. Nuo keturiolikos metų Laura kamavosi dėl antsvorio, kol pačios nuostabai atrado lieknėjimo receptą. Laura: penki atsikratyti kilogramai nepadarys jus laimingesnės ir gražesnės, o vyras gal ir nepastebės pokyčio. Ar padėjo bent viena dieta atsikratyti svorio? Dieta – tai laikinas efektas. Kol jos laikydavausi, svoris krisdavo, tačiau negalėjau atsisakyti mėgstamų patiekalų ir svorio vėl priaugdavau. Bandžiau atsisakyti saldumynų, padažų, bandžiau nevalgyti mėsos, deja, organizmas ir psichika priešinosi. Pamenu, kad 10 dienų gėriau tik vandenį ir nieko nevalgiau. Dešimtą dieną vos nenualpau. Galvoje sukosi mintys apie maistą, galop pradėjo važiuoti stogas. Puoliau prie šaldytuvo ir prisikirtau maisto kiek telpa. Nebesvarbu buvo ką valgau ir kiek kilogramų priaugsiu. Tuomet nesibaiminau, kad eksperimentuodama su savo sveikata galiu susirgti. Būdavo gėda valgyti svetimų žmonių akivaizdoje. „Stambi ir dar kemša“: įsivaizduodavau juos galvojant.