| | |

Iš lietuvių tinklalapio – 100 mln. parsisiuntimų

Didžiausias pasaulyje mobiliesiems įrenginiams skirtų žaidimų ir programų tinklalapis getjar.com per dvejus metus peržengė 100 mln. parsisiuntimų ribą. Portalą sukūrusi ir valdanti Lietuvos kompanija “GetJat Baltic” pastebi, jog vis dažniau vartotojai siunčiasi greitųjų žinučių (chat), interneto naršyklių ir el. pašto programas, o JAVA žaidimų, kurie prieš porą metų buvo paklausiausi, proporcinė dalis mažėja. Aktyviausiai savo mobiliesiems telefonams aplikacijas siunčiasi JAV ir Didžiosios Britanijos gyventojai. Lietuvos vartotojai sudaro apie 0,5 proc. viso parsisiuntimų srauto (per dvejus metus – apie 500 tūkst. kartų). “Lietuvoje vyrauja daugeliui pasaulio šalių būdingos tendencijos. Vis žymesnę parsisiunčiamų mobiliųjų aplikacijų dalį sudaro programos, skirtos patogesniam bendravimui, funkcionalumui ir verslo efektyvumui didinti. Nors žaidimų taip pat siunčiamasi vis daugiau, tačiau jų užimama dalis bendrame sraute sumažėjo ir šiandien siekia tik apie 25-30 procentus. Tai rodo, kad tobulėjant telefonams, plečiantis jų funkcijoms, keičiasi ir vartotojų įpročiai bei poreikiai”, – teigia “GetJar Baltic” vadovas Ilja Laurs. Remiantis portalo statistika, Lietuvos gyventojai dažniausiai siunčiasi mobiliesiems prietaisams skirtas taikomąsias aplikacijas (9 proc. nuo visų parsisiuntimų Lietuvoje), el. pašto programas (8 proc.), interneto naršykles (7 proc.) bei greitųjų žinučių programas (7 proc.).

| | |

Lietuvių sukurtas tinklalapis pritraukė 14 mln. litų investicijų

Populiariausias pasaulyje mobiliesiems telefonams skirtų programų bei žaidimų tinklalapis “GetJar”, kurį sukūrė ir valdo lietuvių kompanija “GetJar Baltic”, pritraukė 6 mln. JAV dolerių (14,1 mln. litų) dydžio investicijų iš Didžiojoje Britanijoje ir JAV Silicio slėnyje įsikūrusios investicinės kompanijos “Accel Partners”. “Lietuvių sukurtas “GetJar” tapo fenomenu mobiliųjų aplikacijų pasaulyje ir šiandien yra vienas svarbiausių tinklalapių vartotojams. Mūsų investicijos į portalo plėtrą padės sėkmingai tobulinti produktą, jungiantį mobiliųjų aplikacijų kūrėjus ir vartotojų bendruomenę”, – teigia “Accel Partners” Didžiosios Britanijos padalinio vadovas Kevinas Comoli (Kevin Comolli). “Accel Partners” kartu su verslininkais iš įvairių pasaulio šalių plėtojo ir stiprino šiandien pirmaujančius prekės ženklus, tokius kaip “Macromedia”, “RealNetworks” ar “Facebook”, kurios 1,6 proc. akcijų už 240 mln. JAV dolerių (564 mln. litų) šių metų rudenį įsigijo tarptautinė kompanija “Microsoft”. “Mes džiaugiamės partneryste su “Accel Partners” ir atsiveriančiomis galimybėmis intensyviai tobulinti sąlygas mobiliųjų programų kūrėjų ir vartotojų bendradarbiavimui, kurio dėka sukuriamos plačiai taikomos mobiliųjų prietaisų aplikacijos”, – teigia “GetJar” vadovas Ilja Laurs. Pasak jo, investicijos bus skiriamos įmonės plėtrai Didžiojoje Britanijoje ir JAV, kur ketinama suformuoti pardavimų ir rinkodaros komandas, stiprinsiančias portalo pozicijas.

| | |

Tinklapyje jaunimui – interaktyvus žurnalas, žaidimai, animacija

Šiandien visose Europos Sąjungos šalyse pradedama kampanija Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaitė “Saugi pradžia”, kuria siekiama, kad jaunuoliai dirbtų saugiai, nekenkdami savo sveikatai. Eurostato duomenimis, galimas nelaimingų atsitikimų darbe pavojus jauniems darbuotojams, palyginti su kitais darbuotojais, 50 proc. didesnis. Tik pradėjęs pirmąją darbo dieną 16-metis darbuotojas nukrito nuo atliekų sunkvežimio stovėjimo platformos ir susilaužė abi kojas. Savo mokslo atostogų metu įsidarbinusiai kepykloje 17-metei merginai pirštus sutraiškė įrenginys jau pirmąją darbo valandą. Panašūs nelaimingi atsitikimai darbe vyksta kasdien ir kelia didelę grėsmę 58 milijonams dirbančio ES jaunimo iki 25 metų amžiaus. Jaunų darbuotojų patiriami nelaimingi atsitikimai ir žala sveikatai ypač didelė nelaimė, jei jų padariniai lieka visam likusiam gyvenimui. Dar skaudesnė yra pirmalaikė jaunuolio mirtis dėl nelaimingo atsitikimo darbe, kurio paprastai galima išvengti.

| | |

Pradėjo Veikti Portalas “Verslo Vartai”

Sėkmingai įgyvendinus antrą projekto etapą, pradėjo veikti LEPA portalas “Verslo vartai”. Pagrindinis projekto tikslas – sukurti portalą, leidžiantį verslui ir verslą skatinančioms organizacijoms vienoje vietoje rasti reikalingą verslo informaciją, elektroninio verslo įrankius, skatinti verslo visuomenės tarpusavio bei tarptautinį bendradarbiavimą elektroninėje terpėje. Pirmojo etapo, paremto PHARE 2002 programos lėšomis, metu buvo įsigytos portalo technologijos, leidžiančios realizuoti “vieno langelio” principą, taip pat sukurta atvira santykių su klientais valdymo sistema, paruošta elektroninio verslo metodinė medžiaga. Antrojo etapo metu sistema buvo vystoma keliomis kryptimis: turinio valdymo, informacinių duomenų bazių ir portalo technologijų teigiamų galimybių išnaudojimo kryptimi. Viena iš naudingiausių verslininkams programų – Verslo informacijos duomenų bazės. Sukurta informacinė duomenų bazių struktūra leidžia tiek Lietuvos, tiek užsienio įmonėms patalpinti informaciją apie savo įmonę, verslo ir investicinius pasiūlymus, gaminamus produktus ar teikiamas paslaugas.

| | |

Virtualiųjų šachmatų gerbėjai švęs ypatingą sukaktį

Internetinių šachmatų portalas www.chess.lt balandžio mėnesį švęs nepaprastą sukaktį. Planuojama, kad tuo metu tinklalapyje bus sužaista aštuoni milijonai partijų. Tarp internetinio sporto gerbėjų sparčiai populiarėjantis tinklalapis žada ypatingas „Penkių kontinentų“ dovanas aštuoniamilijoninės partijos laimėtojui. Iki laukiamos partijos tinklalapio lankytojai dar turi sužaisti apie 13 000 virtualių mačų, todėl laukiama šachmatų mėgėjų dvikova turėtų užvirti balandžio viduryje arba antroje jo pusėje. Nuo 1999 m. veikiančiame Chess.lt tinklalapyje per mėnesį lankytojai sužaidžia beveik 20 000 partijų. Chess.lt lankytojams siūlo virtualų šachmatų pasaulį. Į bendraminčių grupę susibūrę tinklalapio lankytojai ne tik žaidžia šachmatais, bet ir dalijasi patirtimi, informacija apie visus vienijantį žaidimą. Internetiniai šachmatai suteikia nepaprastų galimybių jų mėgėjams. Chess.lt lankytojai vienu metu gali žaisti iki penkių partijų. Kiekvieną savaitę Chess.lt vyksta šachmatų turnyrai. Priklausomai nuo dalyvių skaičiaus jie būna dviejų tipų.

| | |

Elektroninė biblioteka gausėja konferencijų resursais ir knygomis

Mokslinė elektroninė biblioteka eLIBRARY.LT tęsia ir aktyvina švietėjišką veiklą, papildydama resursus mokslinių-praktinių konferencijų medžiagomis, žurnalų ir knygų elektroninėmis versijomis. Ypač glaudūs ir partneriški santykiai pastebimi lietuviškos leidyklos „Aušra“ ir eBibliotekos bendradarbiavime. Leidykla yra pateikusi Vitalijos Stavinskienės knygą „Lenkijos lietuvių bendruomenė 1944-2000 metai“, eilę Sigito Birgelio poezijos rinkinių, rašytojo Antano Suraučiaus „Per karo okupacijas“ knygą. Taip pat norime atkreipti skaitytojų dėmesi į dr. Algimanto Liekio išleistą knygą „Gimdos kaklelio vėžio profilaktikos aktualijos“ iš serijos Lietuvos mokslas. Biblioteka pasipildė naujo mokslinio žurnalo „Slauga. Mokslas ir praktika“ bei krikščioniškos minties laikraščio „XXI amžius“ resursais. Pradėtas glaudus bendradarbiavimas su Lietuvos muziejų asociacija. Regionų kultūrinių iniciatyvų centras pateikė leidinio „Žemaičių žemė“ ir Lietuvos dailės muziejus „Metraštis“ elektronines versijas. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad Krymo respublikinės M. K. Čiurlionio lietuvių kultūros draugijos leidžiamo laikraščio „Tiltas“ elektroninę versija galima rasti tik mūsų bibliotekoje.

| | |

Atnaujinama „Top 100“ lankomumo stebėsenos sistema

Artimiausiu metu dėl vis didėjančio vartotojų poreikio bus atnaujinta interneto svetainių lankumumo statistiką, analizę bei reitingus pristatanti sistema „Top 100“. Naujoje versijoje bus galima naudotis keturiomis papildomomis paslaugomis – „Goal-Point“, „Invisible“, „Search engines“ ir „Entrance name“. Paslauga „Goal-Point“ interneto svetainės savininkui suteiks galimybę matyti savo svetainės lankomumo poziciją bei statistiką bendrame prie „Top 100“ sistemos prijungtų tinklalapių reitinge. Tinklalapio reitingas svarbus, nes rodo interneto puslapio populiarumą bei lankomumą tarp kitų sistemos paslaugomis besinaudojančių registruotų vartotojų. Kita siūloma naujovė „Invisible“ – tai nematomo skaitiklio paslauga. Tinklalapyje įdiegtas skaitiklis bus nematomas, tačiau interneto puslapio skaitytojai fiksuojami. Sistemos vartotojas galės matyti lankomumo analizę pagal pasirinktus kriterijus, taip pat galės pats kurti ataskaitas, keisti tam tikrus parametrus. Šių rezultatų nei kitų tinklalapių savininkai, nei svetainės lankytojai negalės matyti. Dar viena nauja paslauga „Search engines“ tinklalapio savininkui leis kaupti statistiką apie tai, iš kokių paieškos sistemų vartotojas ateina į klientų puslapius, kokius raktinius žodžius vartoja, ieškodamas jį dominančios informacijos.

| | |

Mokslinėje elektroninėje bibliotekoje eLIBRARY.LT lankosi skaitytojai iš įvairių pasaulio šalių

Mokslinėje elektroninėje bibliotekoje eLIBRARY.LT įdiegta lankytojų apskaitos sistema leidžia nustatyti, kad bibliotekoje lankosi ne tik Lietuvos, bet ir kitų Europos šalių skaitytojai. Dažniausiai į mokslinės informacijos portalą užsuka Lenkijos, Vokietijos, Italijos, Švedijos bei Didžiosios Britanijos gyventojai. Be to, pastebima tendencija, kad Moksline elektronine biblioteka vis labiau domisi skaitytojai iš Šiaurės Amerikos žemyno, t.y. iš JAV ir Kanados. Manoma, kad pagrindinis bibliotekos užsienio skaitytojų ratas – tai lietuviai studentai ar doktorantai, studijuojantys svečiose šalyse, bei užsienyje dirbantys Lietuvos piliečiai. Bibliotekos organizatorius nustebino tai, jog sulaukiama vis daugiau skaitytojų iš buvusių Tarybų Sąjungos šalių. Prieš savaitę Tarptautinė mokslinė elektroninė biblioteka eLIBRARY.RU įtraukė lietuviškąją bibliotekos versiją į bendrą resursų sistemą. Pradėjus oficialiai apie tai informuoti svetainės lankytojus, bibliotekoje eLIBRARY.LT pradėjo lankytis su Lietuva sąsajų turintys skaitytojai iš Rusijos, Ukrainos bei kitų NVS šalių.

Elektroninės komercijos projektas www.Fotofabrikas.lt
| | |

Elektroninės komercijos projektas www.Fotofabrikas.lt

Pastaruoju metu, vis populiarėjant skaitmeniniams fotoaparatams, atsiranda įvairių alternatyvų fotovaizdų apdorojimui, peržiūrai ir saugojimui. Alternatyva tradicinėms fotolaboratorijoms – aukštos skiriamosios gebos spausdintuvai, naudojant blizgų popierių leidžiantys spausdinanti nuotraukos kokybę atitinkančius vaizdus. Kol kas taip pildyti savo fotoalbumą dar yra brangu, bet ateityje šis trūkumas greičiausiai bus pašalintas. Taip pat yra keblumų, atsirandančių, norint pagaminti skaitmeniniu formatu sukurtą nuotrauką (skiriasi formatai, nuotraukas reikia įrašyti į laikmeną ir t.t.). Dabar ir mes galime pasekti užsienio pavyzdžiu – vartotojams pradėta teikti paslauga, kai padaryti nuotraukas galima užsisakyti Internete, o jas atsiimti galima fotosalone ar tiesiog iš savo pašto dėžutės. Taip taupomas vartotojų laikas, suteikiama galimybė tiksliai ir neskubant suformuoti individualius užsakymus, gauti tikslią informaciją ir pagalbą, o gamintojai gauna užsakymą, kurį belieka pagaminti ir atiduoti klientui.

| | |

Kauniečio kompiuterinis žaidimas jau žinomas 166 valstybėse

Kaunietis 21 m. Žygimantas Beržiūnas jau žinomas pasaulyje kaip originalaus kompiuterinio žaidimo kūrėjas. Kauno technologijos universiteto (KTU) pirmakursio sukurtas strateginis žaidimas “Fate Lords” greit pasklido planetos interneto tinkle. Šiuo metu jį pamėgo 17 tūkst. internautų ir kasdien šis skaičius padidėja dar keliais šimtais naujų žaidėjų. “Žaidimas vyksta beribėje trimatėje virtualioje visatoje. Kiekvienas per kompiuterį prisijungęs žaidėjas kosmose gauna pradinę planetų sistemą su tam tikru resursų kiekiu. “Fate Lords” žaidėjai tyrinėja kosmosą, atranda naujas technologijas, kolonizuoja kitas planetas pavieniui arba susijungę į grupes. Visi stengiasi tapti aukščiausio lygio žaidėjais, aprėpti kuo daugiau planetų, sukaupti daugiau resursų.