LT   EN   RU  
2015 m. kovo 29 d., sekmadienis Straipsniai.lt - Teminis naujienų ir straipsnių katalogas
Akimirkos sentencija
"Racionalus žmogus pats adaptuojasi prie savo aplinkos. Neracionalus gi atkakliai bando pačią aplinką pritaikyti prie savęs. Kaip tik todėl visas progresas ir priklauso nuo neracionaliųjų."
George Bernard Shaw
Draugai
Matulaičio bažnyčia
Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
Tautinės krypties portalas
Etninės kultūros erdvė
Biržų krašto naujienos
Slaptai.lt - unikalus leidinys
Lietuvių sąjunga „Tauta ir Tėvynė“
Lietuvos žaliųjų judėjimas
Žaliosios minties laikraštis
Istorijos puslapiai
Receptai, patiekalai, kulinarija.
Skanus.lt
Reklama
  Atmintis
  Sveikata > Psichologinė sveikata > Atmintis
Lankomumo reitingas Publikuota: 2009-07-16
Kaip pagerinti atminti?

Žmogaus atmintis yra beribe ir tuo paciu trumpalaike. Ju yra kelios rušys, tai regimoji, girdimoji, jutimine ir kt. Vieni sugeba atsiminti ivairias skaiciu kombinacijas, matematines lygtis, telefonu numerius ir pan., o kiti turi lingvistine atminti, tai yra atsimena kalbas, straipsnius, literaturinius kurinius, eilerašcius.

Taigi, kaip pagerinti atminti arba jos neprarasti? Žinoma dauguma jaunu žmoniu ir taip turi gera atminti, bet yra išsiblaške ir gyvena gausios informacijos laikotarpyje, todel jiems yra sunku susikaupti reikiamu momentu. Tam šiais laikais yra prigalvota ivairiu atminties gerinimo pratimu. Vienas iš paprasciausiu kartoti mintinai daugybos lentele. Taipogi neprarasti atminties padeda elierašciu mokymasis mintinai. Užsienio kalbu mokymasis taip pat lavina atminti, stengiantis isiminti ivairius žodžius priverstinai skatiname dirbti musu smegenu atminties lasteles.

Vyresnio amžiaus žmonems taip pat priimtina šie metodai, taciau yra dar medikamentu, kadangi farmacija šioje srityje yra labai pažengusi. Žmones vartoja ivairus žolinius antpilus, hemoopatinius papildus, bei cheminius medikamentus. Apart to jiems patartina ivaldyti ir informacines naujoves (internetas, mobilieji telefonai, nes tai taip pat skatina atminti).

Taigi atminties gerinimas priklauso nuo jusu domejimosi pasaulio naujienomis, bei samoningumo.   

Griežtai draudžiama Straipsniai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į Straipsniai.lt kaip informacijos šaltinį.

Atsitiktinės gairės:    Stalo žaidimai (7)    Krašto apsauga (27)    TV3 (4)    Meilė (138)    Kelionių įspūdžiai (26)    Bučiniai (31)    Geologija (20)    Liberalų sąjūdis (5)    Politologija (64)    Išpažintis (16)    Atviras kodas (23)    Ginklai (22)    Gatvės šokiai (5)    Vabzdžiai (5)    Skaneriai (5)    Filosofija (326)    Avalynė (7)    Go-go (10)    Aiškiaregiai (11)    Šventieji (10)    Sektos (12)    Kulinarija (181)    Helouvynas (7)    Bitė (5)    Šventasis Kazimieras (2)    Erotika (8)    Lobių ieškotojai (3)    Antanas Terleckas (2)    Sektos žudikės (6)    Kompiuterinis saugumas (43)    Laivyba (17)    Modemai (8)    Kvepalai (10)    Skirmantas Valiulis (32)    Vestuvės (16)    Dailė (34)    Draugystė (10)    Opijatai (13)    Raganos (12)    Fotografija (17)    Ištikimybė (4)    LICS (17)    Alus (22)    Kompiuterio ergonomika (8)    Panayiotis Zavosas (2)    Kazino (10)    Korupcija (22)    Grožio salonai (6)    Fizika (11)    Parapsichologai (7)
1. Kaip pagerinti ir išlaikyti puikią atmintį?
2. Wikihow.com: Kaip pagerinti atmintį?
3. Gilus miegas - geriausias būdas pagerinti atmintį
4. Miegas – geriausias būdas gerinti atmintį
5. Atmintį būtina lavinti
6. Kaip sugauti vienaragi?: Įsiminkite lengviau: Loci metodas
7. Kaip sugauti vienaragi?: Atmintis (II dalis)
8. Kaip sugauti vienaragi?: Atmintis (I dalis)
9. Ką daryti, jeigu pablogėjo atmintis
   
 
     
Prisijunk prie gerbėjų rato Google Plus! Mūsų jau 500. Skelbk informaciją, dalinkis naujienomis. Būk matomas!